Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Mirosław Matkowski jest Przewodniczącym KS? Seria głosowań - klasa 20m.  (Przeczytany 7970 razy)

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Witajcie,
Podobnież nasz kolega Mirosław Matkowski został przewodniczącym KS. Piszę podobnież bo na stroni AP nie ma nic na ten temat. W uchwałach KS również.
Mirek, w jakim trybie zostałeś Przewodniczącym KS na jaki czas? Co mówi regulamin komisji specjalnościowych?

Od 23 XII poddałeś pod głosowanie szereg wniosków - bez dyskusji.

Mirku, jesteś oficjalnym przedstawicielem firmy Alexander Schleicher GmbH & Co. Segelflugzeugbau - patrz http://www.alexander-schleicher.de/en/kontakt/foreign-representatives-auslandsvertretungen/

Część wniosków, które poddajesz pod głosowanie dotyczy personalnie Ciebie jako dealera i właściciela ASG32 - szybowca klasy 20 m.
a dokładnie
a) Glosowanie - zmiana w systemie obliczania rankingu klasy 20m w MS/ME
b) Glosowanie - modyfikacja tabeli wspolczynnikow, uwzglednienie Perkoza i ASG32.
c) Glosowanie - Rozszerzenie klasy 15m o szybowce klasy dwumiejscowej. Probnie 2016

Możesz być posądzony potem o to że tworzysz reguły sprzyjające twemu osobistemu interesowi. Wg mnie te zmiany są na chybcika robione aby tylko t przepchnąć - bokami wychodzą niedorbki - jak np to że 18m standarty latałyby w klasie 15 m co całkowicie tą klasę czyni niezrozumiałe.
No to następny wniosek :(

Metody ala PIS.  Budzi to mój niesmak.

Może przedstawiłbyś nam swój program? Co chcesz osiągnąć?


Pozdrawiam
Żółw

Robert Bułka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Liked: 32
   Dziwisz się człowieku ze nikt nie chciał zostać przewodniczącym Komisji Szybowcowej ? .
   Myślę że zanim w ten sposób  zaatakowałeś  Mirka to trzeba było go o to  zapytać !  .
   Jak nie wiedziałeś jak zacząć to mogłeś np. :  udać że składasz mu szczere gratulacje no i wtedy zaatakować  ! .
   
   Przynajmniej próbowałbyś to wyjaśnić  .
   
   Reszta pomówień  o osobiste  interesy  i metody ala PIS  to  po prostu  absmak w Twoim wydaniu  ! .

    Robert Bułka

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Żółwiu
 
udowadniasz po raz kolejny swoją niekompetencję, bezpodstawnie posądzając innych o manipulacje i wygłaszasz teorie spiskowe. Wykorzystujesz możliwość wglądu do wewnętrznych dyskusji KS nie czytając do końca i z tą półwiedzą siejesz jak zwykle zamęt.
 
Po kilku miesiącach przerwy (koniec sierpnia do końca listopada) tzn. po rezygnacji Marka, komisja zaczęła działać od początku grudnia tzn. od 4 tygodni i musiała sie na nowo zorganizować.
Uchwały będą w następnych dniach opublikowane, bo w ciągu kilku tygodni nie mieliśmy możliwości tego zrobić. Częściowy dostęp do publikacji uzyskałem dopiero 3 dni temu a do publikacji uchwal nie mam go do dzisiaj. Zgodziłem sie przejąć tą funkcję do końca obecnej kadencji tzn. do 10.01.2016, bo pewnych decyzji nie można było odwlekać i groziły negatywne konsekwencje dla naszego środowiska.
 
Wybacz, ale na resztę pytań nie będę odpowiadał, bo są absolutnie nierzeczowe.
Właściwie możesz sobie na nie samemu odpowiedzieć,  jak wszystko ze zrozumieniem doczytasz.
 
Życzę Ci bardziej kreatywnych akcji w Nowym Roku.
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Mirku,
Przede wszystkim chciałbym powiedzieć że doceniam to co robisz np: jako Trener Kadry Kobiet.
Czy np: negocjując ceny z dostawcami sprzętu itp.

Nie zmienia to faktu że trudno mi zaakceptować to co się dzieje teraz na łonie KS. Byłej KS - trzech jej członków, najbardziej aktywnych zrezygnowało.
Bycie dealerem Schleichera to chyba nie wstyd. Masz prawo do takiego widzenia postaci np: klasy 15 m a nie innego.

Nie napisałem że robisz tutaj w pełni świadomie jakieś niecne interesy. Napisałem "Możesz być posądzony potem o to że tworzysz reguły sprzyjające twemu osobistemu interesowi.".
Myślę że takie działania naprędce doprowadzą do bajzlu w regulaminach. Wg mnie wpierw trzeba przygotować propozycję zmian w regulaminie jakie pociąga za sobą dana uchwała a potem robić głosowanie.

Np: klasa 15m. Co ma wspólnego ASG32 z tą klasą?
A SZD-55 - wg mnie zdecydowanie więcej. Czemu Promyk jest poza definicją tej klasy a ASG32 tak? Ja tego nie rozumiem. Skoro to już rozszerzacie to czemu w drugą stronę nie?

Co teorii spiskowych. Wasze działania dają silną pożywkę ich wyznawcom. Osobiście na przykładzie klasy 15m - ASG32 - Promyk sądzę że po prostu Ty to wnioskujesz - latasz na ASG32 czyli to jest Tobie znane a z perspektywą SZD-55 od ok 10 lat nie masz do czynienia.

Cytuj
Zgodziłem się przejąć tą funkcję do końca obecnej kadencji tzn. do 10.01.2016, bo pewnych decyzji nie można było odwlekać i groziły negatywne konsekwencje dla naszego środowiska.

Od 23.12.2015 roku (czyli w ciągu 9 dni)  na forum KS założyłeś 9 wątków - wszystkie to głosowania.
Wszystkie dotyczą regulaminów rozgrywania zawodów. Wybacz ale środowisko szybowcowe to nie tylko ok 200 osób biorących udział w zawodach.

Ani jednej dyskusji.
Wszystkie defacto są publiczne bo obowiązek publikowania wyników jest. Protokoły z głosowań powinny pojawić się na stronie KS.

Jedyna różnica jaka w tym że piszę to teraz i ludzie mogą to przeczytać polega na tym że inni dowiedzą się o tym zanim zapadnie klamka.
Uważam twój zarzut "wykorzystywania" mojego wglądu w działania KS jako admina forum za nietrafiony. Wcześniej czy później to wyjdzie.

Które z tych głosowań jest takie niezbędne i wymagające zatwierdzenia do 10 stycznia?.
Co to za różnica czy takie będą współczynniki a nie inne? Świat się zawali?
Po co ten pośpiech?
Dlaczego nie chcesz opublikować tych projektów uchwał z uzasadnieniem?
Po co w ciągu tych paru dni trzeba zmienić zasady?

Cytuj
Częściowy dostęp do publikacji uzyskałem dopiero 3 dni temu a do publikacji uchwal nie mam go do dzisiaj.

Być może wypada wpierw udowodnić że masz prawo o tego by publikować te uchwały? Ktoś widoczne podziela mój pogląd odnośnie tego.
Niestety nie odniosłeś się do mojego pytania co do podstawy prawnej trybu w jakim zostałeś Przewodniczącym KS. Szkoda.

P.S. Dostałem prywatną wiadomość z tekstem "Czuję obrzydzenie do ciebie jako człowieka ala PO". Może jakiś kubełek zimnej wody na głowę? PO mi zwisa i powiewa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 17:39 wysłana przez Żółw »
Pozdrawiam
Żółw

UX

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Liked: 29
P.S. Dostałem prywatną wiadomość z tekstem "Czuję obrzydzenie do ciebie jako człowieka ala PO"(..)
Nie mam żadnego stosunku do kwestii poruszanych w tym wątku ani do jego uczestników. Ale widząc coś takiego nie mogę nie zareagować. Ktoś kto pisze taki tekst (ten z wiadomości) ma chory umysł.

GOL

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 178
  • Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
Moim zdaniem dolaczenie szybowcow 20m z klapami do klasy 15m to zly pomysl.
Albo klapy i 15m (diana2, v2, asw27, lak17)
Albo brak klap a za to wieksza rozpietosc 20m ( duo)

Polaczenie 20m z klapami daje mozliwosc udzwigniecia az 800kg co juz zupelnie nie pozostawia szans 15m bez klap (ls8, lak19, discus 2)

Zaden wsp tego nie zrekompensuje
ecc

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
A moim zdaniem ma to sens. Szybowcom 20 metrowym bliżej jest do klasy 15 metrowej niż do Otwartej. Powinny zostać dołączone do piętnastek.
Klasa 20 metrowa została stworzona pod DuoDiscusa, który jest szybowcem szkolnym używanym do szkolenia wyczynowego. Te szybowce są ociężałe i dużo słabsze od zwinnych osiemnastek. Trudno im z nimi rywalizować.
Latałem kilka lat temu w Nitrze na Dianie2 w klasie 15m połączonej z dwumiejscówkami. Nie było jeszcze wtedy Arcusa, ale nawet Duo miały trudne zadanie ścigając się z rasowymi piętnastkami. Arcusy miały by sporo łatwiej.
Dociążony standard da sobie spokojnie radę z Arcusem czy Asg-32.

Żółw i Mirek, nie obrażajcie się na siebie. Dobrze, że taka dyskusja toczy się na forum - od tego jest.

A ten priv do Żółwia żenada...

GOL

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 178
  • Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
Zmiana w obliczaniu rankingu w klasie dwumiejscowej jest konieczna.
Niemozna oczekiwac, zeby jeden z zawodnikow marnowal swoj prywatny czas na zawody za ktore nie dostanie pkt.
Najlepiej by bylo jakby obaj dostawali pkt bo obaj dostaja medal.

Mozna tez przyjac zasade taka jak w lotach rekordowych w zalodze 2 osobowej... ze zaloga sama decyduje kto byl dowodca i ten dostaje pkt do rankingu.
P.s. co do dolaczenia 20m  do klasy 15m  to zgadzam sie  ze Duo ze std lata podobnie. Lecielismy na me w ostrowie kiedys razem caly jeden bok.... ale wtedy latalo sie na 750kg
Jak arcus i asg32 naleje na 800kg to zapomnij.... niczym go nie dogonisz
ecc

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Po wyborach do komisji specjalnościowych AP ukazały się informacje na ten temat zamieszczone na stronce internetowej AP. Wobec faktu, że szybownicy kandydata nie zgłosili o nas nic tam nie pisano - ale z drugiej strony po rezygnacji Marka z szefowania KS była potrzeba aby ktoś go zastąpił. Oczekiwałem że ZAP podejmie stosowne decyzje i poinformuje o tym tzw. środowisko - niestety tak się nie stało i obecność Mirka jako szefa KS (rozumiem, że powołanego przez ZAP) objawiła się dopiero przy okazji podejmowania nowych uchwał. I znów mamy teraz niepotrzebny "dym" który pewnie zaskutkuje jeszcze większą niechęcią "środowiska"do zaangażowania się w prace KS. Uważam, że prace nad regulaminami, współczynnikami etc. zbyt szybko zostały przekute na konkretne propozycje zmian i poddane głosowaniu. Dobrym momentem na przedstawienie nowej KS byłoby nasze doroczne spotkanie na Żarze i również wtedy można by zaprezentować proponowane zmiany w regulaminach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 09:40 wysłana przez tomkrok »

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Przy całej sympatii do Was muszę stwierdzić że już nie mogłem się doczekać tej dyskusji.Co roku jest podobnie myślałem ze w kwestii współczynników już wszystko powiedziano i załatwiono.Takimi działaniami niedługo nawet typowanie na przewodniczącego KS będzie problematyczne.Zresztą od dawna reprezentuje on wąskie grono zainteresowanych, a nie środowisko szybowcowe.Wielka szkoda...


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ZK

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Mirosław Matkowski jest Przewodniczącym KS? Seria głosowań - klasa 20m.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:08 »
Zmiana w obliczaniu rankingu w klasie dwumiejscowej jest konieczna.
Niemozna oczekiwac, zeby jeden z zawodnikow marnowal swoj prywatny czas na zawody za ktore nie dostanie pkt.
Najlepiej by bylo jakby obaj dostawali pkt bo obaj dostaja medal.

Mozna tez przyjac zasade taka jak w lotach rekordowych w zalodze 2 osobowej... ze zaloga sama decyduje kto byl dowodca i ten dostaje pkt do rankingu.
.....

Klasa dwumiejscowa została powołana po to, aby następował transfer umiejętności a nie punktów  :D. Dlatego m.in. ranking IGC nie przewiduje punktów dla copilotów. Jest osobna kwalifikacja dwumiejscówek i podobnie można by było zrobić u nas.

Jeśli chodzi o motywację copilota to powinna to być chęć nauczenia się czegoś od lepszych, utytułowanych zawodników. Taka była również moja motywacja wówczas kiedy zdecydowałem się, jako pilot z niewielkim nalotem, wystartować z Januszem Centką w 2009 roku na EGC. Zajęliśmy wówczas I miejsce i zdobyliśmy złoty medal. Jak by to wyglądało, gdybym uzyskał jeszcze punkty do rankingu???? To byłoby niesprawiedliwe wobec innych zawodników.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 14:27 wysłana przez MarekS »
MS

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: Mirosław Matkowski jest Przewodniczącym KS? Seria głosowań - klasa 20m.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:52 »
Klasa dwumiejscowa została powołana po to, aby następował transfer umiejętności a nie punktów  :D. Dlatego m.in. ranking IGC nie przewiduje punktów dla copilotów.

Jeśli chodzi o motywację copilota to powinna to być chęć nauczenia się czegoś od lepszych, utytułowanych zawodników. Taka była również moja motywacja wówczas kiedy zdecydowałem się, jako pilot z niewielkim nalotem, wystartować z Januszem Centką w 2009 roku na EGC. Zajęliśmy wówczas I miejsce i zdobyliśmy złoty medal. Jak by to wyglądało, gdybym uzyskał jeszcze punkty do rankingu???? To byłoby niesprawiedliwe wobec innych zawodników.

Otrzymal bys punkty odpowiednio do Waszej roznicy punktow w klasyfikacji koncowej sezonu poprzedzajacego np. za ME jest 970 Pkt i jezeli rozniliscie sie w klasyfikacji koncowej o 10% to otrzymal bys 873 pkt. i one sa na poziomie RZS.

Byly to pierwsze ME a w tej chwili jest poziom we wszystkich klasach bardzo wyrownany. Wymaga to zestawienia zalog na podobnym poziomie zawodniczym lub drugiego Pilota ktory jest do tego bardzo dobrze przygotowany.

My nie musimy na 100% kopiowac regulaminu IGC, bo mamy lepszy a poza tym sluzy on troche innym celom. W tej chwili inni staraja sie nas kopiowac.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 15:18 wysłana przez MirekMatkowski »
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Mirosław Matkowski jest Przewodniczącym KS? Seria głosowań - klasa 20m.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2016, 16:45 »
Jakiś czas temu była dyskusja, czemu nie ma chętnych do pracy w KS. Od takich dyskusji chętnych nie przybędzie, a raczej ubędzie tych, którzy się zastanawiali.

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: Mirosław Matkowski jest Przewodniczącym KS? Seria głosowań - klasa 20m.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2016, 20:34 »
Uważam, że prace nad regulaminami, współczynnikami etc. zbyt szybko zostały przekute na konkretne propozycje zmian i poddane głosowaniu.
Masz rację ale taka była sytuacja, której sam nie spowodowałem.
Na zorganizowanie się, przygotowanie sezonu i wprowadzenie nowych impulsów dla rozwoju dyscypliny mieliśmy tylko kilka tygodni.
Perspektywa była taka ze po 10 stycznia pozostaniemy bez działajacej KS. Decyzji nie można było odwlekać, bo groziły negatywne konsekwencje dla
naszego środowiska.


Zmiany opierają się na dotychczasowych dyskusjach, wnioskach do KS i doświadczeniach tzn. uważałem, ze nie musimy ich jeszcze raz wałkować. W
przypadku szerokich konsultacji nie musieli byśmy tematu nawet zaczynać bo terminy byłyby nierealne. Starałem się poprawić istniejącą sytuację i
żeby coś osiągnąć trzeba odważyć się zadecydować, jeżeli się jest o tym przekonanym, że będzie to funkcjonować.

Najważniejsze proponowane zmiany to:

- Modyfikacja systemu rozgrywania zawodów, corocznie SMPC/SMP15m/SMPO KZS_STD/KZS18m do roku 2020

Rozgrywanie corocznie SMP w klasie klub jest bardziej dopasowane do polskiej rzeczywistości.
Z wielu dyskusji wynikało ze ta modyfikacja odpowiada życzeniom większości środowiska.
Zakres współczynników w klasie Std. jest bardzo rozległy i problematyczny. Discus2 pasuje bardziej do Ventusa2 niż do Jantara Std.
Nowy system jest takze duzo prostszy bo nie zawiera corocznej rotacji zawodow i daje mozliwosc startu w kazdej z 5 klas.

System:
5 klas opisanych tylko przedziałem współczynników.
KLUB:
STD: 1.000 – 0.898 (Jantar Std – Discus 2) - 10,2%
15M: 0.920 – 0.861 (ASW 24 – Arcus) - 6,4%
18M: 0.895 – 0.839 (ASW 20L – ASG 29) - 6,3%
OTW: współczynniki zmienne wg tabeli 1c  - 5,1 - 13,3%

Corocznie 3 SMP i 2 KZS w nastepujacych klasach:
SMP: KLUB, 15M, OTW.;     KZS: STD, 18M
Powyższy system obowiązuje nie krócej niż do roku 2020

 
- Rozszerzenie klasy 15m o szybowce klasy dwumiejscowej. Probnie 2016

Ta zmiana ma sluzyc celom nadrzednym, jakim jest rozszerzenie zaplecza kadr narodowych i transfer wiedzy do aeroklubow.
Wprowadzenie dodatkowych typow szybowcow zwiekszy wspolzawodnictwo i poziom MP i umozliwi szybszy rozwoj sportowy (trening zawodniczy)
reprezentantow SKNK i SKNJ. Dodatkowo umozliwi to wiekszy transfer wiedzy miedzy zawodnikami i tym samym poszerzy zaplecze SKN. Nowe
dwumiejscowki maja wlasnosci i osiagi bardzo podobne do szybowcow klasy Std/15m/18m.
Osiagi tych szybowcow sa prawie identyczne z Diana2. Roznica wspolczynnikow  miedzy DuoDiscusem a Diana2 jest 2% a miedzy Diana2 a Arcusem 0,2%

Drugi cel to aktywacja klasy 15m. W 2015 wystartowalo w SMP15m tylko 13 zawodnikow. W przyszlych SMP15m mozna liczyc na kilka dodatkowych
szybowcow dwumiejscowych.

 
- modyfikacja tabeli wspolczynnikow, uwzglednienie Perkoza i ASG32.

Tabela wspolczynnikow nie zawiera istotnych zmian, dodane zostaly tylko 2 nowe szybowce: Perkoz i ASG32.
Odnosnie osobistych zarzutow, to moge powiedziec, ze latam we wszystkich klasach, nie tylko w 20m a rozpatrywany byl wniosek Janusza.


- cisza radiowa na SMPO i SMPK oraz EventMarker na SMPO w 2016

Popozycja wprowadzenia „zawodow prawdy” tzn. ciszy radiowej + EventMarker na SMPO probnie w 2016 dla:
- Seniorow na SMPO
- Kobiet na SMPK
W regulaminie jest zaproponowana bardzo liberalna wersja kar za nie przestrzeganie EM (10 min).


- wprowadzenie wymogu wazenia klasy klub w SMP (probnie w 2016).

W tej klasie sa najwieksze mozliwosci przewazenia i dlatego od tej klasy chcielibysmy zaczac.


Dla "niewierzacych" podaje link do podstawy prawnej z 3 grudnia 2015
http://bip.aeroklub-polski.pl/uchwaly-wladz-statutowych-ap/

Uchwaly KS znajdziecie na stronie http://www.szybowce.com/?doc-o-nas=uchwaly   (Mars je w tej chwili aktualizuje)


Wiedzialem, ze wczesniej czy pozniej zaczna sie ataki ponizej pasa, bo to sie tak najczesciej konczy.
Nie sadzilem jednak ze stanie sie to tak szybko. Brak zaufania i nacisk na czlonkow KS jest zauwazalny.
Staralem sie poprawic sytuacje, ale w takich warunkach nie da sie dzialac i pozostaje mi zyczyc nowej KS powodzenia.

 
ps. dot. watek "Głosowania KS. Event marker, cisza radiowa, likwidacja SMP Std, SMP Club co roku "
Publikacje wewnetrznych dyskusji KS nie byly nigdy przez KS autoryzowane.
Zolwiu! Jaka masz podstawe prawna do takich publikacji?

A teraz robta co chceta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 21:09 wysłana przez MirekMatkowski »
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
Odp: Mirosław Matkowski jest Przewodniczącym KS? Seria głosowań - klasa 20m.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:51 »
Mirek, nie przejmuj się. Przewodniczący KS to osoba publiczna - jak ją zostajesz musisz nauczyć się przyjmować na siebie błoto. Obrzucanie siebie nawzajem jest w naszym kraju na porządku dziennym.
Później zmyjesz i nie będzie śladu :)