Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Skład Rady na Żarze  (Przeczytany 16404 razy)

slawek.piela

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 287
 • Liked: 78
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:02 »
Koncepcja samodzielności GSS wyklucza ingerowanie ZAP w bieżące zarządzanie GSS, poza powołaniem dwóch członków Rady.    Musimy się zdecydować, czy to koncepcja słuszna.  ZAP może odpowiadać za funkcjonowanie GSS tylko wówczas, gdy będzie miał władzę nad GSS. Gdy przewodniczącym Rady był TK , to nie miał on pretensji do ZAP, że ZAP mu się do tego "interesu" nie wtrąca.
O ile wiem, konflikt wymaga zawsze istnienia dwóch stron konfliktu.  Janie zakładam z góry, że źródłem konfliktu jest Marcin,  skoro faktem jest, że TK utrudniał mu zapoznanie się z dokumentami finansowymi Szkoły. Skoro Bogdan  podpisał sławetną umowę z Marcinem, to przecież nie mógł być wówczas z nim w konflikcie.
   O sprawie Pana Jacka nic nie wiem - nie zabieram głosu. Mam jednak wątpliwość, czy podpisał by się on pod raportem tuszującym wiadome sprawy.
Jak rozumiem,  nawet Ty nie stawiasz zarzutu, że raport jest merytorycznie błędny .  Muszę wiec założyć, że jest on merytorycznie poprawny, a Tobie nie podoba się jedynie osoba autora. Mało to profesjonalne.
  Dla mnie jest oczywiste, że takie raporty mogą być merytorycznie badane prze KRAP - od tego właśnie mamy KRAP. Jednak to nie Rada powinna o to wystąpić do KRAP, bowiem to nie rada podważa własne decyzje.
Nie rozumiesz - ten raport sporządziła Rada na potrzeby Rady. To Rada go oceniła i na jego podstawie podjęła decyzję wiążącą Prezesa. Ta decyzja powinna być przez Prezesa wykonana, a miał on przy tym prawo wystąpić do KRAP o merytoryczne zbadanie tej sprawy ponownie.Zamiast tego na forum rozpętano nagonkę na osobę Marcina.  Z całym szacunkiem dla autorów tych zarzutów trzeba stwierdzić, iż zgłaszanie ich jako argumentów dla podważenia merytorycznej zawartości raportu mnie nie przekonuje.
Co do zachowania Marcina - on może być nawet ruskim szpiegiem - nijak się to ma jednak do merytorycznej oceny raportu Rady i do decyzji podjętej w oparciu o ten raport.  Na tym forum widziałem, ja Marcin głupio bronił się przez stawianymi mu zarzutami, zamiast dyplomatycznie zamilknąć.  Teraz ma za swoje.  Czy jednak głupia obrona przed postawionymi zarzutami jest prowokacją? Mam wątpliwości.
Czekam na stanowisko ZAP, z którym jak rozumiem zgodzisz się, gdy będzie po twojej myśli. A jak będzie nie po twojej myśli, to okaże się, że Prezesa AP jest skonfliktowany i  skłóca środowisko, a tak w ogóle to powinien wyłączyć się z tej sprawy.

Jak na razie wygląda, że wśród najlepszych przyjaciół psy Szkołę zjedzą.

Tadek

Raport ma merytoryczne słabości. Spore. Nie rozumiem dlaczego zakładasz ze jest merytorycznie poprawny skoro nikt go nie sprawdził a sporządzający nie ma formalnych kwalifikacji by sporządzać takie rpaorty w dodatku w jego interesie było sporządzenie rapoertu negatywnego.
Jak chcemy patrzeć stricte formalnie to rozliczenie z punktu widzenia UM było proawidłowe.

M. Prusaczyk się nie bronił. Atakował i nakręcał konflikt. Do tej pory to robi.

ZAP nie ingerował w szkodliwe działania swego przedstawiciela. To jest w gesti ZAP a nie Rady GSS.

"That is all I have to say about that."

Sławek

Tadek

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 177
 • Liked: 9
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:59 »


Raport ma merytoryczne słabości. Spore. Nie rozumiem dlaczego zakładasz ze jest merytorycznie poprawny skoro nikt go nie sprawdził
Nikt raportu nie sprawdził, a Ty już wiesz, że jest on nierzetelny.  Gratulacje za przenikliwość.
 
sporządzający nie ma formalnych kwalifikacji by sporządzać takie raporty
Rada jest ciałem społecznym, a nie zawodowym - z natury rzeczy Członkowie Rady nie muszą mieć formalnych kwalifikacji, co jasno widać na przykładnie poprzedniego przewodniczącego Rady, którego zawód jest powszechnie znany. Jak na moje amatorskie oko raport wygląda na wykonany profesjonalnie, a spór dotyczy jedynie skutków wywiedzionych z jego treści.

w jego interesie było sporządzenie raportu negatywnego.
Ta teza budowana jest na założeniu, że kiedyś w przyszłości Marcin okaże się być ........... i nadużyje swego stanowiska dla uzyskania osobistych korzyści.  Tu pełna zgoda. Z powody braku informacji o zdarzeniach przyszłych nie da się udowodnić, że kiedyś Marcin się nie stoczy.

Jak chcemy patrzeć stricte formalnie to rozliczenie z punktu widzenia UM było proawidłowe.
Cieszę się, ze zachowałeś poczucie humoru ;)

M. Prusaczyk się nie bronił. Atakował i nakręcał konflikt. Do tej pory to robi.
A to przepraszam, ja głupi byłem przekonany że to kto inny rozpętał tę aferę na tym forum.

ZAP nie ingerował w szkodliwe działania swego przedstawiciela.
Z tego co się tu dowiedziałem, Marcin uparcie dopominał się dostęp do dokumentów finansowych Szkoły, a TK starannie je przed nim ukrywał. Jeśli uważasz, że badania finansów szkoły przez Członka Rady jest działaniem szkodliwym, to chyba posługujemy się innymi językami. Jak rozumiem, na wieść o tym, że delegat ZAP w Radzie domaga się dostępu do dokumentów finansowych Szkoły, ZAP powinien natychmiast go odwołać, aby przypadkiem czegoś nie odkrył.

To jest w gestii ZAP a nie Rady GSS.
I to oczywiście wyczytałeś w Statucie GSS, wersja z 2015.r. wydanym po zlikwidowaniu samodzielności GSS w 2014.r.

Tadek

sadpit

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 41
 • Liked: 8
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:25 »
Tadek na Boga, co Ty robiłeś w szkole, jak cała klasa uczyła się czytać? Mi zarzucasz, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, a to Ty co krok udowadniasz, że nie "kumasz", co co Ciebie się pisze. Odniosę się tylko do mojego wpisu: Napisałem "Bronisz ZAP i Rady i ich decyzji z zapałem i determinacją, jakbyś to co najmniej były Twoje decyzje - i OK, masz do tego święte prawo." Jeśli Twoje nieustanne nawracanie, że raport Marcina jest merytorycznie poprawny, że rada działała zgodnie ze wszelkimi możliwymi kanonami, że nie mogła zrobić inaczej jak odwołać Bogdana itd. itd nie nazwiesz "obroną racji" Rady, to nie wiem jak inaczej nazwać Twoją postawę - herbatka u Tadka, czy jak? Z drugiej strony, wracając do mojego cytatu - jak widzisz nikt, a już na w szczególności, nie ma Ci za złe, że masz takie a nie inne zdanie - każdy ma prawo mieć swoją opinię w tym temacie i ją przedstawiać. Problem z Twoją osobą leży gdzie indziej - tu dalsza część cytatu - " nie przekraczaj granic dobrego smaku i przyzwoitości, nie mówiąc o dobrym wychowaniu, bo światek szybowcowy w Polsce jest jednak dość mały i może się okazać, że staniesz się w nim persona nongrata". Nikt Ci nie grozi ani nie zamierza szykanować z powodu Twoich opinii -możesz pisać CO tylko zechcesz, ale już nie koniecznie JAK tylko zechcesz. Bo czasami Twoje wpisu tutaj bardziej przypominają wynurzenia rozwydrzonego gimnazjalisty, niż statecznego, poważnego - wydawałoby się - człowieka. Powstrzymaj po prostu swój cięty język i nie "przywalaj" co rusz swoim adwersarzom epitetami, typu "cwaniaczki z lokalnego środowiska", itp. Nie bardzo rozumiem idee przyjaźni w Twoim wydaniu - zgadzam się z flymanem, że słowa Tego nie należy nadużywać. Ja np. znam tylko jedną osobę, która śmiało mogę tak nazwać, i wiesz co, kiedy mamy jakieś odmienne zdanie, z czymś się nie zgadzamy, nie obrzucamy się "cwaniaczkami" i innymi epitetami, tylko spokojnie dyskutujemy. Dzięki temu, możemy sobie zawsze spojrzeć w twarz i SZCZERZE pójść na piwo razem, bo nie cierpimy na rozdwojenie jaźni, jak Ty, który raz piszesz, że darzysz Sebastiana, Tomasza czy Bogdana wielkim szacunkiem, a za moment wyzywasz od "cwaniaczków z lokalnego środowiska". No chyba, że masz kogoś innego na myśli (kogo w takim razie?), ale wypowiedzi owych Panów wyraźnie stoją po stronie "lokalnego środowiska" i "cwaniaczków".
Reasumując - pisz co chcesz, miej sobie swoją opinie i wizję, ale szanuj rozmówców, jeśli też chcesz być szanowany i mieć z kim iść na piwo na Żarze. TYLKO TYLE I AŻ TYLE! Zrozumiałeś teraz o co mi chodzi, czy będę to musiał napisać DRUKOWANYMI LITERAMI???

boruh

 • Gość
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:29 »
panowie,
parafrazując znany cytat :

W życiu są tylko trzy prawdy :
a) prawda
b) cała Prawda
c) Tadka prawda

Tadek gratuluje uporu pisarskiego, napisałbym, że już sam sie w tym wszystkim pogubiłeś, ale wiem, że ty wiesz lepiej :)

z mojej strony pass

Tadek

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 177
 • Liked: 9
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:57 »
raz piszesz, że darzysz Sebastiana, Tomasza czy Bogdana wielkim szacunkiem, a za moment wyzywasz od "cwaniaczków z lokalnego środowiska". No chyba, że masz kogoś innego na myśli (kogo w takim razie?)
Niezły z Ciebie manipulant kolego Sadpit
Nic nie zrozumiałeś z prostego tekstu, ale swoje dobrze wiesz. Skoro nie rozumiesz, to Ci wyjaśnię.
Pan Tomasz wycofał się z Rady i złożył rozsądny wniosek do Walnego AP - nie jest on obecnie stroną sporu.
Sebastian jest "nośnikiem" idei taniego latania dla młodych, co jest mi bliskie - spieramy się tylko, co do metod, a nie co do celu.
Bogdan nie zabiera głosu w tej pyskówce, co dobrze o nim świadczy.
Do żadnej z tych osób nie skierowałbym epitetu "cwaniaczek" - nie przyszło mi do głowy takie przypisanie mojej wypowiedzi.
Mój epitet skierowałam głównie do pewnego prawnika (i kilku jego podopiecznych), który rżnie głupa powołując się na prawomocne orzeczenie Sądu o dokonaniu wpisu deklaratoryjnego, jako na prawomocne rozstrzygnięcie o składzie Rady. Takie specyficzne  "porady prawne" szkodzą szkole, bo wprowadzają zamęt w zarządzaniu Szkołą.

Tadek

sadpit

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 41
 • Liked: 8
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 08, 2013, 00:28 »
Tadek, czy Ty nie potrafisz napisać jednego wpisu bez obdzielania kogoś epitetami?? Nie można było napisać tego Twojego "wytłumaczenia" bez wyjeżdżania mi od manipulantów?? Nie mam siły ani ochoty pisać po raz któryś z rzędu, żebyś dwa razy się zastanowił, jak się odnosisz do innych. Pozwól więc odwdzięczyć się pięknym za nadobne, może to do Ciebie dotrze - Tadek, niezły z Ciebie OSIOŁ (bo uparty i "niekumaty") - nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.
Z mojej strony tyle do Ciebie, bo szkoda mi czasu na jałowe dyskusje - nie dość, że nikt i nic nie zmieni Twoje zdania, to jeszcze widać, że obyczajów też. No cóż - parafrazując stare powiedzenie - skoro Tadziu się nie nauczył (dobrego wychowania), tego i Tadeusz nie umie.

PS. Dziwne, że Sebastian, który tutaj raczej trzyma stronę Bogdana, nie jest dla Ciebie stroną sporu - kto tu jest manipulantem??

Tadek

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 177
 • Liked: 9
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 08, 2013, 07:55 »
Taka rażąca niewdzięczność za komplement. Przecież napisałem że jesteś "niezły" :)

W jednym poście napisałeś, że nie wiesz, do kogo skierowałem to pejoratywne określenie, a jednocześnie jednoznacznie i w oczywisty sposób błędnie o tym rozstrzygasz, w jawnej sprzeczności z treścią moich wpisów.
Gdy pytasz, kogo mam na myśli, pozwól mi odpowiedzieć.
Szczerze podziwiam Twą inteligencję wykazaną w tym działaniu.

Tak na boku jednak zapytam. Jesteś pewien, że ja jestem osłem, a nie kurą?
C.K. Dezerterzy - von Nogay w szpitalu

Sebastian nie jest stroną tego sporu - nie jest członkiem żadnej z Rady Szkoły -  emocjonalnie broni swego przyjaciela, co ja rozumiem i szanuję. Przyjaciel strony sporu niekoniecznie musi być stroną sporu. Przyjaciel strony sporu ma szansę spojrzeć na spór z boku, nieco obiektywniej,  może podjudzać do wojny z katastrofalnymi być może dla zainteresowanego skutkami (tak jak to robi Malar), a może też poszukać dla przyjaciela najlepszej ścieżki wygaszenia sporu.
Ja nakłaniam Sebastiana do wybrania tej drugiej opcji.

Tadek

Tadek

Piotr Rzepka

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 40
 • Liked: 7
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:31 »
Tadek,

 Dyskusja z Tobą jednak nie jest możliwa - zarzucasz innym, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem a sam tej cennej umiejętności nie posiadłeś - w tym wątku nie mówimy o merytoryce raportu lecz o składzie Rady GSS. O merytoryce raportu dyskusja odbyła się w innym wątku, a że obie strony zadeklarowały złożenie wniosków do sądów powszechnych to należy spokojnie poczekać na wyroki. Zresztą, o czym chcesz merytorycznie dyskutować, jeżeli chodzi o ten raport, skoro nie masz ani wiedzy ani dostępu do materiałów źródłowych ?

Dyskusja tutaj toczona jest o składzie rady oraz sposobie działania zarówno poszczególnych jej członków jak i organów, które tych członków wybrały.

Nie dziw się więc, że coraz mniej osób wchodzi w polemikę z Tobą - zablokowałeś się na merytoryce raportu i każdy temat do tego probujesz sprowadzić, mimo że, jak napisałem powyżej, nie masz absolutnie podstaw aby dyskusje w tym temacie prowadzić.

I proszę Cię - niech Twoją odpowiedzią nie bedzie teraz próba udowodnienia jak bardzo się mylę lecz powrót do spraw poruszanych w tym wątku (o ile chcesz cokolwiek wnieść w tych tematach).

Piotr

PiotrC

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Liked: 105
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:48 »
Tadek,

 Dyskusja z Tobą jednak nie jest możliwa - zarzucasz innym, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem a sam tej cennej umiejętności nie posiadłeś - w tym wątku nie mówimy o merytoryce raportu lecz o składzie Rady GSS. O merytoryce raportu dyskusja odbyła się w innym wątku, a że obie strony zadeklarowały złożenie wniosków do sądów powszechnych to należy spokojnie poczekać na wyroki. Zresztą, o czym chcesz merytorycznie dyskutować, jeżeli chodzi o ten raport, skoro nie masz ani wiedzy ani dostępu do materiałów źródłowych ?

Dyskusja tutaj toczona jest o składzie rady oraz sposobie działania zarówno poszczególnych jej członków jak i organów, które tych członków wybrały.

Nie dziw się więc, że coraz mniej osób wchodzi w polemikę z Tobą - zablokowałeś się na merytoryce raportu i każdy temat do tego probujesz sprowadzić, mimo że, jak napisałem powyżej, nie masz absolutnie podstaw aby dyskusje w tym temacie prowadzić.

I proszę Cię - niech Twoją odpowiedzią nie bedzie teraz próba udowodnienia jak bardzo się mylę lecz powrót do spraw poruszanych w tym wątku (o ile chcesz cokolwiek wnieść w tych tematach).

Piotr

Piotrze.
Czy jeszcze nie zrozumiałeś,że Tadeusz Górski przejął rolę nadwornego błazna ZAP.
Przyjmuje wszystko na "klatę" co leci na temat Żaru aby cynicznie ośmieszyć i sprowadzić dyskusję na ten temat do rynsztoka.
Przecież wy już z nikim innym nie dyskutujecie jak z Tadeuszem Górskim.
Błagam Was opamiętajcie się.Dyskusja na ten temat Górskiej Szkoły Szybowcowej została przez Tadeusza Górskiego skutecznie zablokowana i o to chodziło.
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

Tadek

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 177
 • Liked: 9
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 08, 2013, 16:23 »
Jeśli skutecznie zablokowałem realizację sądu kapturowego nad Marcinem na tym forum, to przyznaję się - to było moim celem.  Jeśli ktoś ma "sprawę do Marcina, niech skieruje ją w poufności do SKAP i poczeka na rozstrzygnięcie. W czasie tego czekania niech zamilknie, bo z definicji zarzuty kierowane do SKAP są pomówieniami, przed ich ewentualnym potwierdzeniem przez SKAP.  Z definicji każdy z nas jest niewinny, póki nie udowodni się mu winy.

Przekomarzanki personalne obracam w żart.  Cyniczne ataki personalne cynicznie ośmieszam.

Co do Meritum:
1. Skład Rady determinuje Statut Szkoły - musimy jasno powiedzieć, czy chcemy go zmienić, a jeśli tak, to jaki sposób.
2. Decyzje Rady muszą być wykonywane - co do tego nie może być sporu.
3. Osoba niezadowolona z decyzji Rady powinna ją wykonać,a potem może ją zaskarżyć do KRAP, bowiem tylko KRAP może decyzje Rady uchylić, uznając je za sprzeczne ze Statutem AP, lub Statutem GSS.
4.   Niewykonanie decyzji Rady lub niepodporządkowanie się decyzji KRAP powinno skutkować zawieszeniem sprawcy w prawach członka AP przez SKAP, z wykluczeniem z AP, jeśli zawieszenie nie pomoże.
5.    Członkowie ciał kolegialnych AP nie powinni wypowiadać się indywidualnie w sprawach AP, bowiem swe zdanie powinni prezentować w uchwałach swych organów, w ogłoszonym stanowisku odrębnym, lub w deklaracji o rezygnacji z udziału w takim organie.
6.   Na mocy obowiązującego statutu GSS ZAP nie powinien wydawać żadnych aktów władczych w zakresie działania GSS, a w sytuacjach wyjątkowych powinien ogłaszać swe stanowisko w sprawie spornej i ewentualnie kierować wnioski dyscyplinujące do KRAP i do SK.
7.   Rada Szkoły ma wypełniać głównie funkcje kontrolne, dlatego wszyscy jej członkowie muszą mieć pełny dostęp do informacji o działaniu Szkoły.  Nie jest rolą Rady realizacja obowiązków Zarządu (jednoosobowego) Szkoły.
8.   Osoby niezadowolone z działania kolegialnych ciał statutowych AP powinny kierować uzasadnione wnioski personalne na Walne AP.

Z czym się nie zgadzacie?

Tadekslawek.piela

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 287
 • Liked: 78
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 09, 2013, 10:32 »
Nie zgadzam się z instrumentalnym traktowaniem prawa, z brakiem elementarnej etyi i dobrego wychowania, oczernianiem, manipulowaniem, robieniem prywatnych interesów przez czonków ZAP w obszarze działalności statutowej AP, rozkręcaniem konfliktów.

Dla mnie ten wątek jest póki co zamknięty.

Sławek

Tadek

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 177
 • Liked: 9
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 09, 2013, 12:49 »
Nie zgadzam się z instrumentalnym traktowaniem prawa, z brakiem elementarnej etyki i dobrego wychowania, oczernianiem, manipulowaniem, robieniem prywatnych interesów przez członków ZAP w obszarze działalności statutowej AP, rozkręcaniem konfliktów.
Sławek
Czemu aż tak ostro ?
Być może nasz kolega prawnik rzeczywiście "nie był na tej lekcji" i może rzeczywiście nie wie, co to jest wpis "deklaratoryjnyny". Czemu od razu oskarżać go o instrumentalne traktowanie prawa.
Czy twoja etyka członka AP nakazuje Ci podporządkować się decyzji KRAP. 
Czy twoje dobre wychowanie nakazuje Ci wstrzymać się z publikowaniem zarzutów skierowanych do SKAP, przed ich zbadaniem przez SKAP ?
Co do nieetycznego zachowania i braku dobrego wychowania masz dużo racji -  połowa wpisów na tym forum kwalifikuje się do Komisji Etyki - może watro taką w AP powołać. Mój typ na przewodniczącego to RB z KSS. Gościa o tak wyważonych poglądach dawno nie spotkałem.
Manipulacje, oczernianie - oczywiście są.  Oskarżanie Członków ZAP o ewentualną możliwość robienia w przyszłości prywatnych interesów "obszarze działalności statutowej AP" jest tego doskonałym przykładem. O przepraszam przeoczyłem ten aguapark na środku lotniska, wybudowany, jak pamiętasz, w 2018.r. Właściciel tego aquaparku też aniołem nie jest. W kilku sprawach też przegiął.
Co do konfliktu interesów - masz merytorycznie 100% słuszności. Doskonały wniosek na Walne AP złożył w tym przedmiocie Pan Tomasz Kawa (patrz intranet). Głosować będą nad nim głownie goście działający w ten właśnie sposób, więc na wprowadzenie takiego zapisu do Statutu AP niestety zapewne  będziemy musieli trooochę poczekać. Obym się mylił.
Tadek

A. Rydzyński

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 303
 • Liked: 73
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 09, 2013, 15:59 »
Tadek czy już złożyłeś wnioski do XXXI WZDAP w sprawach o których mówisz?

Masz całkowitą  racje ale dlaczego nie wprowadzasz ich w naszym AP żeby latało nam się lepiej ?

A. Rydzyński A. Nadwiślański