Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?  (Przeczytany 20763 razy)

Hrabia de Bill

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Liked: 0
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2013, 20:02 »
nie wszędzie, w niektórych AR mówią NIE. sobiepaństwo i prywata, oto prawda o aeroklubie polskim, czy jest ktoś chętny z AP do zajęcia się tym problemem ?
Problemem? Robisz z igły widły kolego....
A co gorsza, tradycyjne "czy jest ktoś chętny do zajęcia się problemem?..." czyli "weźcie się i zróbcie!!!"

flymen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Liked: 0
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2013, 20:19 »
nie wszędzie, w niektórych AR mówią NIE. sobiepaństwo i prywata, oto prawda o aeroklubie polskim, czy jest ktoś chętny z AP do zajęcia się tym problemem ?
Problemem? Robisz z igły widły kolego....
A co gorsza, tradycyjne "czy jest ktoś chętny do zajęcia się problemem?..." czyli "weźcie się i zróbcie!!!"

mylisz się, sprawa jest bardzo poważna, szef wyszkolenia w AR nie akceptuje zapisu rozporządzenia MI, o którym wyżej pisał Tadek, mało, nie akceptuje zdanego egzaminu teoretycznego PLG i prawa do zaliczenia z tego tytułu KTW, dlaczego? dlatego.

mój folwark, ja decyduję. czy władze AP zdają sobie z tego sprawę ?

Hrabia de Bill

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Liked: 0
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2013, 21:09 »
mylisz się, sprawa jest bardzo poważna, szef wyszkolenia w AR nie akceptuje zapisu rozporządzenia MI, o którym wyżej pisał Tadek, mało, nie akceptuje zdanego egzaminu teoretycznego PLG i prawa do zaliczenia z tego tytułu KTW, dlaczego? dlatego.

mój folwark, ja decyduję. czy władze AP zdają sobie z tego sprawę ?
Co to znaczy nie akceptuje? Dopuszcza KWT szybowcowe starsze niż 3 lata? Jeśli nie to znaczy, że się mieści w wymaganiach rozporządzenia...

Stosując twoją retorykę - wskaż jaki przepis zabrania HT ośrodka wymagania od pilota KWT nawet jeśli ten zdał państwowy egzamin teoretyczny w terminie krótszym niż 12 miesięcy?

Co do folwarku - władze w AR sprawują organy AR (walne, zarząd) i to one autonomicznie (a nie AP) decydują o kształcie i funkcjonowaniu klubu. Jeśli działalność kadry nie odpowiada członkom, to mają możliwość skorzystania z przysługujących im środków odwoławczych do zmiany władz włącznie.

Kilo Bravo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Liked: 0
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2013, 00:01 »
Dzięki Luki i Siara, dokładnie o to mi chodziło :)

green

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Liked: 6
  • Mucha Standard SP-2117 Team
    • Mucha standard SP-2117
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2013, 23:36 »
Tak, ale każdy właściciel SP, właściciel lotniska lub lądowiska może sobie narzucić swoje wymagania, np. co rok. Natomiast dziwi mnie ciągle fakt wpisywania w książce ważności KWT, moim zdaniem powinna być data przeprowadzenia KWT, a kwestię jego ważności ocena się już w zależności od okoliczności. Oczywiście nie można przekroczyć terminów ustawowych. W sumie, jedyne miejsce gdzie KWT było za darmo to Bezmiechowa, a winnych FTO często odnosiłem wrażenie, że chodzi [po prostu o pięć dyszek :D

Marcin



jakąś podstawę prawną można?

Proszę: widzimisię właściciela lądowiska lub statku powietrznego podparte prawem własności :)


Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Liked: 12
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 09, 2013, 11:10 »
Sprawa jest chyba wyjaśniona.
Rozporządzenie MI reguluje uprawniania posiadaczy licencji - ważność licencji w okresie 3 lat od daty KWT  .
Instrukcja szkolenia, czy też program szkolenie regulują, iż poddany procesowi szkolenia w ośrodku szkoleniowym pilot uczeń ma być sprawdzany przez KWT co roku i to wydaje się być rozsądne.

Ja na szczęście licencję mam, nie jestem "przedmiotem"szkolenia do licencji w ośrodku szkolenia, a więc moja licencja zachowuje ważność w okresie 3 lat od KWT.  To licencja ma datę ważności, a nie KWT.   KWT ma tylko datę wykonania.
Gdy więc instruktor wpisuje mi w Książce datę ważności KWT, to on automatycznie narusza prawo- rozporządzenie MI o licencjonowaniu.

Tak naprawdę problem w tym, że niektórzy instruktorzy uzurpują sobie jakąś władzę na pilotami licencjonowanymi, tylko z tytułu bycia kolegą- instruktorem/moim najlepszym przyjacielem.
Oj dostanie mi się za ten wpis od...

Tadek

Marek Kornec

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Liked: 84
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2013, 14:36 »
Witam.
Tadziu, kiedyś tam w pewnym miejscu przeprowadziliśmy kilka długich rozmów i nie był to tylko twój monolog. Sądzę, że jako osoba obserwująca szybkie zmiany w Prawie Lotniczym i nie tylko prawie, jesteś w stanie przygotować prezentację z którą wystąpisz na III WOP Lubin.
To jest prośba ale potraktuj to jako prośbę nie do odrzucenia.
Z wyrazami szacunku.
Marek Korneć
Pozdrawiam MK

KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do
Nas---[img]http://szybowce-kss.pl/wp-content/uploads/2015/10/s

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2013, 20:10 »
Sprawa jest chyba wyjaśniona.
Rozporządzenie MI reguluje uprawniania posiadaczy licencji - ważność licencji w okresie 3 lat od daty KWT  .
Instrukcja szkolenia, czy też program szkolenie regulują, iż poddany procesowi szkolenia w ośrodku szkoleniowym pilot uczeń ma być sprawdzany przez KWT co roku i to wydaje się być rozsądne.

Ja na szczęście licencję mam, nie jestem "przedmiotem"szkolenia do licencji w ośrodku szkolenia, a więc moja licencja zachowuje ważność w okresie 3 lat od KWT.  To licencja ma datę ważności, a nie KWT.   KWT ma tylko datę wykonania.
Gdy więc instruktor wpisuje mi w Książce datę ważności KWT, to on automatycznie narusza prawo- rozporządzenie MI o licencjonowaniu.

Tak naprawdę problem w tym, że niektórzy instruktorzy uzurpują sobie jakąś władzę na pilotami licencjonowanymi, tylko z tytułu bycia kolegą- instruktorem/moim najlepszym przyjacielem.
Oj dostanie mi się za ten wpis od...

Tadek

  Tadek to twój konik który powraca co roku jakoś tak przed wiosną.Czy ci się dostanie nie koniecznie możesz że tak powiem poświadczać posiadaną wiedzę przed LKE co trzy lata i nic mi do tego.Jakoś wolałbym żebyś część tej energii traconej w sumie niepotrzebnie na przykład poświęcił może jeszcze z kimś na wyrównanie lotniska bo i ostatnie dośc silne wiatry nie dały temu rady.Co do KWT Szef Szkolenia AP przyjmował od HT jednostek regionalnych takowe i co ciekawe był tam wpisany termin ważności czyli PRZEKRĘT I KASIORKA.


   ZK

boruh

  • Gość
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2013, 23:30 »
ZK moim zdaniem jasna sprawa, że przekręt i kasa :) skoro "piłem w spale , spałem w pile " :)

tyle humoru na dziś :)

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Liked: 12
Odp: KWT, czy jest sens zdawać w tej sytuacji?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2013, 22:47 »


Tadek
[/quote]
Co do KWT Szef Szkolenia AP przyjmował od HT jednostek regionalnych takowe i co ciekawe był tam wpisany termin ważności czyli PRZEKRĘT I KASIORKA.
   ZK
[/quote]
Jak już wielokrotnie pisałem, ZK zawsze ma rację.  KWT wymagane przez Prawo lotnicze do ważności licencji może przeprowadzić "władza lotnicza", którą dla nas jest Prezes ULC lub podmiot działający z jego upoważnienia, a więc LKE lub certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego. O ile wiem (może się mylę) AP nie ma własnego ośrodka szkolenia lotniczego, a ośrodki takie istnieją wyłącznie w klubach. Być może więc,  Szef Szkolenia AP nie jest żadną władzą lotniczą, a jedynie pracownikiem AP.  Wyjaśniam przy tym, iż instruktor szybowcowy jest władzą lotniczą tylko w strukturze konkretnego, certyfikowanego ośrodka szkolenia lotniczego.
Czyżby więc ktoś tu nie miał ważnego KWT ? :) 
Tadek