Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.  (Przeczytany 76047 razy)

sadpit

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 41
 • Liked: 8
Odp: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 24, 2013, 01:35 »
Przemku, a może Ty będziesz w stanie wyjaśnić mi - i nie tylko mi - skąd tak długa zwłoka czasowa między powstaniem raportu o nieprawidłowiściach a podjętą przez Was decyzją w tej sprawie? Dlaczego w czerwcu Bogdan był jeszcze w porządku a już w marcu nie wyobrażaliście sobie, aby mógł dalej kierować szkołą? Co takiego wydarzyło się w ciągu tych 8  miesięcy, że - znając wnioski końcowe raportu - Bogdana musieliście usunąć "z urzędu" akurat teraz, a nie jeszcze w zeszłym roku??? Jak to się ma do dobra szkoły i transparentnego zarządzania (raz jest, a raz go nie ma??)

przemek łośko

 • Reforma AP
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 289
 • Liked: 113
Odp: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 24, 2013, 02:12 »
Znam sprawę od około dwóch miesięcy. Miałem okazję prześledzić korespondencję, dokumenty, kontekst konfliktu, jego rozwój, próby koncyliacji, różnice zdań dotyczące kierunków przyszłego rozwoju GSS. Mocno upraszczając, ale nie przekłamując, można powiedzieć, że wpływ na tak długi czas od chwili powzięcia wiedzy do decyzji miał pat w Radzie Szkoły. Nie tylko nie było większości do podjęcia decyzji, ale w ogóle nie było wystarczającego kworum, aby Rada mogła skutecznie podejmować uchwały.

Rada nie jest organem zarządzającym. Rada jest organem nadzorującym pracę Zarządu. Rada nie sprawuje tego nadzoru codziennie, tylko okresowo. To zresztą zwykły rytm pracy każdej Rady - od codziennego, zwyczajnego zarządzania jest Zarząd. Za transparentność zarządzania odpowiada przede wszystkim Zarząd. W przypadku, gdy Zarząd działa pozaprawnie, Rada ponosi solidarną odpowiedzialność, również karną - w szczególności, gdy ma wiedzę na temat takich działań, ale nie reaguje.  Transparentności finansowej nie było. Co więcej, Zarząd przez długi czas nie honorował żądań udostępnienia dokumentów finansowych Radzie. Tak nie powinno być, ale tak było.

Tadek

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 177
 • Liked: 9
Odp: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 24, 2013, 07:57 »
od codziennego, zwyczajnego zarządzania jest Zarząd. Za transparentność zarządzania odpowiada przede wszystkim Zarząd. W przypadku, gdy Zarząd działa pozaprawnie, Rada ponosi solidarną odpowiedzialność, również karną - w szczególności, gdy ma wiedzę na temat takich działań, ale nie reaguje.  Transparentności finansowej nie było. Co więcej, Zarząd przez długi czas nie honorował żądań udostępnienia dokumentów finansowych Radzie. Tak nie powinno być, ale tak było.
Dla jasności
- wskazany tu Zarząd to Zarząd jednoosobowy w osobie Bogdana,
- Bogdan nie został z GSS "wyrzucony" jak to myląco ogłosił SK, lecz jedynie został zwolniony z funkcji Prezesa jednosobowego Zarządu.  Jak zadeklarowali WSZYSCY moi rozmówcy (a rozmawiałam z kluczowymi w tej sprawie osobami), nie było woli ani zamiaru wyrzucenia Bogdana z GSS. 

Sprawa była i jest do załatwienia, ale nie gaśmy tego pożaru benzyną.

Proszę, aby Bogdan spokojnie zdał obowiązki Prezesa podporządkowując się decyzji KRAP.
Proszę, aby Marcin przestał się w tej sprawie odzywać prywatnie i aby ograniczył swe wystąpienia publiczne do reprezentowania Rady.

Przemkowi dziękuję - osoby o tak wyważonych poglądach  chciałbym widzieć w Radzie Szkoły naszej GSS.

Tadek

Bohdan Wlostowski

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 72
 • Liked: 4
Odp: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 24, 2013, 13:13 »
W intranecie Aeroklubu Polskiego, pod linkiem:
http://intranet.aeroklub-polski.com.pl/zarzad-ap/117-stanowisko-zarzdu-aeroklubu-polskiego-w-sprawie-sytuacji-w-gss-ap-ar,

znajduje się stanowisko Zarządu Aeroklubu Polskiego w sprawie sytuacji w GSS AP „Żar”. Artykuł jest dostępny po zalogowaniu się.

boruh

 • Gość
Odp: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 26, 2013, 12:24 »
Panie Bogdanie a ja widzę, że wiekszość, jeśli nie wszystkie pliki z intranetu dostępne są po skorzystaniu z wujka googla

http://intranet.aeroklub-polski.com.pl/files/

to tak ma działać ??

nie chce mi sie przeglądać tych wszystkich plików ale myślę, że nie powinny być one dostępne dla wszystkich (przynajmniej niektóre)


miłej lektury
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 12:30 wysłana przez boruh »

slawek.piela

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 287
 • Liked: 78
Odp: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 27, 2013, 13:32 »
W intranecie Aeroklubu Polskiego, pod linkiem:
http://intranet.aeroklub-polski.com.pl/zarzad-ap/117-stanowisko-zarzdu-aeroklubu-polskiego-w-sprawie-sytuacji-w-gss-ap-ar,

znajduje się stanowisko Zarządu Aeroklubu Polskiego w sprawie sytuacji w GSS AP „Żar”. Artykuł jest dostępny po zalogowaniu się.

Czy mogę prosić o informację, ktore osoby z  ZAP są autorami powyższego oświadczenia?

Sławek

A. Rydzyński

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 303
 • Liked: 73
Odp: Bogdan Drenda wyrzucony ze szkoły szybowcowej.
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:48 »
Wczoraj , 2 kwietnia b.r. odbyło się w Katowicach spotkanie obu Rad GSS AP Żar, przedstawicieli Komisji Szybowcowej i przedstawicieli Zarządu Aeroklubu Polskiego, które miało doprowadzić do uzgodnień i likwidacji dwuwładzy w Górskiej Szkole Szybowcowej Aeroklubu Polskiego Żar.

 Kilkugodzinna dyskusja nie doprowadziła do rozstrzygnięć, lecz zostały określone stanowiska,które są przedstawione poniżej.                                                                                                         

Stanowisko przedstawicieli Zarządu Aeroklubu Polskiego.Wszyscy Członkowie Rady GSS przychylą się do stanowiska KRAP i złożą rezygnację. ZAP i KS wybiorą swoich 4 nowych przedstawicieli (z możliwością ponownego powołania Piotra Pawłowskiego i Przemysława Łośko). Następnie większością ¾ głosów Rada, działająca w czteroosobowym składzie, po przeprowadzeniu konsultacji z lokalnym środowiskiem (w tym członkami Stowarzyszenia Szkoła Szybowcowa Żar), dokooptuje dwóch brakujących przedstawicieli (z możliwością ponownego powołania Katarzyny Chęcińskiej i Roberta Rospondka). Nastąpi likwidacja dwuwładzy na poziomie Zarządu GSS - niezwłoczne po uzupełnieniu Rady, zostanie powołany nowy tymczasowy Zarząd do czasu rozstrzygnięcia konkursu na Prezesa GSS. Konkurs zostanie rozstrzygnięty większością 5/6 głosów. Zarząd GSS podejmie niezwłoczne działania w celu naprawienia wszelkich nieprawidłowości związanych z dotacją.                                                                                                                                                         

Stanowisko przedstawicieli środowiska lokalnego i Komisji Szybowcowej.Cała Rada GSS składa rezygnację. Zostaje wybrana nowa Rada GSS w oparciu o aktualny regulamin (dotychczasowi członkowi Rady GSS nie mogą kandydować). Uznajemy uchwałę Rady GSS w sprawie donatorów i na podstawie listy członków Stowarzyszenia Szkoła Szybowcowa „Żar”, zgłoszonej do Sądu Rejestrowego, zostanie wybranych 2 przedstawicieli zgromadzenia donatorów. Proponujemy Bogdanowi Drendzie aby oddał się do dyspozycji nowej Radzie GSS, która wybierze Prezesa GSS „Żar” większością 5/6 głosów.   

[bKto uczestniczył w spotkani  proszę o podanie nazwisk i pełnionych funkcji w AP i GSS ?

Czy z spotkania sporządzono protokół?  To pytanie stawiam przedstawicielowi KRAP[/b]

A. Rydzyński A. Nadwiślański