Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: Loty warunkowe  (Przeczytany 14258 razy)

Łyku

• Użytkownik
  • **
  • Liked: 38
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2015, 14:37 »
W moich dywagacjach zakładałem, że lot został wykonany i zweryfikowany przez Komisarza Sportowego, co było podstawą do zgłoszenia warunku. Więcej - zgłoszenie to zostało zweryfikowane w AP i została przyznana Odznaka Szybowcowa, co ma odzwierciedlenie np. w Biuletynie AP:

http://szybowce.aeroklub-polski.com.pl/dokumenty/biuletyny/_/864a901caa7bc87a/

To, że fizycznie dyplom nie został wysłany - to zupełnie inna sprawa, ale przecież mówimy o "rzeczach małych".  Jeśli powyższe jest niewystarczające do uzyskania wpisu w książce pilota, to faktycznie srebrna urasta nam do wagi złota ;)

Pozdrawiam

P.S. DNI pisał: "zatwierdzonej w zeszlym roku srebrnej odznaki szybowcowej? ". Czyli odznaka została zatwierdzona i został jej nadany numer.  Nie mówimy tu o sytuacji, że ktoś warunek zgłosił i nadal czeka on na zatwierdzenie.

kk

• Zaawansowany użytkownik
  • Liked: 141
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2015, 14:53 »
Moje loty zostały zatwierdzone przez komisarza, zgłoszone i zatwierdzone przez AP. Numer odznaki został nadany. Problem w tym, że śladu po tym nie ma nigdzie, poza rejestrem dostępnym pod adresem: https://posamkres.szybowce.pl/rejestr/ który to rejestr może być niewystarczający dla Szefa do podpisania się pod tym w książce czy też dla innych organów typu właśnie wspomniany ULC (który w końcu z wielką łaską wydruk z tej strony przyjął). Komisarz z innego lotniska, gdzieś tam teraz po świecie lata i weź go znajdź, żeby coś w książkę wpisał.

Przy okazji biuletynów, o których wspomniałeś to otwórz sobie ostatni i zobacz, z jakiej jest daty :)

Za namową dobrej wróżki wysłałem maila bezpośrednio do AP z prośbą o wysłanie dyplomu, podobno owa wróżka swoją sprawę załatwiła w tydzień - zobaczymy jak będzie w moim przypadku.

Pozdrawiam,
Kuba
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Łyku

• Użytkownik
  • **
  • Liked: 38
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2015, 17:11 »
Tak, wiem że ostatnie biuletyny są z 2010r. ale ktoś aktualizuje wpisy na tej stronie i na jakiejś podstawie - może gdyby tą "podstawę" udostępnił, byłoby łatwiej.

Póki co Kuba, łączę się w bólu i mam nadzieję, że przed rozpoczęciem sezonu zawodniczego, sytuacja się wyklaruje.

Pozdrawiam

ZK

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 158
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2015, 17:30 »
Raczej nie, taki wpis dokonany może być przez komisarza sportowego na podstawie ważnego pliku IGC, albo inna osoba na podstawie choćby takiego dyplomu potwierdzającego datą pewną uzyskanie warunku.

Rzeczy wielkie (Aeroklub Polski) należy  zmieniać się od rzeczy małych, w czasach PRL nie było problemem wysłaniem oficjalnego dyplomu? Dlaczego teraz jest to problem, wydrukowana kartka z podpisem i koszt znaczka. I pamiątka dla pilota na ścianę. To jest ta rzecz mała.

A kto ma to zrobić AP ma misję do rzeczy Wielkich od maluczkich nie powołanej jeszcze spółki.

ZK

Wojtuś

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 35
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2015, 18:46 »
Tak, wiem że ostatnie biuletyny są z 2010r. ale ktoś aktualizuje wpisy na tej stronie i na jakiejś podstawie - może gdyby tą "podstawę" udostępnił, byłoby łatwiej.
Wydawanie Biuletynów zostało zawieszone i o ile mi wiadomo, nikt nie planuje ich wznowienia. Rejestr odznak na stronie ma charakter oficjalny, jest automatycznie aktualizowany z bazy danych lotów warunkowych AP i praktycznie zastępuje Biuletyny.

J

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 150
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2015, 11:38 »
 A co to znaczy "automatycznie " ? Z jaką częstotliwością ? Raz na miesiąc , rok czy dekadę ? Jakoś nie dostrzegam systematyczności tych działań . Kto się tym zajmuje Włostowski czy ty Wojtek a może maszyna bez udziału człowieka ?

Wojtuś

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2015, 13:01 »
Sprawdzanie wniosków i przyznawanie odznak wykonuje oczywiście człowiek. Natomiast "automatycznie" z jego działalności jest generowany wykaz odznak na stronę "rejestr". Raz na dobę.

J

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2015, 13:55 »
 Zgłosiłem za pośrednictwem komisarzy dwa warunki jeden na początku września drugi w listopadzie i nie dostrzegam ich w aktualizacjach ? Do kogo mogę się w tej sprawie zgłosić ?

Tosiek

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 04, 2015, 14:16 »
Może zapytaj się tych komisarzy? Chyba, że jeden to Rex a drugi Ryba ;)

Andrzej Czop

• Eksperci KS
  • *
  • Liked: 202
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2015, 14:28 »
W systemie AP są (aż) 2 zatwierdzone odznaki:
1 nr 1096 - z dn. 2 grudnia 2008 r. 5470m
2 - z dn. 6 listopada 2014 r. 6070m
nie ma innych dokumentów oczekujących na rozpatrzenie
korekta: w dn. 31.12.2014 dotarła dokumentacja przelotu 750 km - będzie rozpatrzona jutro

Odznaka nr 2 nie pojawiła się w rejestrze elektronicznym, ponieważ już była odznaka nr 1 w bazie AP. Teoretycznie odznaka nr 1 powinna być w biuletynie AP, ponieważ odznaki diamentowe za przewyższenie były tam publikowane do nr 1098 włącznie (ostatni biuletyn nr 675). W biuletynach akurat odznaki 1096 brakuje - nie wiem dlaczego...

Myślę że nie da się odtworzyć historii braku publikacji odznaki nr 1 ze względu na upływ czasu. Na pewno można naprawić sytuację w dokumentacji elektronicznej, w czym na pewno będzie wskazana pomoc Wojtka Ścigały - wyślę maila, o ile Wojtek nie przeczyta wcześniej na forum

Pozdrawiam
Andrzej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2015, 14:45 wysłana przez Andrzej Czop »

J

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2015, 17:27 »
"Może zapytaj się tych komisarzy? Chyba, że jeden to Rex a drugi Ryba ;)"

Rex potwierdził mi już dość dawno że otrzymał pozytywną odpowiedz w tej sprawie , mimo to warunek nie pojawił się na liście .

" korekta: w dn. 31.12.2014 dotarła dokumentacja przelotu 750 km - będzie rozpatrzona jutro "

Ryba jak widać miał lekki poślizg (jak to ryba ) .

Prawda że zgłosiłem przewyższenie 2008 ale nikt się nie odezwał nikt nie napisał , myślałem że może było coś nie tak zła papeteria , zły kolor długopisu , może użyłem zbyt sympatycznego atramentu a może ktoś się na mnie obraził za jakiś wpis na forum ? Od 2008 roku zrobiłem jeszcze kilka takich lotów ale wstydziłem się wysłać .  W tym roku jednak postanowiłem przerwać milczenie i ośmieliłem się zadziałać w temacie w końcu mówię sobie " przecież płacisz składki ,przestań tylko dawać , weź coś w zamian " .
Czekam w takim razie na interwencję w mojej sprawie .

Andrzej Czop

• Eksperci KS
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2015, 17:48 »
Ryba była na wczasach - zazwyczaj ma poślizg 2..3 dniowy, a teraz było aż 5 dni  ;)

btw - gratuluję wyczynu - chyba się jeszcze nie zdarzyło w naszych szerokościach pod koniec sierpnia zrobić ponad 750 km  :)

Wojtuś

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2015, 19:06 »
Na stronie z "rejestrem" znajdują się tylko odznaki zatwierdzone w systemie elektronicznym od mniej więcej roku 2011. To nieszczęsne "mniej więcej" wynika z ciężkiego okresu przejściowego, kiedy temat był bardzo zaniedbany, dokumentacja leżała latami albo się gubiła, nikt nie wydawał biuletynów. Od roku 2012-2013 wszystko powinno być już kompletne - wyszliśmy na prostą, a baza danych dba o zgodność i poprawność danych. Tu zwracam uwagę - rejestr na stronie jest ułożony według daty _przyznania_ odznaki, a nie daty lotu. Jeśli wniosek z 2011 został rozpatrzony w 2014 - to należy go szukać w 2014.

Niestety szczytny pomysł wprowadzenia do tej bazy wszystkich odznak przyznanych w historii AP jest technicznie arcytrudny do realizacji. W historycznych biuletynach znajduje się sporo drobnych błędów i braków, które papier wytrzymał, ale baza danych już nie popuści. Jedyne co można zrobić to utworzyć na to osobną, płaską bazę bez sprawdzania poprawności danych - ale funkcjonalnością będzie się to niewiele różniło od zeskanowanych Biuletynów, które są już dostępne na stronie.

Bezpośredni podgląd do statusu zgłoszenia ma Komisarz, który go wprowadził do bazy danych (Komisarz z dostępem do systemu Posamkres). W pozostałych przypadkach jedyną opcją sprawdzenia jest rejestr (odznaka przyznana = ok) lub e-mail na adres loty.warunkowe@szybowce.pl i pytanie o konkretny przypadek.

J

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2015, 12:10 »
  Panowie dziękuje za załatwienie sprawy  ;D

Pozdrawiam Krakowski Paweł

Andrzej Czop

• Eksperci KS
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2015, 11:29 »
Przypominam o 3 sprawach:
1. Dokumenty dla lotów warunkowych można wysyłać formatką www - przyspiesza to znacząco proces zatwierdzenia

2. Jeszcze  szybsza metoda to wprowadzenie dokumentacji do bazy bezpośrednio przez komisarza.

3. Wysyłka dokumentów tradycyjną pocztą to proces kilku mięsięcy lub jeszcze dłużej jak dokumenty zaginą...

Aktualnie nie ma nic w kolejce do zatwierdzenia - jeżeli brakuje jakichś odznak w rejestrze, to prawdopodobnie mamy do czynienia z sytuacją z pkt 3

Pozdrawiam
Andrzej Czop