Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Skład Rady na Żarze  (Przeczytany 17389 razy)

plinard

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Liked: 0
Skład Rady na Żarze
« dnia: Kwiecień 02, 2013, 21:16 »
W związku z poniższym zaczyna robić się "wesoło" na Żarze.

http://glidezar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=447:informacja-dotyczca-wpisu-zmian-w-skadzie-rady-szkoy

Ciekawe kiedy ktoś z AP da komentarz do tej sprawy. Na Intranecie AP nie ma żadnej wzmianki w tej sprawie.

Piotr Rzepka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Liked: 7
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:29 »
Krok ku unormowaniu tego co już dawno powinno być unormowane.

Może wreszcie Komisja Rewizyjna AP zacznie wykonywać swoje obowiązki. W tym albo innym składzie. Bo na ten skład Zarządu AP już nie liczę. Mam nadzieję, że najbliższe walne coś zmieni.

flymen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Liked: 0
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:52 »
W związku z poniższym zaczyna robić się "wesoło" na Żarze.

http://glidezar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=447:informacja-dotyczca-wpisu-zmian-w-skadzie-rady-szkoy

Ciekawe kiedy ktoś z AP da komentarz do tej sprawy. Na Intranecie AP nie ma żadnej wzmianki w tej sprawie.


czy można prosić o pełen, zgodny już z wpisem skład Rady ?

SebKaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Liked: 174
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2013, 23:31 »
Rada z Radą się spotykała do późna dzisiaj. Nie sądzę by coś się zmieniło więc trzeba się zająć organizacją sezonu i naszym pięknym hobby. Współczuję tym, którzy muszą tracić czas na takie spotkania.
SK

Hrabia de Bill

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Liked: 0
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2013, 00:05 »
czy można prosić o pełen, zgodny już z wpisem skład Rady ?
Aktualny KRS

[załącznik usunięty przez administratora]

flymen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Liked: 0
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2013, 00:09 »
czy można prosić o pełen, zgodny już z wpisem skład Rady ?
Aktualny KRS

Dziękuję, jak wygląda stronnictwo Pana Prusaczyka, czy ktoś ma wiedzę ile głosów ma Pan Prusaczyk i jego stronnicy ?

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Liked: 12
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2013, 08:15 »
  Kilku szanownych kolegów nie opanowało dostatecznie trudnej sztuki czytania ze zrozumieniem, choć podobno mają jakieś dyplomy.
   Postanowienie Sądu o dokonaniu wpisu rozstrzyga o dokonaniu wpisu. W tym zakresie jest wiążące, że wpisu dokonano. Jeśli ktoś kupił sobie dyplom wydziału prawa na targowisku, to być może będzie twierdził, iż wpis taki rozstrzyga o uprawnieniach faktycznych Członków Rady.
 Chociaż nie jestem prawnikiem to doskonale wiem, że zmiana władzy w stowarzyszeniu następuje na skutek podjęcia uchwały przez uprawniony organ i z dniem podjęcia takiej uchwały, a nie poprzez wpisanie tej uchwały do KRS i z dniem dokonania takiego wpisu.
Domorosłych lub niedouczonych prawników podgrzewających spór wokół Szkoły odsyłam tu:
http://spg.lexisnexis.pl/aktualnosc/charakter-prawny-wpisu-do-krs

Tadek

comah

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Liked: 10
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:20 »
Tadeusz,

To że wydaje Ci się, że masz rację nie upoważnia Cię jeszcze do tego, żeby obrażać swoich adwersarzy. Wpis do KRS oznacza, że Sąd Rejestrowy swoim postanowieniem potwierdza prawomocność wyboru członków Rady GSS i tylko tyle, albo aż tyle. Oznacza to m.in., że zarzut o nieistnieniu donatorów, czy też nieprawomocności ich wyborów został podważony, a to ma taką konsekwencję, że decyzje podejmowane przez alternatywny skład Rady nie mają żadnej wartości. Jest tak właśnie dlatego, że jak napisałeś organy stowarzyszenia powstają z chwilą podjęcia stosownych uchwał a nie z chwilą wpisania ich do KRSu, a jak wiemy alternatywny skład Rady powstał już po wyborach dokonanych przez donatorów.


Pozdrawiam

Artur

Szymek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Liked: 0
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:41 »
Tadeusz,
Pan Prusaczyk już się skompromitował - nie idź jego śladami, chyba że złożyłeś ofertę na wolny (?) stołek w GSS, to wtedy tłumaczy tę aktywność, ale wtedy pozostaje życzyć powodzenia w budowaniu dobrych relacji w nowym miejscu pracy.

Skoro jesteś taki biegły w prawie, to wytłumacz, jakim prawem Pan Prusaczyk zasiadał w Radzie Szkoły będąc jednocześnie we władzach AP i w jednym z aeroklubów regionalnych? Przecież zgodnie ze statutem nie miał prawa tego robić. Nie mam dyplomu, więc wybacz, jeżeli coś źle kumam i proszę oświeć mnie.

Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Liked: 12
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2013, 11:45 »
Nikogo nie obraziłem.
Sam jestem "domorosłym prawnikiem" , "z przyuczenia do zawodu".
Mam więc prawo nieco wyśmiać pewnego dyplomowanego prawnika, który udaje, że jest niedouczony.

Wydaje mi się, że moja amatorska wiedza prawnicza pozwala mi na odróżnienie wpisu konstytutywnego od   wpisu deklaratoryjnego.  Jeśli ze zrozumieniem przeczytasz podany link, może też to zrozumiesz.
   Dobrze wiesz, że tak zwana Rada Donatorów (z całym szacunkiem dla osób ją tworzących)  jest fikcją powołaną do "życia" tylko na potrzeby tego sporu.  Z całym szacunkiem dla donatorów Szkoły chętnie się dowiem, ile trzeba zapłacić, aby kupić miejsce w Radzie Szkoły.


    Niestety nie mam tyle czasu i energii, aby iść śladami kolegów, którzy użerają się o uczciwe działanie AP.  Z pokorą więc przyjmuję polecenie Kolegi, aby nie iść tą drogą śladami Marcina i ... psa Saby.
http://wiadomosci.wp.pl/gid,13806603,gpage,4,img,13807875,kat,1342,title,Najwieksze-wpadki,galeria.html?ticaid=110583

   Wniosek o stołek w GSS  oczywiście już złożyłem, ale o "stołek" w kawiarni, przy stoliku. Tego stołka będę bronił jak niepodległości. Jeśli będzie trzeba, powołam nawet Radę Donatorów Stołka przy Barze i zgłoszę ją do KRS.

Tadek

boruh

  • Gość
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2013, 11:54 »
Tadek
najpierw robisz akcje AP ma racje
potem z tej akcji przechodzisz do akcji uspokójmy sie i dajmy ludziom dojsc do porozumienia
a teraz znowu zaczynasz siać ferment.

nie wiem czemu to ma służyć.

daj se chłopie luz (większość potrafiła ) i powalcz w opolu o brak skierowań, nieposzlakowanych opinii itp (choć to już za ciebie zrobiliśmy w innym wątku )

flymen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Liked: 0
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:46 »
Nikogo nie obraziłem.
Sam jestem "domorosłym prawnikiem" , "z przyuczenia do zawodu".
Mam więc prawo nieco wyśmiać pewnego dyplomowanego prawnika, który udaje, że jest niedouczony.

Wydaje mi się, że moja amatorska wiedza prawnicza pozwala mi na odróżnienie wpisu konstytutywnego od   wpisu deklaratoryjnego.  Jeśli ze zrozumieniem przeczytasz podany link, może też to zrozumiesz.
   Dobrze wiesz, że tak zwana Rada Donatorów (z całym szacunkiem dla osób ją tworzących)  jest fikcją powołaną do "życia" tylko na potrzeby tego sporu.  Z całym szacunkiem dla donatorów Szkoły chętnie się dowiem, ile trzeba zapłacić, aby kupić miejsce w Radzie Szkoły.


    Niestety nie mam tyle czasu i energii, aby iść śladami kolegów, którzy użerają się o uczciwe działanie AP.  Z pokorą więc przyjmuję polecenie Kolegi, aby nie iść tą drogą śladami Marcina i ... psa Saby.
http://wiadomosci.wp.pl/gid,13806603,gpage,4,img,13807875,kat,1342,title,Najwieksze-wpadki,galeria.html?ticaid=110583

   Wniosek o stołek w GSS  oczywiście już złożyłem, ale o "stołek" w kawiarni, przy stoliku. Tego stołka będę bronił jak niepodległości. Jeśli będzie trzeba, powołam nawet Radę Donatorów Stołka przy Barze i zgłoszę ją do KRS.

Tadek


Tadek, śniegu znowu natrzepało, chyć chłopie za łopatę i poodśnieżaj pod hangarem ... stracisz trochę złej krwi a i schudniesz 2 deko,  co przyda się Tobie

flymen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Liked: 0
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:47 »
Tadek
najpierw robisz akcje AP ma racje
potem z tej akcji przechodzisz do akcji uspokójmy sie i dajmy ludziom dojsc do porozumienia
a teraz znowu zaczynasz siać ferment.

nie wiem czemu to ma służyć.

daj se chłopie luz (większość potrafiła ) i powalcz w opolu o brak skierowań, nieposzlakowanych opinii itp (choć to już za ciebie zrobiliśmy w innym wątku )

stronka "ogłoszenia lotnicze" nie ładuje się

Janusz Golinkiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Liked: 7
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2013, 19:09 »
Nie wiem czy mój głos będzie zauważony, ale ja uważam, iż rada szkoły GSS ŻAR winna składać się z fachowców-przedstawicieli poszczególnych Aeroklubów Regionalnych gdyż GSS ŻAR jest dobrem ogólnonarodowym. Zbliża się walne w Warszawie i jest to właściwe miejsce aby dokonać wyboru składu rady na zasadzie wyborów delegatów.

Na Walnym w Warszawie delegaci powinni zgłosić kandydatury i przegłosować je. To delegaci jako przedstawiciele poszczególnych Aeroklubów Regionalnych powinni mieć taki przywilej gdyż GSS nie jest własnością ZAP, środowiska lokalnego czy donatorów - TO JEST DOBRO NAS WSZYSTKICH.

Nie wiem, może się mylę ale tak właśnie pomyślałem sobie.

Janusz Golinkiewicz
Dyrektor Aeroklubu Opolskiego

Tadek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Liked: 12
Odp: Skład Rady na Żarze
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:38 »
Regionalnych jest ponad 50 - rada w składzie 50 osób będzie nieskuteczna.
Na Walnym AP Ty (również) wybrałeś nam naszych  przedstawicieli do ZAP, KRAP i do SKAP.
Mnożenie bytów, czy  zmiana "struktury dowodzenia" nic tu nie da - konieczne jest ustalenie jasnych, jednoznacznych zasad działania naszych (wybranych przez naszych delegatów) władz i konsekwentne respektowanie takich zasad.
Rada Szkoły podjęła decyzję w sprawie Prezesa GSS i ta decyzja powinna być wykonywana. Decyzja ta może być przez zainteresowanego zaskarżona do KRAP, ale to nie zwalnia go z obowiązku niezwłocznego wykonania decyzji Rady. KRAP może zawiesić wykonanie decyzji Rady na czas badania skargi i może taką decyzję  uchylić.
Decyzja KRAP jest ostateczna w strukturach AP - niepodporządkowanie się członka AP decyzji KRAP powinno automatycznie skutkować wykluczeniem lub zawieszeniem w prawach członka AP przez SKAP.

Niedopuszczalne jest ignorowanie decyzji KRAP przez cwaniaków z "lokalnego środowiska", którzy pod ciekawymi hasełkami w istocie bronią GSS przed społeczną kontrolą naszych przedstawicieli.
Niedopuszczalne jest też personalne atakowanie członków naszych statutowych władz za przeprowadzenie przez nich normalnych czynności kontrolnych.

Wzywam kolegów z naszego Sadu Koleżeńskiego AP do podjęcia natychmiastowych działań personalnych dla wymuszenia na członkach AP respektowania decyzji KRAP.

Tadek