Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Ogórki  (Przeczytany 54824 razy)

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2013, 05:34 »
"Nowiny Jeleniogórskie" a w nich temat z okładki: "Kogo wywieje z aeroklubu?".

http://www.egazety.pl/nowiny-jeleniogorskie/e-wydanie-nowiny-jeleniogorskie.html

Źle się dzieje w Aeroklubie Jeleniogórskim. Bezprawnie relegowani są piloci, członkowie Karkonoskiego Stowarzyszenia Szybowcowego.

W sobotę 21 grudnia odbędzie się Walne sprawozdawczo wyborcze AJ. Sala konferencyjna Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27 ( dawna Wyczynowa Szkoła Szybowcowa).

Terminy Zgromadzenia:

Termin: 21.12.2013; godzina 10:00

Istnieje prawdopodobieństwo, że zainteresowane osoby nie zostaną wpuszczone na salę obrad, a ponieważ Walne stowarzyszenia korzystającego ze środków publicznych powinno być ogólnodostepne, ZAPRASZAM jako obserwatorów wszystkich chętnych, w tym szczególnie MEDIA.

Najszybciej jak to możliwe, zawieszony zostanie skan artykułu TUTAJ.
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2013, 14:49 »
Jezyk listu Prezesa jest uroczy... Zeby sytuacja nie byla smutna usmiechnąbym sie na wspomnienie PRL-u i tekstow z Trybuny Ludu...



S
Prezes wystawił sobie piękną laurkę.Gomułka by się nie powstydził.
Polecam lekturę tej "pięknej odezwy" do wolontariuszy AJ szczególnie młodym , niezła lekcja  historii z minionych lat.
Jestem członkiem KSS .Nie byłem nigdy związany z AJ tak jak  prawie połowa członków KSS. Koledzy związani z AJ starali się nie mieszać brudnych sprawa AJ z KSS. Czasami przy luźnych rozmowach słyszałem o poczynaniach Prezesa i Dyrektora AJ , o zastraszaniu członków AJ sympatyzujących z KSS ,ale dopiero po przeczytaniu tego wystąpienia zrozumiałem z jakim bagienkiem mają do czynienia.
 
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

Olek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Liked: 18
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2013, 18:03 »
A jak w Twoim Aeroklubie władze odnoszą się do problemu podwójnego członkostwa?
Nie masz kłopotów z tym związanych ?
Olek
Aeroklub Jeleniogórski

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2013, 18:48 »
A jak w Twoim Aeroklubie władze odnoszą się do problemu podwójnego członkostwa?
Nie masz kłopotów z tym związanych ?

Mam przyjemność przynależeć do klubu  z bardziej cywilizowanym zarządem.
Podejrzewam,że opinia w moim klubie jest podobna do do opinii członka ZAP Michała Lewczuka.
Raczej ten problem nie istnieje.
Też nie wyobrażam sobie żeby skreślano kogokolwiek tylko z tego powodu,że należy do KSS.
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

kk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Liked: 141
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 17, 2013, 21:18 »
O czym my w ogóle rozmawiamy? Przecież to jest oczywisty temat. Wystarczy odrobina dobrej woli (albo jak w tym przypadku ogrom złej). Niezależnie od interpretacji przepis jest bzdurny i w żaden sposób nie przystaje do naszej, szybowcowej, rzeczywistości. Szkodliwość przynależności do więcej niż jednego "klubu" jest kompletnie zerowa. Mówimy o grupie ludzi, którzy rozwijają swoją pasję, zarażają nią innych i chcą spędzać w ten sposób czas. Nie o profesjonalnym sporcie za którym stoi gruba kasa, gdzie to może mieć jakiekolwiek znaczenie. Kogo to obchodzi kto do jakiego klubu należy i do ilu i gdzie lata i z kim i to w jego własnym wolnym czasie? Kompletnie nikogo. Płacisz składki, realizujesz pasję to działaj sobie i w siedmiu. Tym lepiej dla tego sportu i chwała za to. Kompletnie nie rozumiem jaki ma cel robienie ludziom z tego powodu nieprzyjemności.

Myślę, że 'trochę' więcej pożytku by było, jak by chociaż część energii poświęconej na walkę z ludźmi propagującymi szybownictwo poświęcić na propagowanie tegoż szybownictwa.

Pozdrawiam,
Kuba
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 18, 2013, 00:30 »
A jak w Twoim Aeroklubie władze odnoszą się do problemu podwójnego członkostwa?
Nie masz kłopotów z tym związanych ?

A czy KSS to aeroklub?

S

Olek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Liked: 18
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:46 »
Pytając o Aeroklub Piotra, miałem na myśli Aeroklub Nadwiślański.
Olek
Aeroklub Jeleniogórski

RB

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Liked: 146
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2013, 11:49 »
Właśnie odbywa się Walne w AJ. Jak słychać, nie otrzymali mandatów ci, którzy przy wejściu nie podpisali lojalki, w tym dotychczasowy Skarbnik Zarządu AJ. Po zarejestrowaniu nowego statutu AP aerokluby są niezależne i ich władze mogą robić co chcą, bez żadnej kontroli. Idzie NOWE zgodnie z przewidywaniami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 11:52 wysłana przez RB »

Zbyszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Liked: 10
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 21, 2013, 14:11 »
Wiec do ręki statut, rozpoznanie prawne, i unieważnić to walne...
No, chyba że już nikomu się nie chce
Pzdr

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2013, 17:13 »
Właśnie odbywa się Walne w AJ. Jak słychać, nie otrzymali mandatów ci, którzy przy wejściu nie podpisali lojalki, w tym dotychczasowy Skarbnik Zarządu AJ. Po zarejestrowaniu nowego statutu AP aerokluby są niezależne i ich władze mogą robić co chcą, bez żadnej kontroli. Idzie NOWE zgodnie z przewidywaniami.

Z ciekawszych sytuacji to list otwarty ????  zawierajacy różne rzekome informacje i określenia,  opisujące członków KSS, z ktorych najorginalniejsze określenie  to "pijak". Niestety w liście nie nazwano kto jest tym pijakiem, może to ja? A może ktoś inny. Dla zainteresowanych, list będzie leżał w sekretariacie AJ, a chętni mogą sie stawić i podpisać własnorecznym podpisem.

Rozumiem że swoim podpisem będą potwierdzać, że jakiś X, a może Y to pijak.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 17:15 wysłana przez CZECHU.KSS »
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 21, 2013, 17:23 »
Właśnie odbywa się Walne w AJ. Jak słychać, nie otrzymali mandatów ci, którzy przy wejściu nie podpisali lojalki, w tym dotychczasowy Skarbnik Zarządu AJ. Po zarejestrowaniu nowego statutu AP aerokluby są niezależne i ich władze mogą robić co chcą, bez żadnej kontroli. Idzie NOWE zgodnie z przewidywaniami.

Z ciekawszych sytuacji to list otwarty ????  zawierajacy różne rzekome informacje i określenia,  opisujące członków KSS, z ktorych najorginalniejsze określenie  to "pijak". Niestety w liście nie nazwano kto jest tym pijakiem, może to ja? A może ktoś inny. Dla zainteresowanych, list będzie leżał w sekretariacie AJ, a chętni mogą sie stawić i podpisać własnorecznym podpisem.

Rozumiem że swoim podpisem będą potwierdzać, że jakiś X, a może Y to pijak. Tylko czy Ci którzy podpisali sie pod tym listem, zdają sobie sprawę z konsekwencji prawnych. Czy autor listu zdaje sobie sprawę ?
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

boruh

  • Gość
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 21, 2013, 18:24 »
zanim podpiszesz lub  nie pamiętaj , że także i złodziej ....

"...bo każdy pijak to złodziej" :)

kk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Liked: 141
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 21, 2013, 18:34 »
A jak to jest z tymi pijakami? Dotyczy to tylko członków KSS oraz AJ, czy wszystkich członków KSS w ogóle? Bo nie wiem, czy już mam się martwić czy nie.
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 21, 2013, 18:41 »
A jak to jest z tymi pijakami? Dotyczy to tylko członków KSS oraz AJ, czy wszystkich członków KSS w ogóle? Bo nie wiem, czy już mam się martwić czy nie.

List odczytany z "troską" i zachetą do składania pod nim podpisów dotyczył tych wyrzuconych czy też członkowsko unieważnionych z mocy prawa członków AJ, którzy maja  zaszczyt być członkami KSS, przecież to było walne sprawozdawczo-wyborcze AJ.

Siedzę i patrzę z troską na butelkę dobrej whyskey, czekam z trwogą aż butelka też powie do mnie wzorem .... : "pijak".
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

RB

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Liked: 146
Odp: Ogórki
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 22, 2013, 08:47 »
A jak to jest z tymi pijakami? Dotyczy to tylko członków KSS oraz AJ, czy wszystkich członków KSS w ogóle? Bo nie wiem, czy już mam się martwić czy nie.
Pijak? Słyszałem o tym Walnym i obelgach w referacie dyrektora, jakie padły pod adresem najbardziej zasłużonych instruktorów, bezprawnie wyrzuconych teraz z klubu. Za dawanie złego przykładu nadmiernej aktywności lotniczej. Ani jednego pijaka w tym gronie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2013, 09:22 wysłana przez RB »