Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka  (Przeczytany 17859 razy)

przemek łośko

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Liked: 113
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:42 »
Jest tak jak piszesz: nastąpiła "medialna" polaryzacja postaw. Możliwe, że mylę się, ale mam wrażenie, że te dwa, skrajne stanowiska zostały jak role przypisane uczestnikom sporu. Tymczasem każdy z uczestników tego sporu ma - w moim odczuciu - poglądy daleko szersze i bardziej otwarte niż tylko te, które przedstawiłeś.

Nie jestem "biznesmenem". Chciałbym być aktywniejszym "pasjonatem", ale mam świadomość, iż nie mogę zaniedbywać obowiązków, które własnymi życiowymi wyborami przyjąłem. Dlatego udaje mi się latać zaledwie przez 100 godzin w roku.
Mam nadzieję, że uda mi się to zmienić, staram się, choć  tegoroczna spóźniona wiosna czyni na te starania zamach ;)

Byłoby fajnie, a może prowadziłoby też do utrzymania więzi, która nas łączy dzięki wspólnej pasji, gdybyśmy wszyscy - to jest obie, rozpatrywane w uproszczeniu strony - zachowywali medialny umiar. Nie robię "skoku na kasę". Moi koledzy z Rady Szkoły, także nie.  Nie chcemy budować żadnego "akwaparku na środku pasa", ani w ogóle akwaparku. Chcemy niedrogiego latania, choć może nie tak taniego jak dotychczas. Chcielibyśmy, aby każda z trzech nóg finansowych Szkoły przynosiła zysk, a co najmniej nie powodowała straty (w tej chwili parking przynosi zysk, hotel generuje niewielką stratę, a latanie - stratę dużą). Chcemy tego po to, żeby można było przeznaczać pieniądze na fundusz odtworzeniowy i z tego funduszu utrzymywać i pozyskiwać szybowce i holówki, przeprowadzać remonty, żeby mieć wkład własny potrzebny do realizacji przedsięwzięć z dofinansowaniem ze środków pomocowych lub rozwojowych, wreszcie bufor płynności na nieprzewidziane kłopoty lub potrzeby. Dróg, które prowadzą do tego celu jest kilka. Można i należy je dyskutować i oceniać skutki przyjęcia którejś z nich, ale nie może to następować jednoosobowo, bez kontroli Rady Szkoły, bez wiedzy i kontroli Zarządu AP, bez zupełnej wiedzy o finansach Szkoły, z głębokim naruszeniem przepisów skarbowych, wreszcie bez krótko-, średnio- i długookresowej strategii przyjętej do realizacji przez Radę Szkoły i zatwierdzonej przez Zarząd AP. Skala wyzwań finansowych i organizacyjnych stojących przed Szkołą, a także prawne uwarunkowania działania na majątku są takie, że wymagają przemyślanej i ujętej w formy prawne współpracy z Aeroklubem Polskim, zarazem wymagają silnego wsparcia ze strony środowiska lokalnego.

To, czego oczekuję najbardziej, to całkowitej przejrzystości finansów Szkoły, a także wprowadzenia standardów (procedur) dokonywania zakupów i rozliczeń, odpisów amortyzacyjnych, standardów raportowania członkom Rady Szkoły, przejrzystych standardów podejmowania decyzji strategicznych dla Szkoły, pozostałych, ujętych w formę pisemną "dobrych zwyczajów zarządzania" . Takiej przejrzystości w tej chwili nie ma.

Chciałbym przy tym podkreślić, że nikt w Radzie Szkoły nie kwestionuje zaangażowania Bogdana. Tym niemniej dotychczasowy brak przejrzystości działań, ujawnione nieprawidłowości, brak publicznej, konsekwentnej wizji i strategii rozwoju są nie do zaakceptowania. Codzienne zaangażowanie i kierowana chwilowymi potrzebami taktyka działań - choć bardzo potrzebna i bardzo zaangażowana emocjonalnie i faktycznie -  tej strategii nie zastąpią. Szkoła to dobro wspólne, nie jest własnością wyłącznie AP lub lokalnego środowiska. Nawet największe i wieloletnie oddanie Szkole nie powoduje nadania prawa do wyłącznego lub bezterminowego decydowania o jej losach. Podobnie, nawet statutowa, czy prawna racja nie dają legitymacji do decydowania o losach Szkoły bez udziału środowiska z nią najintegralniej związanego.

Bardzo prosiłbym raz jeszcze, o umiar w wypowiedziach i odcinanie się od skrajnych form aktywności medialnej, personalnych ataków i przypisywania podłych intencji stronie przeciwnej. Możemy bardzo różnić się stanowiskami, argumentami, wizją Szkoły, ale to nie może być powodem do wzajemnego obrażania się, czy publicznego - niezasłużonego - pozbawiania godności.

















Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Liked: 12
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2013, 10:00 »
Jak komuś nie wystarcza rozumu do myślenia, to zazwyczaj nawołuje do rzucania kamieniami.
Smutne to.
Tezy Andrzeja trącą nieco retoryką Lenina. To taki prosty podział - dobrzy pasjonaci - lud pracujący i  źli kapitaliści - krwiopijcy.  Ja jestem ten dobry, a oni to zaplute karły reakcji.
Niestety życie nie jest takie proste, a ten spór nie jest czarno-biały.
Faktem jest, że członkowie obecnego ZAP uratowali AP od starannie przygotowanej katastrofy finansowej, która miała spowodować wysprzedaż lotnisk przez komornika. Aby tego dokonać owi koledzy musieli być dobrymi biznesmenami-musieli skrupulatnie liczyć pieniądze i skrupulatnie rozliczać finanse wszystkich (!!!) struktur AP. Abym ja mógł spokojnie latać w Opolu jakiś naiwniak musi dbać o moje interesy w Warszawie.
Przypominam, że to obecny ZAP utrącił pomysł Prezesa ULC katastrofalnych podwyżek opłat lotniczych.
To się samo nie zrobiło. Przypomina, że to obecny ZAP prywatnymi pożyczkami z prywatnego ich majątku spłacił weksle na 1,5mln zł, 32%  podpisane przez geniusza finansów Niewiarowskiego. To pasjonaci-biznesmeni uratowali nasz AP przed bankructwem.
Gdy teraz ZAP skutecznie kontroluje finanse GSS, to podnosi się rwetes, że to jest zamach na dobro społeczne.  Za sporządzenie merytorycznego raportu-wniosek do SK za jego "niewłaściwy  ton". No litości.
"Głupi walczą zaciekle do końca" - przestańmy walczyć kamieniami - zacznijmy rozmawiać.

Tadek

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2013, 10:12 »
Tadek, zgadzam się że baaardzo uprościłem - świat nie jest czarno-biały tylko szary. Czarno-biali przedstawiciele ciągną świat do przodu, tylko żeby nie doprowadzili tego świata do katastrofy, potrzebna jest ta szara istota do ich utemperowania i jak rozumiem, o to chodzi w tym wniosku.

Może warto byłoby upublicznić dokonania finansowe ZAP przed WZD? Słyszę o sukcesach, ale jakoś liczby tego nie potwierdzają - co zdecydowało o stratach, jaka jest struktura tych strat i kto za to odpowiada?

comah

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Liked: 10
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2013, 10:20 »
Poniżej list otwarty Sławomira Pieli, którego zdaje się zapomniał opublikować.

Drogi Sławomirze, zachęcam Cię do publikacji treści wniosku do SK. Szkoda aby Twój wysiłek nie mógł być doceniony przez szerokie grono członków AP.

Moja odpowiedź (jako osoby z wykształceniem): forget it

Marcin,

Czy dostałeś już może odpowiedź z PKBWL na swoje "odwołanie"? Jeżeli tak to może w imię upubliczniania wszystkiego, co ma znaczenie i nie, podzielisz się stanowiskiem PKBWL w swojej sprawie? Społeczność tego forum jest go na pewno bardzo ciekawa.

Pozdrawiam

Artur

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2013, 10:24 »
Rozumiem, że sąd koleżeński ma się więc odnieść do profesjonalizmu kol. Marcina Prusaczyka, tonu jego wypowiedzi, bezstronności oraz kompletności raportu.
Wniosek natomiast nie podważa faktów przytoczonych w raporcie, jak rozumiem kol. Sławkowi zależy na przeprowadzeniu bezstronnego profesjonalnego i kompletnego raportu / audytu działań zarządu?

Jeśli tak, to podpisuję się pod wnioskiem obiema rękami!

Pytanie czy najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest wniosek do sądu koleżeńskiego?
Ale domyślam się, że kol. Ligęza wie co robi. Niech więc sąd wyznaczy niezależnego audytora, który uzyska dostęp do wszelkich materiałów źródłowych i wyda niezależną bezstronną opinię o zgodności z prawem i interesem członków AP działań prezesa Drędy

Sebastian


Sebastianie,

Tak, dobrze rozumiesz. Do tego ma się odnieść SK. Od tego jest.

Wniosek nie dotyczy 'sprawy Żaru', ale działań i sposobu funkcjonowania Marcina Prusaczyka w sferze publicznej. Wniosek podważa szereg elementów raportu, ale nie odnosi się do samej kwestii dotacji, ale sposobu utworzenia raportu, jego rzetelności. To tylko jeden z elementów wniosku.

Co do bezstronnej oceny prowadzenia spraw GSS w interesie członków AP zgadzamy się obaj.  Od takich ocen wydaje się jest KR AP.
I tu także pojawi się wniosek.  Nie rozumiem do końca roli kol. Ligęzy, którego nie znam, w tej wypowiedzi.

Pozdrawiam,

Slawek


slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2013, 10:46 »
Jak komuś nie wystarcza rozumu do myślenia, to zazwyczaj nawołuje do rzucania kamieniami.
Smutne to.
Tezy Andrzeja trącą nieco retoryką Lenina. To taki prosty podział - dobrzy pasjonaci - lud pracujący i  źli kapitaliści - krwiopijcy.  Ja jestem ten dobry, a oni to zaplute karły reakcji.
Niestety życie nie jest takie proste, a ten spór nie jest czarno-biały.
Faktem jest, że członkowie obecnego ZAP uratowali AP od starannie przygotowanej katastrofy finansowej, która miała spowodować wysprzedaż lotnisk przez komornika. Aby tego dokonać owi koledzy musieli być dobrymi biznesmenami-musieli skrupulatnie liczyć pieniądze i skrupulatnie rozliczać finanse wszystkich (!!!) struktur AP. Abym ja mógł spokojnie latać w Opolu jakiś naiwniak musi dbać o moje interesy w Warszawie.
Przypominam, że to obecny ZAP utrącił pomysł Prezesa ULC katastrofalnych podwyżek opłat lotniczych.
To się samo nie zrobiło. Przypomina, że to obecny ZAP prywatnymi pożyczkami z prywatnego ich majątku spłacił weksle na 1,5mln zł, 32%  podpisane przez geniusza finansów Niewiarowskiego. To pasjonaci-biznesmeni uratowali nasz AP przed bankructwem.
Gdy teraz ZAP skutecznie kontroluje finanse GSS, to podnosi się rwetes, że to jest zamach na dobro społeczne.  Za sporządzenie merytorycznego raportu-wniosek do SK za jego "niewłaściwy  ton". No litości.
"Głupi walczą zaciekle do końca" - przestańmy walczyć kamieniami - zacznijmy rozmawiać.

Tadek

Tadeuszu,

Pewnie sam nieświadomie wprowadzasz podziały i drażnisz. Po co ten Lenin? Może spokojnie?

Istnieje wyraźny spór co do tego co nieakceptowalne a co jest akceptowalne w działaniach członków AP więc, albo mielimy go na forum albo zachowujmemy się jak świadomi członkowie AP. Przekazujemy go do Sądu Koleżeńskiego.

Zahaczyłeś się na sprawie raportu a ja po raz chyba czwarty piszę, że to tylko element i to nie sam raport, ale sposób sporządzenia. 

Pozdrawiam,

Sławek Piela

SebKaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Liked: 174
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:19 »
Panie Marcinie Prusaczyk.
Oczywiście, że rozumiem powód odwołania Bogdana Drendy. Bogdan zbyt dobrze rozwijał latanie na Żarze, przez niego było tu zbyt wielu pilotów co Panu przeszkadza w realizowaniu własnych celów. Innych niż cele statutowe Szkoły, których Pan do tej pory nie wspierał. Bogdan miał poparcie środowiska lokalnego i komisji szybowcowej, popierał środowisko lokalne a tego się Pan chciał pozbyć i pozbył się przy pierwszej nadarzającej się okazji. Niestety trochę się Panu nie opłaciło. Nikomu to nie wyszło na dobre, ani klubom na Śląsku, ani AP, ani ZAP też.

Ale tu znowu zbacza Pan z tematu.
Skoro odniósł podjął się Pan dyskusji, jeśli pan potrafi, proszę o pełną wypowiedź na temat tego wątku.
Proszę się pochwalić -  jeden zrealizowany korzystny dla Żaru projekt Pana autorstwa. Nie prywatę.
Proszę o publikowanie treści wniosku do sądu koleżeńskiego, skoro nie ma się pan czego wstydzić. Wniosek jest poufny, ale Pan może go opublikować. Pewnie wiele osób tak jak i ja chętnie zapozna się z jego treścią.
 
SK

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Liked: 12
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2013, 14:22 »
Sebastian

Proszę - zachowaj jakiś poziom.
Publicznie oskarżasz Marcina o działania haniebne, a do tego nawołujesz go, aby on sam opublikował pomówienia kierowane pod jego adresem. 
Wstyd mi za Ciebie.

Sławek rozsądnie napisał:
"Istnieje wyraźny spór co do tego co nieakceptowalne a co jest akceptowalne w działaniach członków AP więc, albo mielimy go na forum albo zachowujemy się jak świadomi członkowie AP. Przekazujemy go do Sądu Koleżeńskiego."

Ja dodam - do czasu zbadania zarzutów przez SKAP proszę kolegów o wstrzymanie się z upublicznianiem pomówień i z wydawaniem wyroków na tym forum.

Tadek


Maciek Z.

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Liked: 5
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2013, 15:30 »
Tadziu ! czemu Ty sam nie powstrzymałeś się w tej dyskusji wielokrotnie od cierpkich słów pod adresem Tomka , Bogdana czy Sebastiana a teraz apelujesz do całej reszty o wstrzemięźliwość ? To Ty wielokrotnie dolewasz oliwy do ognia a teraz wstydzisz się za Sebastiana ? Opamiętaj się Tadziu , to Ty przekraczasz co i rusz granice i masz to gdzieś , bo to jest Twoja racja i basta .

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Liked: 12
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2013, 19:10 »
Drobna różnica - nie zarzucałem im złych intencji.
Nie usiłowałem odebrać im dobrego imienia.
Do cierpkich słów się przyznaję.
W tej mgle usiłuję trzymać się tej wątłej granicy pomiędzy merytorycznym sporem kolegów pilotów, a dziką, morderczą  walką wściekłych psów. Jeśli tę granicę przekroczyłem, wstydzę się i proszę o wybaczenie. Postaram się opamiętać.

Tadek

galeks

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Liked: 27
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2013, 21:41 »
Proponuję koledze Tadeuszowi,aby w deklarowanym procesie opamiętywania sie
miał na uwadze prawa natury opisane w piosence J.Kaczmarka.
Ja tam znajduję odpowiedź na pytanie. Co zżera nasze polskie lotnicze środowisko?

link dla przypomnienia: Jan Kaczmarek - Jezioro

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Liked: 12
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 08, 2013, 08:47 »
Aluzju poniał.

z pozdrowieniami dla Szczupaków.
płotka Tadek

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Wniosek do Sądu Koleżeńskiego AP w sprawie Marcina Prusaczyka
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2013, 13:03 »
Otrzymałem informację od Przewodniczącego  SK AP, iż wniosek został przyjęty lecz nie będzie rozpatrywany przez SK AP tej kadencji a zostanie przkazany do nowo wybranego SK AP ze względu na między innymi na delikatną naturę sprawy, wielowątkowość, przewidywany długi okres jej rozpatrywania i konieczność wsparcia ze strony prawników.

Ponieważ SK AP nie czuje się upoważniony do zamieszczenia powyższej informacji podaję ją do wiadomości osobiście.

Sławek Piela