Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: SZYBOWCE .com ?  (Przeczytany 9922 razy)

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
SZYBOWCE .com ?
« dnia: Grudzień 29, 2014, 03:54 »
  Nie wiedzieć czemu nasze forum stało się dziwnym katalizatorem  między tym co "JEST"(jacy jesteśmy tak NAPRAWDĘ ), a tym jak chcieli (BYŚMY BYĆ POSTRZEGANI)   " jacy powinniśmy BYĆ " . Proponuję więc zapoczątkować nowy wątek .
Dynamika a właściwie jej brak naszego forum ( sztucznie podtrzymywane dyskusje z Panem HENIEM na temat bezkarnego łamania praw fizyki , zkomisją szybowcową na temat WSPÓŁCZYNNIKÓW , i FLARMÓW  ) nie jest chyba spełnieniem wizji założyciela tego forum ? Być może jest to spełnienie jego najczarniejszych koszmarów ?
Nie wiem mam nadzieję że On wie ( że czuje , zastanawia się , analizuje , stara się spojrzeć obiektywnie ) . Im dalej idziemy w życie tym  więcej rzeczy o których myśleliśmy że są nieosiągalne stają się czymś trywialnym , prostym , oczywistym , czymś co uważamy że nam się należy . Czy to nie przykre , czy to nie powinno nas skłaniać do refleksji czy nie powinno dać nam znać że coś jest z nami NIE TAK ?
Czy jesteśmy szczerzy wypowiadając się na naszym forum czy długo zastanawiamy się zanim coś napiszemy ? A jeśli mamy coś napisać szczerze zastanawiamy się 5 razy dłużej . Oj mam wrażenie że zagalopowaliśmy się gdzieś w "KOZI RÓG " .
Morze czas zmienić temat przewodni naszego forum na czas zimowy na forum filmowe ? Proponuję abyśmy polecali sobie DOBRE tytuły filmów . Myślę że to jest sposób abyśmy dowiedzieli się więcej na temat naszych  forumowiczów .
Świat kina jest ciekawy dlatego że gdy już tracimy nadzieje że zobaczymy coś ciekawego lub wartościowego w ogromie kiczu nagle pojawia się coś co powala z NÓG  . Myślę że to świetny filtr (tak zwanego GUSTU ) .
Mój pierwszy tytuł

"SEKRET JEJ OCZU" 2009 polecam naprawdę odbudowuje wiarę w magię KINA przez duże "K"
Oby podobnie było z nami . Czekam mam NADZIeJĘ .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2014, 04:18 wysłana przez J »

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2014, 04:54 »
Może nie tylko filmy  ;D Bądźmy ludźmi renesansu  Proponuje wszelkie formy które nas uczłowieczą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  wszak niedługo ekranizacja "Tytusa Romka i Atomka "
 https://www.youtube.com/watch?v=teJtMRjR_tY
Przecież to nie pierwszy raz kiedy Ojciec stał się inspiracją dla Syna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2014, 05:02 wysłana przez J »

henryk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Liked: 22
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2014, 15:57 »

 " na temat bezkarnego łamania praw fizyki ,"

-prawa fizyki\dzial nauki\ mozna rozszerzac a nawet zmieniac ,
natomiast PRAW PRZYRODY zlamac sie nie da...najczesciej znamy je slabo,
i trzeba miec duzo odwagi,by twierdzic o ich pelnym rozeznaniu!

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2014, 22:19 »
Praw przyrody nie da się złamać.
Fakt.
https://www.youtube.com/watch?v=gZZqjSAPibs
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

henryk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Liked: 22
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2014, 22:53 »
 -swieta prawda!

 https://www.youtube.com/watch?v=xL3HYoLQNtI&feature=related

=po 46 minucie=akcent ZOOlotniczy...+1:02...

"i ja tam bylem\student,zrodla Wolgi\ miod i spirit pilem,a com widzial,przezyl,w filmie umiescili."
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2014, 23:40 wysłana przez henryk »

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2014, 23:39 »
Na te wszystkie dywagacje najlepszy jest jednak klasyczny cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=xcMkS-fTIQw

Przyznam, że w ramach poświątecznego odsapnięcia od stołu (zamiast pobiegać, jak namawia BL)
poszperałem o skrzydle Kasprzyka.
Jeszcze nie jestem gotowy do ferowania kategorycznych opinii, ale to pachnie historią jak z tym zderzakiem(amortyzatorem).
Czyli (jak klasyk mawia) "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb".
Działają siły przyrody. Nawet opisane przez fizykę.
I wszystko trzyma się kupy.
Niestety zwolenniicy pomijają niuanse. A te są istotne. Niestety.

pozdr
Dino

henryk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Liked: 22
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2014, 23:56 »

 "jak z tym zderzakiem(amortyzatorem)."

 http://shop.penskeshocks.com/PENSKE-RACING-SHOCKS-8786-HYBRID-INERTER/

=mozna juz kupic,niestety=drogo!

https://www.youtube.com/watch?v=vjYtf8jJzdQ

=lub tanio zrobic samemu...

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2014, 00:08 »
Na te wszystkie dywagacje najlepszy jest jednak klasyczny cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=xcMkS-fTIQw

Przyznam, że w ramach poświątecznego odsapnięcia od stołu (zamiast pobiegać, jak namawia BL)
poszperałem o skrzydle Kasprzyka.
Jeszcze nie jestem gotowy do ferowania kategorycznych opinii, ale to pachnie historią jak z tym zderzakiem(amortyzatorem).
Czyli (jak klasyk mawia) "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb".
Działają siły przyrody. Nawet opisane przez fizykę.
I wszystko trzyma się kupy.
Niestety zwolenniicy pomijają niuanse. A te są istotne. Niestety.

pozdr
Dino


Nie spłaszczaj głębokich przemyśleń J na temat tego forum  :) na ten temat jest sąsiedni wątek w którym bój toczy boruh i p.henryk.Może by pomyśleć w celu ratowania misji szybowców.com założyć grupę nocną w której wpisy by się mogły pojawiać powiedzmy od godz.  3  CET gwarantowało by to głębokie przemyślenia tak jak autora tego wątku ;).



  ZK
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 00:12 wysłana przez ZK »

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2014, 00:15 »
Nie spłaszczaj głębokich przemyśleń J na temat tego forum  :) na ten temat jest sąsiedni wątek w którym bój toczy boruh i P.Heniek.Może by pomyśleć w celu ratowania misji szybowców.com założyć grupę nocną w której wpisy by się mogły pojawiać powiedzmy od godz.  3  CET gwarantowało by to głębokie przemyślenia tak jak autora tego wątku ;).
  ZK
Ale już głębiej myśleć nie dam rady ;(
Dno widać, a to nie 0.7 tylko 1.0l !

pozdr
Dino

boruh

  • Gość
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2014, 02:10 »
Cytuj
Może by pomyśleć w celu ratowania misji szybowców.com założyć grupę nocną w której wpisy by się mogły pojawiać powiedzmy od godz.  3  CET gwarantowało by to głębokie przemyślenia tak jak autora tego wątku ;).

a czy mozna liczyć na wsparcie przez KS przeszczepu mojej i nie tylko mojej wątroby ? spowodowane pisaniem postów po 3CET ??

wsparcia w budowie wlasnego kaserwinga nie oczekuje, by szanowna komisja nie musiała dłubać we współczynnikach :)

nie mówiąc o szanownym żółwiu który pewnie bana mi da za latanie na trasy bez termiki :)

ps.
z góry przepraszam za ten post , wzorem autora pomieszałem merloty z wódką za co składam samokrytyke ,...... czas na lądowanie z przewrotki :)

dobranoc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 02:14 wysłana przez boruh »

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:21 »
 Wszystkim biorącym czynny udział w programie "Bezpieczniej pod cumulusem polecam koncert Stinga '
http://www.telemagazyn.pl/aktualnosci/w-telewizji/35636,koncert-sting-winter-s-night-w-tvp2,id,t.html

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:24 »
jrśli będie problem z odworzeniem z podanego linku polecam pogrzebanie w internecie (naprawdę warto )!!!!!!!!!!!!!

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
[OT]Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:44 »
Do 3 CET nie będę czekał.
Wątroby nie oddam Boruhowi, bo sam szukam nowej ;)
Sting Stingiem, obrzydził mi go zanany trójkowy stingolog i stingofil M.Kydryński (jak niektórzy twierdzą - zakochany w sobie ze wzajemnością).
Tymczasem polecam inną playlistę:
https://www.youtube.com/watch?v=UM-1ETeSdXg&index=19&list=RD5meWI3iX1sE

Ale to już totalny off topic...

pozdr
Dino

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2015, 03:02 »
Nowy tytuł  ;D ". Fantastyczny Pan Lis (2009, reż. Wes Anderson) "  Proponuje  obejrzeć  i wypowiedzieć  się na temat filmu przecież  wszystko o czym piszemy na FOrum  może być istotne  z uniwersalnym  przesłaniem " NIE NADYMAJMY SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!   Wszak to co robimy to tylko zabawa :-)Do  Sebastiana Kawy, chcesz być sportowcem roku w TVP i autorytetem dla nas  ? Zobacz jak zachowuje się Kamil Stoch !! Choć nie lubię skoków narciarskich (taki sport wydmuszka ) to jednak  prawdziwy MISTRZ i człowiek który się nie nadyma bez potrzeby  , inteligencja , pokora , szacunek ,wiara w siebie , trzeźwa ocena sytuacji , ponad wszystko szczerze i oficjalnie okazywana miłość do Żony Ewy , nigdy nie kwestionował kompetencji TRENERA (przynajmniej oficjalnie ). Zastanów się chłopie przecież jesteś tak bliski  ideałowi  wszyscy marzymy choćby o 1/100 twoich sukcesów . Więc dlaczego niszczysz nam obraz naszych  marzeń ???? Dlaczego czasem musimy się wstydzić  tego co robisz ?  Dlaczego mamy taki sam smak w ustach po Twoich wypowiedziach jak ( skoczkowie narciarscy po wypowiedzi Piotra Żyły ???) Nie rób nam tego wszak jesteś dla nas wzorcem  ideałem do naśladowania  , wspaniałym (idealnym szablonem , kalką , pyłem w zasobniku drukarki laserowej , atramentem w kałamarzu historii !!!! )  Wszyscy czekamy aż to zrozumiesz i przestaniesz być naszym wstydem a zaczniesz być nie podważalnym autorytetem . Zrobiłeś tak wiele a tak nie wiele z tego co zrobiłeś zabiera nam Ciebie z grona autorytetów . Chcemy żebyś był dla nas bezsprzecznym autorytetem a nie kimś kontrowersyjnym  . Wszyscy uśmiechamy się do Ciebie rozmawiając z Tobą ale mamy swoje zdanie na temat twoich zachowań . Niektóre twoje zachowania nie przystają mistrzowi  ba nie przystają nawet "zwyklakowi " . Chłopie  weź się w garść ,latania nie poprawiaj (bo staniesz się CYBORGIEM ) zresztą tak naprawdę zastanawiamy się czy już nie jesteś :-) ale nad resztą popracuj . Wiem że nie powinienem Ci prawić morałów ale jak widzę inni nie mają odwagi w świetle twoich dokonań mówić Ci prawdy . Więc ośmielony mocą internetu przelewam prawdę przez klawisze mając świadomość że narażam się na potępienie z Twojej strony . Ale nie pierwszy Ty i nie ostatni który ocenia człowieka za szczerość  . Pozdrawiam Krakowski Paweł
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2015, 03:31 wysłana przez J »

galeks

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Liked: 27
Odp: SZYBOWCE .com ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:19 »
Narażanie się na potępienie ośmielonych mocą internetu może być zajęciem krótkotrwałym
na tym forum, w przypadku poszukiwania prawdy w tematach bardziej ryzykownych niż
porównywanie Mistrza Stocha i Mistrza Kawy. To jak widać dla większości jest oczywiste.
Mimo to, zachęcam kolegę J do wystosowania w okolicach powiedzmy 4 CET (dla lepszego
formowania wzniosłej myśli) odezwy do wszystkich autorytetów w naszym środowisku,
hołdującym zasadzie "dziel i rządź". Pobudzenia do mówienia/pisania prawdy i tylko prawdy,
unikania demagogii, wpadania w samozachwyt ("Kydrynskich" mamy swoich) oraz unikania
wszelkich form prania mózgów "młodym" uczestnikom lotniczej przygody.
Jakby tak kolega J odczekał jeszcze do 5 CET, to może pojawiłby się pomysł na scenariusz
do filmu na temat postaw moralnych w naszym środowisku.To byłoby coś!
Byle wątroba wytrzymała.

Pozdrawiam
Aleksander Golinczak