Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Prezesom gratulujemy  (Przeczytany 55536 razy)

kolczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Liked: 25
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:34 »
Prośba do admina o przeniesienie tego wątku do spraw aeroklubowych.

Im mniejszą ktoś ma wiedzę, tym głośniej tu krzyczy... A jak trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, to chętnych brak.
Za to pomówienia, insynuacje i obrzucanie błotem - w tym jesteście naprawdę skuteczni.
Poziom Waszych wypowiedzi na tym forum nie różni się momentami od bełkotu jegomości spod budki z piwem.
To między innymi przez takie wpisy jak Wasze, szanowni krzykacze, zrezygnowałem z dalszej pracy na rzecz AP.



Andrzeju,

Pomijając troche nazbyt emocjonalnych wypowiedzi w tym wątku to fakty sa takie że wylatuje trzeci prezes w przeciągu chyba mniej niż dwóch lat. Pierwszy był zastany, dwóch poprzednich rada wybrała sobie sama.
Uważasz ze to jest sytuacja normalna i prawidłowa?
Jakieś wnioski z dwóch nieudanych rekrutacji zostały wyciągnięte? ( bo zakładam że brak kompetencji Rady do wybrania dobrego Prezesa nie jest brany pod uwagę)
Chyba że Rada chce w końcu na Jacka Welch'a trafić. Chemii pewnie znów by nie było.

Jak słyszę że prezesa wywalono za cennik i brak holówki a jednocześnie dowiadujemy sie że sprzedaż Jaków pilotował Marcin to najzwyczajniej w świecie czuje sie obrażany. Albo ktoś nam rzuca byle powód bo wstyd sie przyznać do prawdziwego albo jest to prawda i całe " zaangażowanie" Rady w budowanie dobrobytu Szkoły można miedzy bajki włożyć.


Ludzi zaangażowanych w pomoc szkole było całkiem sporo. Wydaje mi się ze większość z nich lata teraz z lipowej albo z bielska.
Mają swoją holówkę, swoje szybowce a ostatnio zdaje sie dorobili sie swojego lądowiska tuż za miedzą. Czyli coś potrafią zorganizować i zbudować.
Pewnie starczyło ich nie zniechęcać a dalej by dzałali na Żarze.
Powiedz mi kto przy takiej niestabilności poświęci swój czas, wiedzę i pieniądze dla szkoły jak nie wiadomo co bedzie za dwa miesiące?

Zwróć również uwagę na wypowiedź Żółwia. Nawet ludzie którzy w tą radę wierzyli i udzielali jej poparcia, po takich akcjach sie od niej odwracają.

Zazwyczaj jest tak że jak jedziesz autem i wszyscy walą pod prąd to jesteś na jednokierunkowej i grasz w niewłaściwą stronę.
Z czystej statystyki wynika ze wcześniej czy pózniej sie z czymś zderzysz i oby to nie była ciężarówka czego Radzie z całego serca życzę

Pozdrawiam

Łukasz




Piotr Rzepka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Liked: 7
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:01 »
Andrzej, Tosiek (Łukasz)

  Przyłączam się do słów mojego przedmówcy - bardzo doświadczonych osób, które pomagały GSS było w ciągu ostatnich kilku lat sporo. Niestety osoba Marcina oraz postawa ZAP skutecznie je zniechęciły do dalszego pomagania tak więc nawoływanie o pomoc należy poprzeć usunięciem barier w jej niesieniu. Bez tego choćbyś nie wiem jak się wściekał i wyzywał wszystkich od żuli raczej się już to nie uda - środowisko widzi jak to naprawdę wygląda a nikt nie lubi robić czegoś co z założenia nie ma sensu.

  Jedną z dobrych konsekwencji pracy ZAP są fakty, że coraz więcej osób zaczyna w okolicach Żaru organizować coś swojego, że aerokluby regionalne zaczynają myśleć o wyjściu ze struktur AP, że piloci dowiadują się o możliwościach przeniesienia się do aeroklubów krajów ościennych. Nikt tego nie chciał lecz jak widać lepiej zorganizować pewne rzeczy od nowa niż kopać się z koniem. Jedynie GSS i CSS szkoda ale widocznie tak już musi być.

Pozdrawiam,

Piotr Rzepka

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:02 »
Nie udzielam się na forum w wątkach tego typu odkąd zakończyłem przygodę z ZAP. Niemniej czytając ten wątek ciężko było mi się powstrzymać.
W przypływie emocji niezbyt precyzyjnie dobrałem słowa, stąd wyjaśnienie: pisząc o krzykaczach nie miałem na myśli wszystkich udzielających się w tym wątku, tylko tych, którzy nie mając wiedzy (do czego sami się przyznają) dopowiadają sobie swoje scenariusze i nimi epatują.

Łukaszu, odpowiadając na Twój wpis:

zrzuca się tu winę za wszystkie niepowodzenia na osobę Marcina. Jest to w moim odczuciu linczem. Można Marcina nie lubić, można się z nim nie zgadzać ale decyzje Rada podejmuje kolokwialnie.

Ja też bym wolał, żeby od razu wybrano najlepszego z możliwych kandydatów, który sprawdziłby się bez problemów. Wierzę, że Rada też tego chciała.
Jeżeli Rada uznała, że Prezes się nie sprawdził, a czytając protokół z jej posiedzenia widzę ku temu mocne argumenty, to pozwólmy tej Radzie działać w ramach jej kompetencji.

Na posiedzeniu Rady był (byli?) też przedstawiciel(e?) Komisji Rewizyjnej - jeżeli faktycznie uznają, że Rada działała niewłaściwie, to liczę na to, że nam to zakomunikują. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w składzie Komisji Rewizyjnej są w większości osoby swoim postępowaniem wykazujące w ostatnich latach wyraźną niechęć do członków obecnego ZAP.

Szczerze mnie zasmuciła wiadomość o odwołaniu Prezesa, ale to jeszcze nie powód, żebym wylewał z tego powodu pomyje na kogokolwiek. Zwłaszcza, że nie mam tej wiedzy, którą posiada Rada. Mamy protokół z posiedzenia Rady, Marcin zadeklarował na facebookowym profilu Żaru gotowość do udzielenia bardziej szczegółowych informacji.

Nie chciałbym, żeby Rada (podobnie jak ZAP, Komisja Rewizyjna, Komisja Szybowcowa...), dzieliła się wszystkimi szczegółami swojej działalności na publicznym forum.

Przede wszystkim zaś trzymam kciuki za następną rekrutację, oby nowy Prezes sobie poradził z rozwojem GSSu i sprostał oczekiwaniom nie tylko Rady ale i nas wszystkich.

Andrzej

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:21 »
 To może dla ochłodzenia emocji link do kawałka na temat . Warto wsłuchać się w słowa .
https://www.youtube.com/watch?v=F8laMm-YyLY

kk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Liked: 141
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:30 »
Przede wszystkim zaś trzymam kciuki za następną rekrutację, oby nowy Prezes sobie poradził z rozwojem GSSu i sprostał oczekiwaniom nie tylko Rady ale i nas wszystkich.

Patrząc na to wszystko nieco z zewnątrz (przyznam, że nie mam zbyt wiele wspólnego z Żarem, ale mimo to mam nadzieję, że nie zostanę od razu mianowany żulem) i nie oceniając całej sytuacji można wyłowić następujące fakty z którymi chyba trudno polemizować:

  • Sytuacja GSS jest naprawdę trudna i wiele osób obawia się, czy instytucja ta w ogóle przetrwa
  • Wokół GSS narosły bardzo silne konflikty, ludzie związani ze Szkołą oraz z szeroko pojętego środowiska lotniczego są mocno podzieleni
  • Ruchy kadrowe w GSS były w ostatnich miesiącach/latach dość "intensywne"

Biorąc pod uwagę punkt 1 - Szkoła potrzebuje bardzo sprawnego i skutecznego managera
Biorąc pod uwagę punkty 2 i 3 - jaki dobry manager podejmie się takiego wyzwania? Kto zaryzykuje swoją marką w sytuacji, w której oberwać z każdej ze stron za cokolwiek jest bardzo łatwo a zadanie wydaje się lekko mówiąc karkołomne?

Obawiam się, że zadania takiego podejmie się tylko ktoś, kto i tak nie ma zbyt wiele do stracenia a to nie wróży dobrze powodzeniu przedsięwzięcia :(

Pozdrawiam,
Kuba
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:55 »
Miałem się nie odzywać bo i Ja i KSS był posądzany o "bicie piany" na tym forum ale  nie widziałem lepszej piany niż w tym wątku.
Chciałem zaprezentować pewnego Mistrza Pana Prezesa i Dyrektora w jednej osobie delegata na kongres AP, którego ZAP toleruje i jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej AP, to znaczy kontroluje ZAP,jest dobrym kolegą SG pana BoHdana,który tani nie jest i też mu się przysłużył w pewnej sprawie.Z taką materią oto mamy do czynienia.
Miłego słuchania. :)
http://avlimoney.wrzuta.pl/audio/3A8UAXj00BY/jacek_musial_-_gs
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2015, 22:39 wysłana przez PiotrC »
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 20, 2015, 22:48 »
Panowie i Panie z KSS-u i nie tylko - Latajcie!Reszta jest niczym! Czego sobie i Wam życzę :)
Nie zapominajcie o tym, bo czasami mam wrażanie, że jest to forum polityczne a nie szybowcowe. Czy można prosić więcej dyskusji na temat latania, taktyki przelotowej, itp.
Jestem pewien, że Żar nie upadnie. Wszak i tak od wielu lat utrzymuje się z parkingu. Przecież nikt go nie zamknie? Ja liczę, że Rada znajdzie gościa, który da kopa temu miejscu, które jest jednym z piękniejszych na świecie.

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 20, 2015, 23:08 »
Panowie i Panie z KSS-u i nie tylko - Latajcie!Reszta jest niczym! Czego sobie i Wam życzę :)
Nie zapominajcie o tym, bo czasami mam wrażanie, że jest to forum polityczne a nie szybowcowe. Czy można prosić więcej dyskusji na temat latania, taktyki przelotowej, itp.
Jestem pewien, że Żar nie upadnie. Wszak i tak od wielu lat utrzymuje się z parkingu. Przecież nikt go nie zamknie? Ja liczę, że Rada znajdzie gościa, który da kopa temu miejscu, które jest jednym z piękniejszych na świecie.
Utworzyłem dziś dwa wątki o lataniu szybowcowym i jeden post polityczny tutaj.To 2:1 dla szybownictwa.Co do GSS "pożyjom uwidim" pozwolisz ,że będę sceptyczny jako członek Aeroklubu Nadwislańskiego.
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

kk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Liked: 141
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 20, 2015, 23:26 »
Przecież nikt go nie zamknie?

Jeśli pijesz do mnie, to naprawdę nie wiem, gdzie w moim poście polityka. Wydaje mi się, że właśnie patrzę na to w oderwaniu od polityki bo, choć śledzę z zainteresowaniem wątki dotyczące GSS, to zaczynam się już gubić kto jest za kim/czym i dlaczego. Kto co może a kto nie może. Z racji, że wszystkich tych niuansów nie rozumiem ani nie jestem stałym bywalcem Żaru trudno mi kogokolwiek popierać lub nie. Wydaje mi się tylko, że właśnie patrząc na to z dystansem można dojść do wniosku, że sytuacja nie rokuje dobrze. Komentuję bo jestem też członkiem AP i uważam, że bardzo źle dla całego środowiska lotniczego by się stało, gdyby GSS zabrakło.

Przeświadczenie, że "Przecież nikt tego nie zamknie" bardziej idzie w politykę, a wręcz jakiś populizm, bo nie bazuje na żadnych logicznych przesłankach. Jak się kasa skończy, to kto do tego będzie dopłacać? To nie kopalnie, nikt się nie będzie nad szybownikami litował. Wydaje mi się też, że opieranie przeświadczenia o wieczności Żaru na parkingu też jest mocno na wyrost. Oczywiście chciałbym w tej kwestii się mylić, czego sobie i Wam wszystkim życzę.
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 20, 2015, 23:49 »
Chodziło mi o to, że nikt nie zamknie parkingu, z którego żyje hotel i szkoła, dlatego Żar nie upadnie.

Wierzę, że obecna Rada GSS i CSS znajdą odpowiednich managerów do zarządzania w swoich szkołach. Trzymam kciuki i popieram ich działania, ale będę patrzył na to, co robią i sprawdzał efekty. Na tym kończę swój udział w tej dyskusji, jeżeli ktoś chciałby pogadać to zapraszam na priv.

Tak przy okazji chciałem pogratulować CSS zatrudnienia Leszka Dudy. Pierwsza właściwa osoba w tym miejscu odkąd pamiętam :) Mam nadzieję, że się tam nie zmarnuje...

Pozdrawiam wszystkich,
Łukasz

kolczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Liked: 25
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 21, 2015, 05:15 »
Nie udzielam się na forum w wątkach tego typu odkąd zakończyłem przygodę z ZAP. Niemniej czytając ten wątek ciężko było mi się powstrzymać.
W przypływie emocji niezbyt precyzyjnie dobrałem słowa, stąd wyjaśnienie: pisząc o krzykaczach nie miałem na myśli wszystkich udzielających się w tym wątku, tylko tych, którzy nie mając wiedzy (do czego sami się przyznają) dopowiadają sobie swoje scenariusze i nimi epatują.

Łukaszu, odpowiadając na Twój wpis:

zrzuca się tu winę za wszystkie niepowodzenia na osobę Marcina. Jest to w moim odczuciu linczem. Można Marcina nie lubić, można się z nim nie zgadzać ale decyzje Rada podejmuje kolokwialnie.

Ja też bym wolał, żeby od razu wybrano najlepszego z możliwych kandydatów, który sprawdziłby się bez problemów. Wierzę, że Rada też tego chciała.
Jeżeli Rada uznała, że Prezes się nie sprawdził, a czytając protokół z jej posiedzenia widzę ku temu mocne argumenty, to pozwólmy tej Radzie działać w ramach jej kompetencji.

Na posiedzeniu Rady był (byli?) też przedstawiciel(e?) Komisji Rewizyjnej - jeżeli faktycznie uznają, że Rada działała niewłaściwie, to liczę na to, że nam to zakomunikują. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w składzie Komisji Rewizyjnej są w większości osoby swoim postępowaniem wykazujące w ostatnich latach wyraźną niechęć do członków obecnego ZAP.

Szczerze mnie zasmuciła wiadomość o odwołaniu Prezesa, ale to jeszcze nie powód, żebym wylewał z tego powodu pomyje na kogokolwiek. Zwłaszcza, że nie mam tej wiedzy, którą posiada Rada. Mamy protokół z posiedzenia Rady, Marcin zadeklarował na facebookowym profilu Żaru gotowość do udzielenia bardziej szczegółowych informacji.

Nie chciałbym, żeby Rada (podobnie jak ZAP, Komisja Rewizyjna, Komisja Szybowcowa...), dzieliła się wszystkimi szczegółami swojej działalności na publicznym forum.

Przede wszystkim zaś trzymam kciuki za następną rekrutację, oby nowy Prezes sobie poradził z rozwojem GSSu i sprostał oczekiwaniom nie tylko Rady ale i nas wszystkich.

Andrzej

Andrzeju.

Masz w stu procentach racje. Rada jest ciałem kolektywnym a czepiają się wszyscy Marcina. Może cos w tym jest po za zwykłą złośliwością?. Tym bardziej ze rezygnujący z działalności na rzecz szkoły w przytłaczającej większości wskazywali osobę przewodniczącego a nie całą radę jako powód rezygnacji.
Miałem raz przyjemności i ponownie się z Tobą zgodzę, można Marcina nie lubić i sie z nim nie zgadzać.

Nie wiem czy Przemek był dobrym prezesem tak jak nie wiem cz dobrym był Michał i Bogdan. Nie siedzę w papierach szkoły żeby to oceniać. Wiem natomiast ze każdy z nich był inny ale żaden nie pasował.
Pytanie o wnioski z poprzednich rekrutacji to nie złośliwość tylko poważna sprawa. Jak dwa razy nie udało sie wybrać właściwego człowieka to jaka jest gwarancja ze uda sie za trzecim razem?
No chyba że zamierzamy próbować do skutku tylko ze ten może być opłakany.

Rada ma prawo powoływać i odwoływać Prezesa, ok. Ale to nie znaczy ze nie nalezy wykazywać  zainteresowania i zaniepokojenia jej działaniami.
Sejm ma na przykład prawo zmienić nam konstytucje i w ramach fantazji wprowadzić prawo szariatu. Jak Prezydent to podpisze to żyjesz w państwie Islamskim. I co, tez pozwalasz spokojnie dalej im działać w ramach kompetencji bez wytłumaczenia sie o co właściwie chodzi?
Przykład oczywiście przerysowane ale mechanizm ten sam:)

Oczywiście ze nie wszystko co rada wie powinno być jawne ale w takich sytuacjach wytłumaczenie sie nalezy. To nie służby specjalne gdzie interes narodowy byłby zagrożony ani nie firma która straci przewagę na rynku jak za dużo powie.
Zobaczymy czego sie dowiemy z Facebooka.

Dzięki za spokojna wyważoną polemikę

Pozdrawiam

Łukasz

kolczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Liked: 25
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 21, 2015, 06:13 »
Chodziło mi o to, że nikt nie zamknie parkingu, z którego żyje hotel i szkoła, dlatego Żar nie upadnie.



Kodak też myślał ze bedzie zawsze produkował najlepsze klisze a zdjecia pewnie robisz Cannonem, Nikkonem lub Olimpusem :)

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 21, 2015, 12:04 »
Panowie i Panie z KSS-u i nie tylko - Latajcie!Reszta jest niczym! Czego sobie i Wam życzę :)

Tosiek,
być może jesteśmy winni nie tylko wojnom w Afryce, ale również powodem BigBang ileś tam miliardów lat temu.

Ale dlaczego w wątku w którym jest 110 postów, z czego jedynie kilka (mniej niż 9%) zostało napisanych przez ludzi będących członkami naszej organizacji, wskazujesz akurat KSS jako winnych prowadzenia jałowych politycznych dyskusji ??
Takie to mało eleganckie .. Choć zakładam że zupełnie przypadkowe.

Z drugiej strony -
czy "Latajcie! Reszta jest niczym!" mogłoby funkcjonować w sytuacji, gdy owo "Latajcie" zostanie ograniczone tylko do paru prywatnych lądowisk i kilku lotnisk, bo na dotychczasowych powstaną centra eventowe, kluby rowerowe, czy prywatne ośrodki z których pilotom każe się wy..#%@../jść?

Zgadzam się z Tobą w 100%, że ludzi do społecznej roboty jest mało. Za mało. W przeciwieństwie do krytyków, których jest zawsze po wielokroć więcej.
To nie oznacza jednak, żeby pozwalać na to, żeby sam fakt działania w społecznej organizacji dawał tytuł do immunitetu. W jakiejkolwiek sprawie.

Tyle mojego udziału w tej dyskusji.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 21, 2015, 14:46 »
"Ale dlaczego w wątku w którym jest 110 postów, z czego jedynie kilka (mniej niż 9%) zostało napisanych przez ludzi będących członkami naszej organizacji, wskazujesz akurat KSS jako winnych prowadzenia jałowych politycznych dyskusji ??
Takie to mało eleganckie .. Choć zakładam że zupełnie przypadkowe."

Przypadkowe czy nie Marku "CZARNA OWCA" musi być . A wasza organizacja doskonale się do tego nadaje  ;D Jesteście krnąbrni , nie pokorni , nie macie swojego lotniska a panoszycie się wszędzie jak byście byli u siebie . Innymi słowy jesteście jemiołą pasożytującą na i tak już słabych organizmach  , odbierając im resztkę wody i światła ;D Jak Was wyciąć w jednym miejscu wyrastacie w innych ze zdwojoną siłą .   I TAK TRZYMAĆ .


RB

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Liked: 146
Odp: Prezesom gratulujemy
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 27, 2015, 18:40 »
KR AP w powyższej sprawie jakieś czynności podjęła? Jest jakiś protokół z posiedzenia w tej sprawie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2015, 18:44 wysłana przez RB »