Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Diamentowo  (Przeczytany 11205 razy)

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Diamentowo
« dnia: Listopad 11, 2014, 16:19 »
Po kilku dniach odpoczynku od wysokiego latania, dziś ponownie zaczęła się falowa zabawa.
Chciałbym zwrócić uwagę na jutrzejszy dzień.
Jeśli prognozy się sprawdzą, to są duże szanse na diamentowe przewyższenia w Karkonoszach.
Układ fali powinien pozwolić też na dalekie, bezpieczne przeloty z Jeleniej na zachód. Kilka lat temu takie dni jak ten prognozowany na jutro, kończyły się wysypem przelotów rzędu 350-400km.
Fajne latanie powinno udać się także w Jeseniku, na lepszych szybowcach może uda się doskoczyć w Góry Sowie a jeśli dalej to połączenie z falą karkonoską może zaowocować wspaniałymi wynikami.
Niewysoka fala powinna pojawić się również w rejonie Żaru.
Niestety może okazać się że tym razem to jednodniowe Eldorado, ale tym bardziej warto je wykorzystać.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2014, 22:20 »
W dość nieparlamentarny sposób zwrócono mi uwagę, żebym "nie mieszał ludziom w głowach".
Sprawdziłem, przepraszam, faktycznie. Strefy szybowcowe w rejonie Jeleniej Góry nie są na jutro zamówione.
Wysokie latanie będzie tam zatem nielegalne.
Szkoda.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2014, 22:51 »
Jak dobrze ze spojrzałem raz jeszcze na forum.budzik już nastawiłem na trzecią
Ale cóż, może następnym razem.....

Czy strefy mozna zamówić  z marszu? (tego samego dnia rano? )
Czy to się praktykuje?
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2014, 22:57 wysłana przez andrzej »
andrzej

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2014, 08:10 »
W dość nieparlamentarny sposób zwrócono mi uwagę, żebym "nie mieszał ludziom w głowach".
Sprawdziłem, przepraszam, faktycznie. Strefy szybowcowe w rejonie Jeleniej Góry nie są na jutro zamówione.
Wysokie latanie będzie tam zatem nielegalne.
Szkoda.

śmiechłem o poranku :)) zima idzie.
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

Marek Kornec

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Liked: 84
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2014, 08:15 »
Jeszcze tak niedawno dzwonili do mnie z Liberca i Jesenika żebym coś zrobił w AJG bo załatwiali międzynarodowo strefy do przelotów falowych i brakuje im podpisu z Polski (AJG). Dzwonili wielokrotnie ale bez odzewu. Przeprosiłem ich bardzo za Polską stronę ale ja i Rysiek zajmowaliśmy się tymi sprawami jak jeszcze lataliśmy na przeloty w Karkonoszach. Zasugerowałem im jednocześnie by pukali do tych drzwi aż do skutku. Ostatecznie chyba udało się bo oficjalnie latają na długie trasy.
MK
Pozdrawiam MK

KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do
Nas---[img]http://szybowce-kss.pl/wp-content/uploads/2015/10/s

Olek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Liked: 18
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2014, 14:51 »
Panowie,

Rozpowszechniacie wiadomości delikatnie mówiąc "nieścisłe".
Fala jest, i to diamentowa ! Trzy szybowce w chwili obecnej wciąż latają a jeden z nich ma ponad 6 000 m.
Strefy są pozamawiane i nic nie stoi na przeszkodzie aby latać.
Lata dwóch pilotów z Czech i jeden od nas.

Pozdrawiam !
Olek
Olek
Aeroklub Jeleniogórski

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2014, 15:55 »
i tu moje serce krwawi bo naprawdę miałem juz nastawiony budzik i wszystko przygotowane...
szkoda.
 moze nastepnym razem będę miał więcej szczęścia
andrzej

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2014, 16:20 »
i tu moje serce krwawi bo naprawdę miałem juz nastawiony budzik i wszystko przygotowane...
szkoda.
 moze nastepnym razem będę miał więcej szczęścia


Mam "zimno" od biegania 'wemrozie" , naprawdę nie mogę się śmiać....

Dobra, na poważnie, zbieramy się i przyjeżdżamy na falę do AJ, tak w 30 szyboli. W tydzień tą 30-stę wyholują ?

 ;D
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

RB

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Liked: 146
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2014, 16:34 »
Dzisiaj latano w Sudetach na podstawie prowizorycznego czesko-polskiego porozumienia i strefy nie były publikowane w AUP. Od jutra jest nowy AIP i strefy będą publikowane w AUP /źródło-AMS-3/. Na jutro strefy TSA 40-43 są w AUP, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy/cie/ gremialnie na falę się zjawili. Kłopot z tym, że zgodnie z obowiązująca wykładnią prawną jeden pilot nie ma obowiązku współpracy z innym pilotem, zatem wyholowanie nie byłoby pewne, nadto lądowanie na lotnisku wyłącznego użytku bez uprzedniej pisemnej zgody zarządzającego lotniskiem /radiowa zgoda kierującego lotami nie jest wystarczająca/ jest nielegalne i to też trzeba brać pod uwagę. Nie wierzycie? :))
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 16:45 wysłana przez RB »

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2014, 16:43 »
Dzisiaj latano w Sudetach na podstawie prowizorycznego czesko-polskiego porozumienia i strefy nie były publikowane w AUP. Od jutra jest nowy AIP i strefy będą publikowane w AUP /źródło-AMS-3/. Na jutro strefy TSA 40-43 są w AUP, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy/cie/ gremialnie na falę się zjawili. Kłopot z tym, że zgodnie z obowiązująca wykładnią prawną jeden pilot nie ma obowiązku współpracy z innym pilotem, zatem wyholowanie nie byłoby pewne.

Rysiek,

na to jest sposób, 30 szybowników zorganizuje 3 holówki i własną cysternę z paliwem. Trawa chyba będzie współpracowała, nooo, tak myślę, trawa nie zbirsumani się ahahahahaha  8)
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2014, 16:58 »
No świetnie..
A mi się zebrało - najpierw, że piszę że w Jeleniej będzie fala i "namawiam do latania bez stref", a teraz dzwonią do mnie żem świnia, bo dopisałem, że strefy nie są zamówione, a w rzeczywistości były... tylko jakoś po cichu i oficjalnie o tym nie było wiadomo.
Taki to klub, w którym wszystko jest "tajne przez poufne", ale winni są obcy, którzy rozpowszechniają nieścisłe informacje.
To się państwo nauczcie, że klawiatura nie gryzie i jeśli strefy SĄ zamówione (mimo braku stosownej informacji na oficjalnej stronie do planowania lotów) to wystarczy o tym ponformować. Nie o 15tej gdy loty się kończą, tylko w przeddzień.

Soczewki stały nad całym Dolnym Śląskiem. Poinformowanym szczęśliwcom gratuluję.
Kolejna szansa w weekend. W sobotę może być nieco turbulentnie, w niedzielę trochę mniej wiatru ale sądzę wciąż bardzo wysoko.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Masal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Liked: 0
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2014, 17:34 »

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2014, 17:41 »
(...) Nie o 15tej gdy loty się kończą, tylko w przeddzień.
(...)

Eeee, to tylko te złe gremliny szaleją...

 >:(
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

Marek Kornec

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Liked: 84
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2014, 17:49 »
Witam.
Przed wczoraj dzwonił do mnie kolega z Czech Honza H. z zapytaniem co z falą w AJG. Odpowiedziałem, że sytuacja jest dość skomplikowana i tym się nie zajmuję.  Proponuję mu jednak zadzwonić we właściwe miejsce a to na pewno przyniesie pozytywny skótek. Latali więc udało się.
MK
Pozdrawiam MK

KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do
Nas---[img]http://szybowce-kss.pl/wp-content/uploads/2015/10/s

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Diamentowo
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2014, 18:03 »
Przeglądając dzisiejszy Airspace Use Plan - AUP

All times in UTC(ZULU)
from:   2014-11-12 06:00           to:   2014-11-13 06:00

widać wyłącznie zamówione strefy GSS Żar i szalejące F-16 i Su-czki, gdzieś tam przemknie "Iskra".  Podsumowując, po co ludzie maja wiedzieć że EPJG zamawia strefy.
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-