Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka  (Przeczytany 17955 razy)

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Poniżej treść listu przewodniego do wniosku do SK AP w sprawie Marcina Prusaczyka.
 
------
Szanowni koledzy,

   W załączeniu do niniejszego pisma znajduje się wniosek w sprawie postępowania Wiceprezesa Aeroklubu Polskiego Marcina Prusaczyka.

   Wniosek ten zdaje się być niestety niezbędnym i ostatnim środkiem do jakiego można się odwołać w celu zatrzymania praktyk opisanych we wniosku. Przed podjęciem działań zmierzających w celu złożenia tego wniosku kontaktowałem się z obwinionym mając, jak się okazuje płonną nadzieję, iż wystosowanie do niego listu otwartego pozwoli na zatrzymanie działań podejmowanych przez obwinionego. Forma odpowiedzi, określona przez członka ZAP Andrzeja Siembidę, który otrzymał ów list do wiadomości, jako ‚nieodpowiednia’, jak też bezskuteczność działań zarówno Pana Andrzeja, który deklarował rozmowę z obwinionym jak i Zarządu AP, który nie powstrzymał zdarzeń opisanych we wniosku, ani też nie zajął stanowiska jednoznacznie potępiającego skandaliczną formę prowadzenia dyskusji publicznej przez swego członka nie pozostawiła żadnego innego środka odwoławczego jak złożenie niniejszego wniosku do Sądu Koleżeńskiego.
   
   Budowaniu etosu polskiego lotnika pokolenia naszych kolegów poświęcały (nieraz dosłownie) życie. Wniosek ten składam z nadzieją, iż Sąd Koleżeński podejmie stosowne działania w przedmiotowej sprawie, pamiętając o wadze owego etosu, jak również uruchomi procesy mogące w przyszłości zapobiec sytuacjom, które dla członków naszego stowarzyszenia są nieakceptowalne, szkodliwe i godzą w sam sens istnienia Stowarzyszenia rozumianego jako wspólnota ludzi połączonych dzieloną przez nich pasją.

   W przypadku konieczności udzielenia dodatkowych wyjaśnień stawiam się do dyspozycji Sądu Koleżeńskiego.


Z wyrazami szacunku,


Sławomir Piela

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2013, 14:29 »
A o co wnioskujesz w tymże wniosku?
Jakich konsekwencji się domagasz?
List przewodni opublikowałeś.
Czy uważasz że wniosek powinien pozostać tylko do wiadomości stron?
Jeśli tak - to jaki cel ma ten post?
Pozdrawiam
Żółw

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2013, 14:49 »
A o co wnioskujesz w tymże wniosku?
Jakich konsekwencji się domagasz?
List przewodni opublikowałeś.
Czy uważasz że wniosek powinien pozostać tylko do wiadomości stron?
Jeśli tak - to jaki cel ma ten post?


Co do upublicznienia samego wniosku się waham. Nie podjąłem jeszcze decyzji. Nie spieszy się. Mam opory. Zobaczymy.

A co do celu tego posta jest prosty: wydaje mi się, iż ważnym jest pokazać, że to czego byliśmy świadkami nie
może przechodzić bez echa, że tego nie wolno zostawiać aż przyschnie i przestanie tak śmierdzieć bo znów przyjdzie deszcz i smród będzie nas dusił. I to akurat nie chodzi styl tej konkretnej osoby, ale o styl wogóle. O sygnał, że pewnej kindersztuby należy przestrzegać. Zresztą, o tym jest w liście przewodnim.

Sławek

sebastian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Liked: 0
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2013, 15:51 »
Mam pytanie do kolegi Sławka:
Czy Twój wniosek do sądu koleżeńskiego dotyczy składania przez kolegę Marcina P. fałszywych oskarżeń poprzez sporządzenie fałszywego raportu?? Czy podajesz w swoim wniosku fakty, które mogą nas przekonać, że Prezes Drenda nie wydawał naszych pieniędzy na faktury za fikcyjne zlecenia?

Sebastian

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2013, 15:58 »
Mam pytanie do kolegi Sławka:
Czy Twój wniosek do sądu koleżeńskiego dotyczy składania przez kolegę Marcina P. fałszywych oskarżeń poprzez sporządzenie fałszywego raportu?? Czy podajesz w swoim wniosku fakty, które mogą nas przekonać, że Prezes Drenda nie wydawał naszych pieniędzy na faktury za fikcyjne zlecenia?

Sebastian

Nie mam dostępu do dokumentów itp. więc jakiekolwiek twierdzenia odnośnie merytoryki raportu byłyby nie na miejscu bez pełnej wiedzy.

Wniosek nie dotyczy sprawy raportu, jako takiej, ale sposobu prowadzenia spraw. Tak jak pisze w piśmie przewodnim.

Sławek

sebastian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Liked: 0
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:17 »
Jeśli nie masz uwag do merytoryki raportu, to rozumiem, że nie kwestionujesz przytoczonych w nim faktów i nie podważasz jego rzetelności?

Sebastian

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2013, 22:01 »
Jeśli nie masz uwag do merytoryki raportu, to rozumiem, że nie kwestionujesz przytoczonych w nim faktów i nie podważasz jego rzetelności?

Sebastian

Być może niedokładnie napisałem. Raz jeszcze:
Aby cokolwiek kwestonować lub potwierdzać w zakresie faktów musiałbym ja (i ty) mieć bezpośredni dostęp do materiałów. Tego nie mamy.
Taki dostęp mam natomiast w zakresie oceny sposobu postępowania (w tym sporządzania raportu i jego rzetelności) M. Prusaczyka i kwestionuję między innymi profesjonalizm, bezstronność, kompletność i ton raportu. Na koniec raz jeszcze: raport to tylko jeden z wielu elementów.

Sławek

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2013, 22:37 »
Sławek nie pękaj. Składaj ten wniosek do SK. Raporty raportami, faktury fakturami ale UBECKI sposób załatwiania tej sprawy jest nie do przyjęcia. W Kołach Łowieckich za takie załatwianie spraw dostaje się "kopa" niezależnie od intencji. Biali ludzie tak nie postępują.

sebastian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Liked: 0
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2013, 22:44 »
Rozumiem, że sąd koleżeński ma się więc odnieść do profesjonalizmu kol. Marcina Prusaczyka, tonu jego wypowiedzi, bezstronności oraz kompletności raportu.
Wniosek natomiast nie podważa faktów przytoczonych w raporcie, jak rozumiem kol. Sławkowi zależy na przeprowadzeniu bezstronnego profesjonalnego i kompletnego raportu / audytu działań zarządu?

Jeśli tak, to podpisuję się pod wnioskiem obiema rękami!

Pytanie czy najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest wniosek do sądu koleżeńskiego?
Ale domyślam się, że kol. Ligęza wie co robi. Niech więc sąd wyznaczy niezależnego audytora, który uzyska dostęp do wszelkich materiałów źródłowych i wyda niezależną bezstronną opinię o zgodności z prawem i interesem członków AP działań prezesa Drędy

Sebastian

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Liked: 12
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2013, 23:53 »
 
Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Sławka Pieli
Szanowni koledzy,

   Wniosek ten zdaje się być niestety niezbędnym i ostatnim środkiem do jakiego można się odwołać w celu zatrzymania praktyk opisanych we wniosku. Przed podjęciem działań zmierzających w celu złożenia tego wniosku nie kontaktowałem się z obwinionym, bowiem obwinionym jest osoba oskarżana o popełnienie wykroczenia. Mając, jak się być może okaże niepłonną nadzieję, iż wystosowanie do niego listu otwartego pozwoli na zatrzymanie działań podejmowanych przez obwinionego, wzywam obwinionego Sławka Pielę do opamiętania się i niepodgrzewania sporu. Forma ogłoszonego publicznie przez obwinionego Sławka Pielę oskarżenia, jest w mojej ocenie co najmniej  ‚nieodpowiednia’.  Deklaruję z obwinionym rozmowę dla przyhamowania  zdarzeń opisanych we wniosku.   Obwiniony Sławek Piela  nie zajął stanowiska jednoznacznie potępiającego skandaliczną formę prowadzenia dyskusji publicznej przez obie strony sporu, a więc również przez osoby pomawiające i szkalujące członków Rady, co nie pozostawiła żadnego innego środka odwoławczego jak złożenie niniejszego wniosku do Sądu Koleżeńskiego.
   
  Budowaniu etosu polskiego lotnika pokolenia naszych kolegów poświęcały (nieraz dosłownie) życie. Wniosek ten składam z nadzieją, iż Sąd Koleżeński podejmie stosowne działania w przedmiotowej sprawie, pamiętając o wadze owego etosu, jak również uruchomi procesy mogące w przyszłości zapobiec sytuacjom, które dla członków naszego stowarzyszenia są nieakceptowalne, szkodliwe i godzą w sam sens istnienia Stowarzyszenia rozumianego jako wspólnota ludzi połączonych dzieloną przez nich pasją.
  Rację ma Malar twierdząc, iż UBECKI sposób załatwiania tej sprawy przez Sławka Pielę jest nie do przyjęcia. Raporty raportami, faktury fakturami, a "sprawiedliwość" musi być po Naszej  stronie i naszego koła łowieckiego.

   W przypadku konieczności udzielenia dodatkowych wyjaśnień stawiam się do dyspozycji Sądu Koleżeńskiego.
 Niech więc Sąd wyznaczy niezależnego audytora, jeśli się kiedyś taki osobnik w tym Kraju urodzi.


Z wyrazami szacunku,

Tadek Górski

mprusaczyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Liked: 0
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2013, 00:52 »
Poniżej list otwarty Sławomira Pieli, którego zdaje się zapomniał opublikować.

Drogi Sławomirze, zachęcam Cię do publikacji treści wniosku do SK. Szkoda aby Twój wysiłek nie mógł być doceniony przez szerokie grono członków AP.


W dniu 20 marca 2013 22:30 użytkownik Slawek Piela <slawek.piela@wp.pl> napisał:

Marcinie,

Proszę traktuj ten list jako list otwarty. Nie mam zamiaru dolewać oliwy do ognia dlatego też piszę wpierw bezpośrednio do Ciebie wstrzymując się na czas jakiś od jakichkolwiek działań.

Telekonferencja, którą zorganizowałeś wywołała u mnie zażenowanie tym co usłyszałem z Twoich ust, sposobem prowadzenia rozmowy i brakiem zrozumienia elementarnych zasad pracy w stowarzyszeniach.

Rozumiem, iż powodowany emocjonalnym stosunkiem do sprawy, o którym to stosunku mówiłeś podczas telekonferencji dałeś się ponieść. Mam nadzieję, iż tak jak Twe wypowiedzi podczas konferencji były publiczne tak i publicznie na forum szybowcowym i w Twoim oficjalnym oświadczeniu jako członka AZP :

- Przeprosisz bez zastrzeżeń za oczernianie członka naszego stowarzyszenia polegające na mówieniu o górze lodowej, której problem dotacji jest tylko czubkiem lub natychmiast przedstawisz dowody potwierdzone wyrokiem sądu lub odnośnego organu kontrolnego. Od człowieka na Twoim stanowisku, z Twoim wykształceniem można i należy oczekiwać świadomości jak działa zasada domniemania niewinności po pierwsze, po drugie zdolności do uznania swoich błędów lub podstawowej rzetelności polegającej na potwierdzaniu takich twierdzeń niezbitymi dowodami,

- przeprosisz bez zastrzeżeń za insynuowanie intencji Prezesa. Nie masz takiej wiedzy, nie możesz jej mieć i stawianie jakichkolwiek twierdzeń na ten temat jest absolutnie niedopuszczalene. Od człowieka na Twoim stanowisku, z Twoim wykształceniem można  i należy oczekiwać prowadzenia rozmowy bez takich manipulacji,

- publicznie wyjaśnisz dlaczego projekt dofinansowania szybowca dla Żaru realizowałeś przez swoją własną firmę co przyniosłoby Ci osobiście niemały zysk finansowy a nie zrealizowałeś go w ramach AP lub GSS co jest naturalnym obowiązkiem CIebie jako członka ZAP. Od człowieka na Twoim stanowisku, z Twoim wykształceniem można i należy oczekiwać zrozumienia podstaw etyki, konfliktu interesów i zasad wspólżycia społecznego,

- wyjaśnisz w jaki sposób planowałeś obsadzić dwa stanowiska instruktorskie za pomocą jednego szybowca (Przekazałeś, iż dotacja do szybowca wynosiła 100 tys PLN na jedno utworzone stanowisko pracy a takich planowałeś dwa dla instruktorów) z zachowaniem minimum rentowności. Od człowieka na Twoim stanowisku, z Twoim wykształceniem i tak mocno podkreślającego konieczność prowadzenia spraw w absolutnie etyczny sposób można i należy oczekiwać, iż będziesz potrafił przedstawić całoroczny plan pracy i wyliczenia ekonomiczne.

- Ponadto wycofasz się z prowadzenia spraw przeciw osobie, z którą jesteś w konflikcie. Od człowieka na Twoim stanowisku, z Twoim wykształceniem można i należy oczekiwać zrozumienia elementarnych zasad etyki i bezstronnego prowadzenia spraw.

Twoje zachowanie podczas telekonferencji w istotny sposób podważyło zaufanie do jakości działań oraz personelu ZAP, oraz autentycznej dbałości AP o stan GSS Żar. Ów brak zaufania co do autentycznej dbałości wynika z szeregu niekonsekwencji jak sześciomiesięczny okres reakcji, brak próby mediacji i rozwiązania konfliktów ze środowiskiem lokalnym.

Nie jest moją intencją uderzanie w Ciebie w jakikolwiek sposób. Mieliśmy okazję kiedyś się spotkać, miałem wrażenie, że jesteś osobą potrafiącą wiele wnieść w działalność stowarzyszenia. Akurat wtedy nie udało mi się pomóc, za to od niedawna powiodło się kilka inicjatyw intensywnie promujących polskie szybownictwo na świecie. W planach są kolejne (w tym promocja Żaru) niestety sposób załatwiania spraw trudnych przez przedstawiciela ZAP godzi także i w te działania.

Bardzo życzę wszystkim, aby sprawa w GSS  Żar rozwiązana została w optymalny sposób bez dalszego antagonizowania ludzi, dla których to miejsce jest ważne.

Wydaje mi się, że jest to jeszcze możliwe, a pierwszym krokiem jest rozwiązanie przez Ciebie powyższych problemów.

Sławek Piela


List ten przed publikacją trafia do Ciebie i A Siembidy.


---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Marcin Prusaczyk <mprusaczyk1@gmail.com>
Data: 20 marca 2013 22:46
Temat: Re: list otwarty
Do: Slawek Piela <slawek.piela@wp.pl>


Moja odpowiedź (jako osoby z wykształceniem): forget it

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:41 »
Tadek przeczytaj sobie słowa mądrego człowieka z jednego z poprzednich wątków http://forum.szybowce.com/szybowce/gora-lodowa-gss-2-wskaz-mi-podstawe-prawna!/ . Teraz to możecie sobie kupić grabie i i wiadro lubryfikantu.

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:42 »
Ostatni wątek tego wpisu

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2013, 08:28 »
Członkowie Aeroklubu spolaryzowali się jak społeczeństwo polskie wokół polityków - są dwie grupy:
- pasjonatów, którzy chcieliby taniego, dostępnego latania, dają z siebie wszystko, ale nie zawsze wychodzi
- biznesmenów, dla których uprawianie biznesu na lotnictwie i udowadnianie swojej racji jest ważniejsze niż rozwój szybownictwa (lotnictwa)

Jest wiele przykładów w Polsce i na Świecie, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Mądrzy w takiej sytuacji wycofują się i dają szansę innym. Głupi walczą zaciekle do końca, który następuje tym szybciej, im zacieklej walczą...

Tak się okopali na swoich pozycjach że nie wiem, co będzie jak spotkają się na piwie w GSS.

Źle to wróży tej organizacji  :(

btw
- a jakby ten zapał i energię poświęcić na współpracę i na przygotowanie wniosków do WZD?
- żeby latać w Polsce nie trzeba być członkiem AP i z tego co widzę ze statystyk w składkach, to chyba coraz więcej osób dochodzi do tego wniosku- może spostrzeżenie jest błędne, ale potwierdzają to statystyki prezentowane w Gliding International
Lata 2010, 2011, 2012
Polska:
Szybowce 784-738-786
Kluby 55-56-54
a u sąsiadów
Słowacja szybowce 236-244-253
Czechy szybowce 825-918-1101
Latający piloci (zmiana za ostatnie 10 lat):
Polska -742
Słowacja +140
Czechy -20
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 08:47 wysłana przez Andrzej Czop »

flymen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Liked: 0
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2013, 08:44 »
Członkowie Aeroklubu spolaryzowali się jak społeczeństwo polskie wokół polityków - są dwie grupy:
- pasjonatów, którzy chcieliby taniego, dostępnego latania, dają z siebie wszystko, ale nie zawsze wychodzi
- biznesmenów, dla których uprawianie biznesu na lotnictwie i udowadnianie swojej racji jest ważniejsze niż rozwój szybownictwa (lotnictwa)

Jest wiele przykładów w Polsce i na Świecie, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Mądrzy w takiej sytuacji wycofują się i dają szansę innym. Głupi walczą zaciekle do końca, który następuje tym szybciej, im zacieklej walczą...

Tak się okopali na swoich pozycjach że nie wiem, co będzie jak spotkają się na piwie w GSS.

Źle to wróży tej organizacji  :(



jeżeli mędrcy wycofają się i pozostawią pole głupcom, to za jakiś czas pojawi się wątek podobny do tego, w którym ktoś narzeka dlaczego wpisy do licencji są takie drogie. Będzie narzekanie dlaczego na Żarze jest tak drogo? Dlatego że zachłanni głupcy, którzy rozepchnęli się łokciami urządzili sobie strzyżenie owiec czyli Was, pasjonatów latania. Wedle zasady: "mordy moje, by żyło się nam lepiej".

Nie wolno pozostawić sprawy i dopuści by owi zachłanni rzeczywiście rozepchnęli się i osiedli na Żarze. Każdy kto w sumieniu ma coś do zawdzięczenia obecnej ekipie na Żarze teraz powinien dźwignąć kamień w dłoń by im pomóc!