Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Slot startowy (?????)  (Przeczytany 8521 razy)

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2017, 15:02 »
Łoniak, łatwość i wdzięk z jakimi po raz kolejny próbujesz dać nam do zrozumienia, że obecni członkowie KS to idioci jednoznacznie (jak dla mnie) wskazuje, że mamy już pewniaka na stanowisko szefa przyszłej KS ;D...

Nie wiem czy polskie szybownictwo jest przygotowane na taki powiew świeżosći  ;)

Ale tak poważnie, jak stosując sloty startowe zapewnić równe szanse pilotom startującym, jeżeli pogoda jest zmienna? Zwyczajnie nie umiem się pogodzić z faktem, że na starcie loteryjnie jedni będą odchodzić pod rosnącymi Cu, kolejni pod wielkim Congestusem, który następnych spłucze deszczem a ostatnim zostawi atermiczną pustkę...

Idea slotu z tego co się orientuję polega na otwieraniu "bramki" co 10-15 minut. Odchodzisz w momencie otwarcia slotu a ktoś kto chce Cię wypuścić na kilka minutek ma ten sam czas odejścia.

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2017, 16:59 »

Idea slotu z tego co się orientuję polega na otwieraniu "bramki" co 10-15 minut. Odchodzisz w momencie otwarcia slotu a ktoś kto chce Cię wypuścić na kilka minutek ma ten sam czas odejścia.

Czyli takie SGP na raty. W takim razie raczej 15 i więcej minut niż 10. I startujący powinni wiedzieć jaki jest ten slot przed startem. Im wyższa podstawa i doskonalsza klasa, tym większy slot.

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2017, 20:16 »
Ale tak poważnie, jak stosując sloty startowe zapewnić równe szanse pilotom startującym, jeżeli pogoda jest zmienna? Zwyczajnie nie umiem się pogodzić z faktem, że na starcie loteryjnie jedni będą odchodzić pod rosnącymi Cu, kolejni pod wielkim Congestusem, który następnych spłucze deszczem a ostatnim zostawi atermiczną pustkę...

Każdy odchodzi z miejsca i o czasie który sam wybiera zwracając przy tym uwagę na czas otwarcia/zamknięcia  kolejno po sobie następujących slotów z których każdy trwa np. 10minut. I każdy sam decyduje czy chce być lokomotywą czy wagonem odchodząc na początku lub później pamiętając, że zarówno lokomotywy jak i wagony mają ten sam czas odejścia (oczywiście w obrębie tego samego slotu).. Sloty startowe mogą mieć zastosowanie wyłącznie w przypadku konkurencji przy pogodzie bezchmurnej.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 20:47 wysłana przez tomkrok »

A.Łończuk

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Liked: 31
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2017, 20:55 »
I ta odpowiedź budzi znacznie więcej zaufania niż drugi post tego wątku ( o dzieleniu zawodników na grupy i obligatoryjnym przyznawaniu różnym grupom różnych czasów odejścia).

Alicja

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Liked: 2
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2017, 22:25 »
Nie krzyczcie - regulamin na stronie: http://www.szybowce.com/?doc-zawody=rekordy-dokument
Załączniki umieścimy jak będą gotowe.

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2017, 23:19 »
Nie krzyczcie - regulamin na stronie: http://www.szybowce.com/?doc-zawody=rekordy-dokument
Załączniki umieścimy jak będą gotowe.

Z całym szacunkiem. Doczytaj terminy kiedy ma być to gotowe.
Pozdrawiam
Żółw

PG

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Liked: 107
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2017, 01:25 »
Zero szacunku z mojej strony...

Regulamin zawodów z dnia 10 maja 2017... Szybowcowe Mistrzostw Polski w klasie Club rozpoczynają się 12 maja 2017. Rozumiem, że od roku 2016, miesiąc maj stał się okresem regulaminowych fanaberii i kuriozów. Idąc dalej, zeszłoroczne kontrowersje wywołane modyfikacją systemu punktowania można sprowadzić do lapidarnego "no i ch.."

Pozdrowienia z kupy gruzu. 
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 01:48 wysłana przez PG »

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2017, 06:52 »
Zero szacunku z mojej strony...

Regulamin zawodów z dnia 10 maja 2017... Szybowcowe Mistrzostw Polski w klasie Club rozpoczynają się 12 maja 2017. Rozumiem, że od roku 2016, miesiąc maj stał się okresem regulaminowych fanaberii i kuriozów. Idąc dalej, zeszłoroczne kontrowersje wywołane modyfikacją systemu punktowania można sprowadzić do lapidarnego "no i ch.."

Pozdrowienia z kupy gruzu.

Nie będzie chyba tak źle - event marker został wprowadzony już lata temu, o ważeniu wiadomo od wielu miesięcy a sloty startowe mają szanse (nie będą obligatoryjne) zaistnieć najwcześniej - jak sądze - na OstrówGlide..

VARIOM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Liked: 5
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2017, 18:18 »
Zero szacunku z mojej strony...

Regulamin zawodów z dnia 10 maja 2017... Szybowcowe Mistrzostw Polski w klasie Club rozpoczynają się 12 maja 2017. Rozumiem, że od roku 2016, miesiąc maj stał się okresem regulaminowych fanaberii i kuriozów. Idąc dalej, zeszłoroczne kontrowersje wywołane modyfikacją systemu punktowania można sprowadzić do lapidarnego "no i ch.."

Pozdrowienia z kupy gruzu.

Nie będzie chyba tak źle - event marker został wprowadzony już lata temu, o ważeniu wiadomo od wielu miesięcy a sloty startowe mają szanse (nie będą obligatoryjne) zaistnieć najwcześniej - jak sądze - na OstrówGlide..

Tomku owszem EW był wprowadzony wcześniej ale nie był obowiązkowy w Mistrzostwach Polski - coś mi się wydaje  że w pierwszych konkurencjach będzie ciekawie !!! I dodatkowo nerwowe klikanie przed odejściem na trasę zamiast obserwowania przestrzeni...

JF

  • Ekspert
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 123
  • Liked: 32
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2017, 19:00 »
Tomku owszem EW był wprowadzony wcześniej ale nie był obowiązkowy w Mistrzostwach Polski - coś mi się wydaje  że w pierwszych konkurencjach będzie ciekawie !!! I dodatkowo nerwowe klikanie przed odejściem na trasę zamiast obserwowania przestrzeni...

EM był już używany podczas SMP Open w poprzednich latach. Jeśli kliknięcie jednego przycisku jest problemem, to proponuję poćwiczyć jeszcze na ziemi. Jestem pewny, że jeśli ktoś wcześniej zainteresuje się jak to zrobić, to w powietrzu zajmie mu to sekundę.

VARIOM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Liked: 5
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2017, 19:32 »
Tomku owszem EW był wprowadzony wcześniej ale nie był obowiązkowy w Mistrzostwach Polski - coś mi się wydaje  że w pierwszych konkurencjach będzie ciekawie !!! I dodatkowo nerwowe klikanie przed odejściem na trasę zamiast obserwowania przestrzeni...

EM był już używany podczas SMP Open w poprzednich latach. Jeśli kliknięcie jednego przycisku jest problemem, to proponuję poćwiczyć jeszcze na ziemi. Jestem pewny, że jeśli ktoś wcześniej zainteresuje się jak to zrobić, to w powietrzu zajmie mu to sekundę.

Rozumiem że wszystkie logery mają jeden przycisk np.w  Volksie to kombinacja dwóch i potwierdzenie  -a domyślam się że w związku z tym ze nie wszystkie flarmy w prosty sposób zapisują EM to pojawi się sporo starych rejestratorów  - czyli następny gadżecik do  klikania i sprawdzania czy na pewno działa ..

Dzida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Liked: 50
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2017, 10:50 »
Dla posiadaczy flarmów może to być pewien kłopot.
Większość flarmów użytkownicy schowali/zabudowali bez dostępu do obudowy.
Producenci nie przewidzieli zdalnych przycisków.
Zatem żeby dostać się do przycisku EM, trzeba będzie flarm wyciągnąć i umieścić w bardziej dostępnym miejscu.
Da się to wszystko zrobić, ale to dodatkowy drobny kłopot. ???
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE - Latajcie! Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas    

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2017, 11:55 »
Dla posiadaczy flarmów może to być pewien kłopot.
Większość flarmów użytkownicy schowali/zabudowali bez dostępu do obudowy.
Producenci nie przewidzieli zdalnych przycisków.
Zatem żeby dostać się do przycisku EM, trzeba będzie flarm wyciągnąć i umieścić w bardziej dostępnym miejscu.
Da się to wszystko zrobić, ale to dodatkowy drobny kłopot. ???

https://fripers.pl/p/mechaniczny-wezyk-spustowy-z-blokada-100cm-freepower/

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2017, 12:24 »
Niech będą SLOTy, , WĘŻYKI, FLARMY tylko niech POGODA przybędzie by to sprawdzić :(

Dzida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Liked: 50
Odp: Slot startowy (?????)
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2017, 12:32 »
Ciekawy pomysł, trzeba tylko dorobić jakiś drobny uchwycik w pobliżu flarma.
Ja jednak jestem za opcją elektryczną.
Szkoda że producenci flarmów nie pomyśleli nad wyciągnięciem tego przycisku poza obudowę.
Niestety wersja elektryczna wymaga większej kombinacji i jakoś nie miałem na razie do tego zapału.
Żeby uchronić aeroklubowe flamy Mouse przed uszkodzeniem, zabudowałem je w dodatkową obudowę i teraz brak jest dostępu do przycisku EM.
W większości zawodów nie jest to przeszkodą, niestety w mistrzostwach pojawia się problem. ???
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE - Latajcie! Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas