Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Szkolenie mechaników obsługi szybowców  (Przeczytany 8098 razy)

part66

  • Gość
Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« dnia: Luty 14, 2013, 12:58 »
Dzień dobry!
Potrzebuję odbyć kurs teoretyczny do licencji mechanika poświadczania obsługi technicznej szybowców. Nie udało mi się znaleźć w sieci informacji na temat kursów w najbliższym czasie odbywających się w Polsce.
Czy są osoby chętne do odbycia takiego kursu? Planuję kontakt z organizacjami, które w minionych latach organizowały takie kursy więc rzucam wici, kto chętny niech daje znać. W kupie siła:)
Pozdrawiam!


flylewy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Liked: 2
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2013, 19:30 »
Jakby co to jestem zainteresowany. Wiem, że na bezmiechu coś takiego robili. kontakt do mnie flylewy@tlen.pl

Arek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Liked: 4
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2013, 21:00 »
W Bezmiechowej, prawdopodobnie w drugiej połowie kwietnia odbędzie się takie szkolenie. Jak już będę znał jakieś konkrety to odezwę się w tym wątku. Pozdrawiam

SiaRA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Liked: 48
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2013, 11:19 »
Również jestem zainteresowany takim kursem.
Jednak pierwsza połowa Kwietnia bardziej mi pasuje.
PZdr
SiaRA

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2013, 08:28 »
Hej!
Mam taka małą sugestię skierowaną w kierunku organizatora. Jeżeli możecie, to połóżcie większy nacisk na wyjaśnienie zagadnień z tematu podstawowej dokumentacji technicznej. Mnie osobiście  dziwi to, że mechanik nie rozróżnia CofA i ARC, nie wie jak się poruszać w IOT , żeby wyszukać istotne informacje, nie wie jak tworzyć karty zadaniowe , nie wie co to są standardy ATA 100, TCDS- nieodkryte lądy, itd. Rozumiem , że część z tych informacji powinien otrzymać podczas DWULETNICH praktyk, ale wiem też jak jest... z tą praktyką.
Warto pokazać jak się analizuje dokumentację SP i weryfikuje dane obsługowe. podejrzewam, że większość z Kolegów będzie obsługiwać szybowce bez udziału CAMO, więc niestety będą zmuszeni do wykonania "parszywej" papierowej roboty. :'( , a do tego muszą mieć solidne przygotowanie teoretyczne.
PZDR 

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2013, 14:02 »


Gdyby się odbywał w dogodnym terminie to też byłbym zainteresowany.



ZK

Arek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Liked: 4
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2013, 22:20 »
 Szkolenie odbędzie się w drugim lub trzecim tygodniu kwietnia- dokładnego terminu jeszcze nie ma.
 A co do orientacji mechaników w podstawowych dokumentach, no cóż... W Bezmiechowej uczniowie piloci często pomagają (a na kursie podstawowym obowiązkowo uczestniczą) przy pracach na sprzęcie i potrafią użyć IOT, więc nie wyobrażam sobie mechanika, który ma z tym problemy. Nie wiem skąd się to bierze później, ale mogę potwierdzić, że podczas kursu kładzie się na to bardzo duży nacisk. Zajęcia, w których omawia się zagadnienia związane z dokumentacją statków powietrznych prowadzą doświadczeni wykładowcy, którzy mają codziennie, od wielu lat do czynienia z tym o czym mówią- są praktykami, pracującymi zawodowo w szeroko pojętym lotnictwie. Sprawy związane  z CAMO są omawiane bardzo szczegółowo, a podstawowe dokumenty statków powietrznych przechodzą przez ręce wszystkich uczestników  w trakcie wykładów i są do wglądu również po zajęciach z danego przedmiotu. Wiem co mówie :)

Arek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Liked: 4
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2013, 12:53 »
 Kurs na mechaników szybowcowych, motoszybowcowych oraz balonowych odbędzie się w dniach 15-21 kwietnia. Więcej info w załączniku.

[załącznik usunięty przez administratora]

Arek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Liked: 4
Odp: Szkolenie mechaników obsługi szybowców
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:01 »
Przypominam, że 8 kwietnia mija termin składania zgłoszeń. Jest jeszcze parę osób, które miały ostatecznie potwierdzić swoje uczestnictwo na początku kwietnia więc proszę, aby zrobiły to jak najszybciej.