Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: FCC 2015  (Przeczytany 11777 razy)

GOL

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 178
  • Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
FCC 2015
« dnia: Wrzesień 27, 2014, 18:56 »
1-10-2014 o godzinie 10:00 rusza strona FCC
ecc

JF

  • Ekspert
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 123
  • Liked: 32
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2014, 19:53 »
Adam, a nie wiesz może czy coś się zmieni w kryteriach rejestracji? Czy znowu kto pierwszy ten lepszy? Ostatnio trochę był bałagan z tą rejestracją.

JJay

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Liked: 21
    • Aeroklub Orląt
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2014, 20:34 »
Adam, a nie wiesz może czy coś się zmieni w kryteriach rejestracji? Czy znowu kto pierwszy ten lepszy? Ostatnio trochę był bałagan z tą rejestracją.

Gdyby tylko tak było, że kto pierwszy ten lepszy to bym tam wystartował. Bajzel z listą zawodników był kosmiczny a Pan dyrektor w korespondencji mailowej sam przyznał, że to co oficjalnie było mówione to bzdura a lista zawodników była tworzona według własnego widzi mi się i po znajomości. Mam nadzieję, że w tym roku się to zmieni na lepsze.

Pozdrawiam

GOL

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 178
  • Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2014, 09:10 »
FCC-1.10.2014 o 10hod.
Registracia 12 hod.
ecc

JF

  • Ekspert
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 123
  • Liked: 32
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2014, 11:45 »
I kolejny rok z rzędu to samo. Organizator nie trzyma się reguł, które sam ustala w Piśmie Organizacyjnym. Przelew zrobiłem pierwszego dnia rejestracji w trybie 'tomnext', a po 7 dniach okazuje się, że niby moja wpłata nie została nawet zaksięgowana. Mars pisze mi, że wpłacił tak samo jak Ja, a za Prezesa robił przelew dzień później. I jak się okazuje Prezes jest zatwierdzony, a Mars nawet nie ma zaksięgowanej wpłaty. Czym w taki razie kieruje się organizator w wyborze zawodników? Tego nie wiem, bo dostają się ludzie z mniejszym doświadczeniem w lataniu na zawodach i w górach, mniejszym nalotem, gorszym rankingiem, nie uczestniczący wcześniej w tych zawodach i później dokonujący rejestracji. Źle to wygląda i osobiście mnie zniechęca.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 12:12 wysłana przez JF »

Marian

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Liked: 69
    • Galeria Mariana
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2014, 16:05 »
Wkurzające jest to, że gdyby organizator wprost napisał, że kryterium kwalifikacji są ładne oczy i sympatyczny uśmiech, to zapewne większość z chętnych nie wysyłałaby w panice kasy płacąc wysokie prowizje, tylko spokojnie poczekała do dnia wskazanego w Piśmie Organizacyjnym jako termin wpłaty wpisowego. A tak, niestety, wygląda na to, że coś tak koło 150 chętnych "pożycza" w sumie 30k euro organizatorom na parę miesięcy ... W Ostrowie w tym roku nie mieli problemu z napisaniem w dokumentach organizacyjnych, że przy większej liczbie chętnych niż miejsc będą brali pod uwagę (w RZS-ach) liczbę dotychczasowych startów w zawodach w Ostrowie. Tak jest fair...

remg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Liked: 17
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2014, 16:36 »
Wkurzające jest to, że gdyby organizator wprost napisał, że kryterium kwalifikacji są ładne oczy i sympatyczny uśmiech, to zapewne większość z chętnych nie wysyłałaby w panice kasy płacąc wysokie prowizje, tylko spokojnie poczekała do dnia wskazanego w Piśmie Organizacyjnym jako termin wpłaty wpisowego. A tak, niestety, wygląda na to, że coś tak koło 150 chętnych "pożycza" w sumie 30k euro organizatorom na parę miesięcy ... W Ostrowie w tym roku nie mieli problemu z napisaniem w dokumentach organizacyjnych, że przy większej liczbie chętnych niż miejsc będą brali pod uwagę (w RZS-ach) liczbę dotychczasowych startów w zawodach w Ostrowie. Tak jest fair...

W zeszlym roku było tak samo i po tych doswiadczeniach w tym roku ani ja ani moich kilku kolegow nie zapisalismy sie na te zawody, za to jedziemy na oboz KSS w Prievidzy.
Generalnie chwalimy za zawody Słowaków czy Czechów, ale to co sie dzieje z zapisywaniem na FCC jest naprawde nieciekawe.


Bogdan Dorozko

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Liked: 77
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2014, 17:52 »
Nie tak dawno temu, za górami, za lasami na Żarze na przełomie kwietnia i maja były fajne zawody. Przyjeżdżali dobrzy zawodnicy, było ostre latanie po Tatrach, Fatrze, Gorcach i Beskidach. Pogoda zawsze dopisywała. Nikt nie robił numerów z rejestracją, panowała fajna atmosfera, mimo rywalizacji na wysokim poziomie. Na zawody przyjeżdzali piloci z Litwy, Czech i Słowacji (fakt, że kilku ale zawsze).
Ale piloci woleli latać w Prievidzy i zawodów na Zarze już nie ma. Koniec bajki

RB

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Liked: 146
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2014, 07:34 »
Wkurzające jest to, że gdyby organizator wprost napisał, że kryterium kwalifikacji są ładne oczy i sympatyczny uśmiech, to zapewne większość z chętnych nie wysyłałaby w panice kasy płacąc wysokie prowizje, tylko spokojnie poczekała do dnia wskazanego w Piśmie Organizacyjnym jako termin wpłaty wpisowego. A tak, niestety, wygląda na to, że coś tak koło 150 chętnych "pożycza" w sumie 30k euro organizatorom na parę miesięcy ... W Ostrowie w tym roku nie mieli problemu z napisaniem w dokumentach organizacyjnych, że przy większej liczbie chętnych niż miejsc będą brali pod uwagę (w RZS-ach) liczbę dotychczasowych startów w zawodach w Ostrowie. Tak jest fair...

W zeszlym roku było tak samo i po tych doswiadczeniach w tym roku ani ja ani moich kilku kolegow nie zapisalismy sie na te zawody, za to jedziemy na oboz KSS w Prievidzy.
Generalnie chwalimy za zawody Słowaków czy Czechów, ale to co sie dzieje z zapisywaniem na FCC jest naprawde nieciekawe.
Wstępna lista chętnych na Obóz Przelotowy KSS PRIEVIDZA 2015 wypełniła się do połowy. Jest blisko 30 nazwisk. Ktoś nam zabrania zrobić tam towarzyskie zawody obok Obozu? Nie i nawet dawno jesteśmy w tej sprawie domówieni z Aeroklubem Letisko Prievidza. Mamy międzynarodową sędzinę i całą infrastrukturę FCC z holownikami włącznie. Czy to zrobimy - zależy od Was, czy będziecie chcieli. FCC też wystartowało osiem sezonów temu od tego, że Pan Horniak przyjechał na Żar z gąsiorkiem śliwowicy.

Zatem, otwieram kolejną listę chętnych. Tym razem na zawody "? - KSS Glide Challenge Cup PRIEVIDZA 2015" club.  Jeśli będzie min 30 chętnych, zawody w dniach 30.04-09.05.15 zrobimy. Zgłoszenia na artois12@gazeta.pl, please.

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2014, 07:43 »
I kolejny rok z rzędu to samo. Organizator nie trzyma się reguł, które sam ustala w Piśmie Organizacyjnym. ...

Organizator powinien w piśmie organizacyjnym zawrzeć taki zapis, jak swego czasu zrobili to organizatorzy zlotu seniorów lotniarstwa w Chamonix - zapraszali wszystkich latających na lotniach w wieku 50+, ale z Polski zapraszają maksymalnie 5 osób  ;)

Rafal Siankowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Liked: 48
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2014, 21:19 »
Wkurzające jest to, że gdyby organizator wprost napisał, że kryterium kwalifikacji są ładne oczy i sympatyczny uśmiech, to zapewne większość z chętnych nie wysyłałaby w panice kasy płacąc wysokie prowizje, tylko spokojnie poczekała do dnia wskazanego w Piśmie Organizacyjnym jako termin wpłaty wpisowego. A tak, niestety, wygląda na to, że coś tak koło 150 chętnych "pożycza" w sumie 30k euro organizatorom na parę miesięcy ... W Ostrowie w tym roku nie mieli problemu z napisaniem w dokumentach organizacyjnych, że przy większej liczbie chętnych niż miejsc będą brali pod uwagę (w RZS-ach) liczbę dotychczasowych startów w zawodach w Ostrowie. Tak jest fair...

W zeszlym roku było tak samo i po tych doswiadczeniach w tym roku ani ja ani moich kilku kolegow nie zapisalismy sie na te zawody, za to jedziemy na oboz KSS w Prievidzy.
Generalnie chwalimy za zawody Słowaków czy Czechów, ale to co sie dzieje z zapisywaniem na FCC jest naprawde nieciekawe.
Wstępna lista chętnych na Obóz Przelotowy KSS PRIEVIDZA 2015 wypełniła się do połowy. Jest blisko 30 nazwisk. Ktoś nam zabrania zrobić tam towarzyskie zawody obok Obozu? Nie i nawet dawno jesteśmy w tej sprawie domówieni z Aeroklubem Letisko Prievidza. Mamy międzynarodową sędzinę i całą infrastrukturę FCC z holownikami włącznie. Czy to zrobimy - zależy od Was, czy będziecie chcieli. FCC też wystartowało osiem sezonów temu od tego, że Pan Horniak przyjechał na Żar z gąsiorkiem śliwowicy.

Zatem, otwieram kolejną listę chętnych. Tym razem na zawody "? - KSS Glide Challenge Cup PRIEVIDZA 2015" club.  Jeśli będzie min 30 chętnych, zawody w dniach 30.04-09.05.15 zrobimy. Zgłoszenia na artois12@gazeta.pl, please.

Od kilku dni mam mieszane uczucia. Z jednej strony chciałbym polatać na FCC, z drugiej zaś strony ciężko mi się pogodzić ze sposobem kwalifikacji. Trudno, organizator "robi" zawody - organizator ustala swoje reguły i ma prawo zapraszać kogo chce. Troszkę przypomina to początek lat osiemdziesiątych i kolejki za wszystkim (a i tak niektórzy dostawali co chcieli bez stania w "ogonkach") ;-)
Dobra, ten temat ze swej strony uważam za zamknięty, ale skoro Rysiek poruszył temat zawodów, to ja zrobię krok naprzód i zapytam:
Czy możemy sobie zrobić zawody w Prievidzy nie koniecznie towarzyskie ? Czy nasza Komisja będzie mogła takie zawody wpisać do naszego kalendarza imprez ? Czy takie zawody będą liczone do rankingu ?
Oczywiście pytań jest jeszcze więcej, ale nastepne nieco poźniej, zacznijmy na początek od powyższych ;-)
Wydaje mi się, że takie zawody mogłyby się udać. Potrzebowalibyśmy osoby, która ze znajomością warunków mogłaby wykładać rozsądnie trasy, na tych zawodach moglibyśmy latać wg własnego regulaminu lokalnego, tak by przećwiczyć warianty, o których na tej grupie juz od jakiegoś czasu rozmawiamy. Ja wstępnie jestem za, bo latanie w Prievidzy bardzo mi się spodobało, poprosze tylko o zastanowienie się nad odpowiedzią na powyższe pytania.

Pozdrawiam (szczególnie tych co by chcieli, a nie są na liście FCC)

RF

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2014, 21:34 »
Czy nasza Komisja będzie mogła takie zawody wpisać do naszego kalendarza imprez ?

Do kalendarza można wpisać każde zawody. Tylko nie będą to zawody rangi SMP, KZS czy RZS. Organizator zawodów rangi SMP, KZS czy RZS musi posiadać licencję sportową AP.

Czy takie zawody będą liczone do rankingu ?

Tak. Będą miały jednak niższy współczynnika stały fm.

W RLR mamy takie zapisy:
Jeżeli zawody rozgrywane w Polsce nie są umieszczone w Kalendarzu Imprez Sportowych AP lub
nie mają zatwierdzonego PO lub RL, to otrzymują współczynnik f m = 0,75.


A co jeśli są rozgrywane poza Polską?

dalej:
zainteresowany zawodnik, który chce, aby jego wynik został
uwzględniony w LR, musi dostarczyć do Komisji Szybowcowej wyniki tych zawodów (wraz z
danymi niezbędnymi do wykonania obliczeń) w terminie do 15 września (dotyczy daty
wpłynięcia do Komisji Szybowcowej) wraz z podaniem adresu strony internetowej zawodów,
zawierającej oficjalne wyniki.


Witku, popraw mnie jeśli się mylę...
MS

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2014, 06:58 »
Nie tak dawno temu, za górami, za lasami na Żarze na przełomie kwietnia i maja były fajne zawody. Przyjeżdżali dobrzy zawodnicy, było ostre latanie po Tatrach, Fatrze, Gorcach i Beskidach. Pogoda zawsze dopisywała. Nikt nie robił numerów z rejestracją, panowała fajna atmosfera, mimo rywalizacji na wysokim poziomie. Na zawody przyjeżdzali piloci z Litwy, Czech i Słowacji (fakt, że kilku ale zawsze).
Ale piloci woleli latać w Prievidzy i zawodów na Zarze już nie ma. Koniec bajki

Co prawda były to zawody dosyć kameralne  (max. liczba zawodników to 25) ale za to zawsze na wysokim bądź bardzo wysokim poziomie sportowym. Śmigaliśmy po tych samych górach co obecnie lata sie na FCC. Żar jako miejsce startu jest zapewne trudniejszy termicznie, z polami krucho po polskiej stronie ale za to bliżej i taniej. Nie należy również zapominać o tym, że na Pucharze Beskidów - po raz chyba pierwszy w Polsce - organizator zastosował "kopertowe" nagrody dla zwycięzców...

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2014, 09:10 »
Nie tak dawno temu, za górami, za lasami na Żarze na przełomie kwietnia i maja były fajne zawody. Przyjeżdżali dobrzy zawodnicy, było ostre latanie po Tatrach, Fatrze, Gorcach i Beskidach. Pogoda zawsze dopisywała. Nikt nie robił numerów z rejestracją, panowała fajna atmosfera, mimo rywalizacji na wysokim poziomie. Na zawody przyjeżdzali piloci z Litwy, Czech i Słowacji (fakt, że kilku ale zawsze).
Ale piloci woleli latać w Prievidzy i zawodów na Zarze już nie ma. Koniec bajki

Co prawda były to zawody dosyć kameralne  (max. liczba zawodników to 25) ale za to zawsze na wysokim bądź bardzo wysokim poziomie sportowym. Śmigaliśmy po tych samych górach co obecnie lata sie na FCC. Żar jako miejsce startu jest zapewne trudniejszy termicznie, z polami krucho po polskiej stronie ale za to bliżej i taniej. Nie należy również zapominać o tym, że na Pucharze Beskidów - po raz chyba pierwszy w Polsce - organizator zastosował "kopertowe" nagrody dla zwycięzców...

W mojej pamięci również pozostaną na długo. Zaangażowanie Bogdana i całej ekipy z Żaru. Jeszcze jako junior podpatrywałem wtedy i słuchałem z zaciekawieniem mistrzów, czasem nie wiedziałem o czym oni rozmawiają... - miałem piękny podgląd na to wszystko co się dzieje w powietrzu oraz w świetnej atmosferze nasłuchiwałem czarodziejskich rozmów. Mi pozostały pamiątkowe filmy i zdjęcia więc czasem popatrzę sobie na "YY" jak czai się na odejście czy na Grubego jak wali w pole pod Cadcą. Jedyne co mi się wtedy nie podobało to, że za szybko mi na nich mijał czas.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 09:24 wysłana przez Lukasz Blaszczyk »
www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
Odp: FCC 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2014, 11:49 »
A ja najbardziej pamiętam mój pierwszy prawdziwy lot w górach kiedy to Ty Łukaniu przewiozłeś mnie przez Niskie Tatry na Chopok :)
Albo jak z Cypisem straszyliśmy krowy pod Węgierską Górką... a on się później zdziwił jak mu powiedziałem: "No przecież chyba tak się w górach lata? Czy nie?..."

Moim skromnym zdaniem zawody na Żarze skończyły się przez Grand Prix. W normalnej formule bez problemu dałoby się zebrać ze 30 zawodników. Może nowy Prezes GSS zastanowi się czy nie zorganizować Beskidów raz jeszcze? Jest sporo ludzi którzy nie zakwalifikują się do FCC i chętnie polatałyby na Żarze.

Tosiek