Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Badania KNC  (Przeczytany 16586 razy)

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2013, 12:23 »
Drogi Żółwiu,

na NOWEJ stronie AJ wiszą warunki minimalne do wykonywania tam lotów falowych, w tym punkt 8....


Drogi Czesławie,
To co sobie ustala AJG to sprawa AJG - tylko i wyłącznie. Od biedy mogliby napisać swoją IWL. Nie chcą, nie mogą - ich sprawa i wybór. Od 7-u lat co jesień powtarza się ta sama gadka. Jak dla mnie żenująca.
Ludzie, którym powinno zależeć aby było jak najmniejszych ograniczeniach trzymają się ich kurczowo.

Co roku piszemy te same argumenty:
1. Dlaczego te obostrzenia nie dotyczą cudzoziemców? Od  Czechów tych bzdur się nie wymaga. Czy jesteśmy obywatelami 2ej kategorii w swoim kraju?
2. Dlaczego na Żarze w Polsce nie ma z tym problemu?
3. Dlaczego 120 km na wschód w Jeseniku nie ma tych problemu.
itd, itp.

Ponownie proponuję aby zamiast bić pianę zmienić IWL i program szkolenia i wywalić z tych dokumentów te wymagania.
I fajnie by było gdybym przy ponownej próbie spotkał się z poparciem a nie nieprzychylną postawą.

Jak ktoś chce u siebie na swoim podwórku mieć te rzeczy - proszę bardzo - niech sobie siedzi non sto w KNC, robi KTP chmurowe i lata godzinami na holu.
Nigdzie w świecie tego nie robią a są wyższe i groźniejsze góry niż nasze.


Pozdrawiam
Żółw

Mars

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Liked: 26
    • SKNJ
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:38 »
Całkowicie popieram Żółwia!

Po co utrudniać sobie życie i wprowadzać niczemu nieprzydatne przepisy? Jeśli ktoś czuję potrzebę to niech jedzie i robi sobie badanie w KNC. Ja osobiście nie mam zamiaru wydawać kolejnych złotówek i poświęcać czasu na badania, i tak już te szybowce są wystarczająco drogie.

Jeśli AJG sobie życzy mimo wszystko badania w KNC - ich sprawa. Jest do wyboru kilka innych ośrodków falowych... ;)


CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:45 »



"Ponownie proponuję aby zamiast bić pianę zmienić IWL i program szkolenia i wywalić z tych dokumentów te wymagania.
I fajnie by było gdybym przy ponownej próbie spotkał się z poparciem a nie nieprzychylną postawą."




Ja Ciebie popieram w całej rozciągłości,

choćby dlatego, że wiem, że jednorazowe badanie w KNC nie świadczy o fizjologicznej zdolnosci i adaptacji organizmu do niskich cisnień. Badanie to jest miarodajne tylko i wyłącznie w chwili jego przeprowadzania, już kolejnego dnia organizm może z uwagi na gorszą sprawność psycho-fizyczna zareagować negatywnie, lub wręcz przeciwnie, jego sprawność może wzrosnąć. I tyle w temacie.

Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

j23

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Liked: 0
pozdrawiam
Robert Koprowski |EPNT

boruh

  • Gość
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 21, 2013, 18:44 »
czyli wg ulc / EASA nie trzeba a wg IWL AP programu szkolenia AP  trzeba ??


bo sie pogubiłem

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2013, 19:52 »
czyli wg ulc / EASA nie trzeba a wg IWL AP programu szkolenia AP  trzeba ??

bo sie pogubiłem
Bo to znaczy, że trzeba. To znaczy nie trzeba. Chyba. A może jednak trzeba, bo w sumie nie trzeba?

A w zasadzie, to jak się ma program szkolenia AP do tego, że AP zmienił osobowość prawną?
(bo tak na mój mały rozumek - zmienił)
Był sobie program szkolenia AP. AP dalej jest ale jako inny twór.
Ciągłość zostaje zachowana?
Jak to wygląda z tej perspektywy?
ULC coś zaakceptował kiedyś, więc można podciągnąć pod "prawo dziadka".
Ale teraz każdy AR sam sobie rzepkę skrobie...

pozdr
Dino

boruh

  • Gość
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 21, 2013, 20:33 »
jezeli ma inną formę prawną to chyba statut jest tajny :)

bo ten który jest w bip oznaczony jako obowiązujący nic nie zmienia :)

http://bip.aeroklub-polski.com.pl/main.php?muid=25&mid=689&klientID=2000


po raz kolejny się nie znam ale wierzę, ze jak czegoś nie ma w necie to to nie istnieje :)

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 21, 2013, 20:55 »
czyli wg ulc / EASA nie trzeba a wg IWL AP programu szkolenia AP  trzeba ??

bo sie pogubiłem
Bo to znaczy, że trzeba. To znaczy nie trzeba. Chyba. A może jednak trzeba, bo w sumie nie trzeba?

A w zasadzie, to jak się ma program szkolenia AP do tego, że AP zmienił osobowość prawną?
(bo tak na mój mały rozumek - zmienił)
Był sobie program szkolenia AP. AP dalej jest ale jako inny twór.
Ciągłość zostaje zachowana?
Jak to wygląda z tej perspektywy?
ULC coś zaakceptował kiedyś, więc można podciągnąć pod "prawo dziadka".
Ale teraz każdy AR sam sobie rzepkę skrobie...

pozdr
Dino



KWT nie trzeba ale trzeba i podobnych bzdurek jest kilka. Czy aby  AP zmienił osobowość? Czy nowy statut AP i statuty tzw. AR-ów zostały zarejestrowane przez sądy?
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

Bartek Neroj

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Liked: 39
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 21, 2013, 21:03 »
Nowy statut AP został już zatwierdzony przez Sąd ale sprawa "okresu przejściowego" jest tak dziwna, że nawet opinia prawna sporządzona na tę okoliczność jest niejednoznaczna.

Co do powyższego problemu co jest obowiązujące a co jest potrzebne (lub nie) to ja stosuję zasadę, że jeśli latam na sprzęcie AP to pilnuję się IWL a jeśli latam na swoim prywatnym patyku to IWL mnie nie musi obowiązywać (bo licencję wydał mi wszak ULC a nie AP, ptaszek jest w rejestrze ULC a nie AP, itd itd) ale podobnie jak Boruh, też mogę się mylić.
A badanie w komorze zrobiłem z ciekawości kilka lat temu i przynajmniej wiem, że o ile wysokość nie zrobiła na mnie wrażenia to gwałtowne opadanie owszem, i teraz już w razie "w" będę wiedział, że nie umieram tylko muszę zmniejszyć opadanie, dmuchać w nos itd
Bartek Neroj

boruh

  • Gość
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 21, 2013, 21:05 »
bartek zwrot "mnie nie musi obowiązywać " jest tak samo precyzyjny jak przywolana opinia prawna :):):)


w związku z tym jesteśmy po części czlonkami AP po części AR i po czesci nas iwl obowiązuje a po części nie :)

w związku z tym czas chyba ruszyć do czech :)

ps.
a w lke i tak trafisz na pytanie pt "jaka jest długość liny do holowania szybowca po lotnisku za samochodem na kwadrat" bo to jest w iwl AP :D:D:D

na szczescie ponoc egzaminów na FI(S) juz nie ma w lke tylko są w osrodku 
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2013, 21:13 wysłana przez boruh »

Bartek Neroj

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Liked: 39
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 21, 2013, 21:13 »
pisząc "nie musi mnie obowiązywać" miałem na myśli "nie obowiązuje mnie ale z stosuję się z przyzwyczajenia" ;-)
Bartek Neroj

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 21, 2013, 21:36 »
pisząc "nie musi mnie obowiązywać" miałem na myśli "nie obowiązuje mnie ale z stosuję się z przyzwyczajenia" ;-)

Uważaj bo trafisz w miejsce gdzie nie polecisz własnym szybowcem bo nie bedziesz miał KTP, a KTP nie zrobisz bo nie bedziesz miał KWT itd itp, albo usłyszysz że Twoje KWT jest nie ważne , bo zrobione nie "u siebie" tylko w innym ośrodku,  czyli nie zapłaciłeś obowiązkowego haraczu przywiazanego do tego KWT:(( "u siebie".

Przyznaję, że Czechy czy Niemcy , czy szkoły szybowcowe u nas mogą być skuteczną alternatywą na "kwaśne jabłka" "u siebie".

Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

Bohdan Wlostowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Liked: 4
Odp: Badania KNC
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 22, 2013, 12:35 »
Nie miejcie pretensji do Rysia Bendkowskiego, opisującego stan faktyczny, a do AP, które powinno w międzyczasie, po opublikowaniu interpretacji znoszącej wymóg badania w KNC, zmienić warunki dopuszczające do lotów wysokosciowych w IWL AP.

Szanowni Państwo,

Kilka faktów związanych z niniejszym wątkiem i powyższym cytatem:
1. Interpretacja ULC powstała na wniosek AP. Nasz wniosek był tak skonstruowany aby odpowiedź przyszła przed obozami falowymi
2. Pismo z ULC wpłynęło do AP w piątek. Wczoraj zostało opublikowane i jednocześnie rozpoczęliśmy pracę nad zmiana IWL.

Być może tempo w odczuciu niektórych z państwa jest zbyt wolne, ale zapewniam że zmiany są procedowane.