Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Zarządzanie GSS  (Przeczytany 17953 razy)

slawek.piela

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 287
 • Liked: 78
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 09, 2013, 10:36 »
Tak. Hotel jest problemem. On nie stoi za darmo.
Byc może wyjściem jest dzierżawa lub manager stricte ds hotelu z prowizją.
Pomysły na marketing hotelu z pewnością są ale to jest ETAT.

Nie wiem co zostało zrobione i co jeszcze można zrobić.
Ale tu widziałbym rolę wszytkich zainteresowanych by szukać rozwiązań. Zmiany personalne na  stanowisku Prezesa GSS nie zmienią lokalizacji i poziomu atrakcyjności hotelu. Oczekiwanie, że prezes się zajmie w 100% hotelem jest dość abstrakcyjne.

W każdym razie chętnie wziąłbym udział w rzeczowej dyskusji na żywo w sprawie hotelu. Z pewnością są jeszcze opcje do rozegrania.

S

mariusz.j

 • Gość
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 09, 2013, 11:03 »
Hmmm ! Ale się zdziwiłem jak zobaczyłem "zaczęty" przeze mnie TEMAT.
Informuję kolegów że nie zacząłem tego wątku - jest to wycięta odpowiedź z innego wątku, a administratora proszę o NIE PODEJMOWANIE TAKICH DZIAŁAŃ BEZ KONSULTACJI ponieważ wyrwany z kontekstu wpis może być powodem nieporozumień.

A wracając do tematów:

- SebKaw, warto inwestować w młodych pilotów ale nie tylko oni posiadają talent do latania, natomiast też bywa często że im się odwidzi - fajnie jak dziewczyny oglądają się za kolegą-pilotem (to niezwykłe hobby przecież) ale często i widziałem nastolatków którzy szybko porzucali temat zainteresowań gdy okazywało się że to też wymaga ciężkiej pracy a nie tylko czekania aż podstawią pod nos. Fakt że po tym można poznać zapaleńców. Ale to temat na inny wątek - skoro fundacja czy inne środki jest dla młodych to niech będzie bo taki jej cel. Poruszam by niejako bronić nas czyli "stare pryki" :) i nasze talenty.

- Co do intensyfikacji latania w GSS, to widziałbym 3..4 podstawowe wątki;

* latanie "na hura" czyli jest fala itp walą ludzie i próbują sił. Latanie incydentalne od przypadku do przypadku, w pewnych okresach bardziej intensywne w innych żadne dla tej formy.

* latanie na obozach itp. - zorganizowana forma, bardzo ciekawa itp niestety czasem czasu nie starcza wszystkim chętnym :) bo dziś kilkunastodniowy urlop ciężko wziąść zwłaszcza tym którzy mają rodzinę. Intensyfikuje latanie w danym okresie, fakt że jak widziałem "obóz" to odpuszczałem daty ewentualnego przyjazdu indywidualnego.  Ale to faktycznie bardzo dobra forma i mam nadzieję że i mi się trafi.

* przypadkowe latanie - w stylu "a nie byłem to przyjadę" lub coś chce zrobić - mocno powiązane z tym co poniżej

* niezbyt jeszcze zorganizowane ale na konkretnych podstawach oparte latanie indywidualne pod program czy chęć zrealizowania jakiś własnych planów - przyjeżdżam by zrealizować COŚ, mam X dni, kasę i chcę zrobić to i tamto. Coś dla osób indywidualnie przyjeżdżających lub w małych grupach. Tego moim zdaniem nieco brakuje od strony organizacyjnej bo tak naprawdę elementy są - programy nawet w GSS leżą zatwierdzone przez ULC dla np. doszkoleń do lotów górskich itp. aby nie trzeba było każdemu nowemu indywidualnie pisać i zatwierdzać indywidualny program w ULC. Drugą grupą są osoby które chcą zrealizować swoje a nie indywidualne zadania. Ja wspomniałem elementy tego są, osoby zorientowane i wiedzące do kogo i gdzie zadzwonić nawet się poumawiają, ale nie każdy musi osobiście znać Leszka czy Bogdana by chcieć polatać w GSS zwłaszcza gdy jeszcze nie był. Tutaj początki nowych są nieco ciężkie co może zniechęcać część ludzi zwłaszcza gdy przepisy się coraz bardziej komplikują. Pogoda potrafi robić swoje psikusy do tego.
Ze względu na dwie kategorie czyli program "obowiązkowy" (zadania wg. programu szkolenia w tym te w celu spełniania wymogów dla lotów w GSS) oraz "indywidualny" - chce polatać bo .... itd trzeba podejść na dwa sposoby i to pierwsze może być zapoczątkowane opublikowaniem podstawowych informacji takich jak zadań niezbędnych aby móc samodzielnie w GSS wylecieć, adekwatnie polecieć na żagiel, falę itp (jak wspomniałem nawet stosowne programy już w GSS są zatwierdzone przynajmniej dla części tegoż).
Każdorazowe obmyślanie przez np. Leszka co i jak zrobić każdemu kto przyjedzie zabiera mu czas i i nie sprzyja organizacji lotów - które i na ile szybowce trzeba zarezerwować itp. Jak jest parę osób to ok ale przy np. 10-u to już nie takie proste, zwłaszcza jeśli przy okazji startują już inni na swoje własne loty wg. swojego widzimisię - fala, żagiel czy termika.
Ten rodzaj organizacji będzie sprzyjał tym którzy mogą wpaść na np. nieco przedłużone weekendy i nie tracić dni lotnych bo czegoś nie wiedzą albo coś im tam brakuje - zwiększy to nalot. To też często są po prostu ludzie pracujący którzy rzadko mogą sobie pozwolić na dłuższe urlopy, ale przedłużanie weekendów już nie jest takim problemem. Obecnie jest to spora grupa pilotów.

HOTEL jest najbardziej atrakcyjnym miejscem dla pilotów i to oni przede wszystkim chyba są chętni z niego korzystać ? Tak myślę.  Ja zdecydowanie wolę "parkować" tam bo mam widok na lotnisku i rzut kamieniem do hangaru a mniej interesuje mnie jego standard który obecnie się znacznie poprawił w stosunku do tego sprzed paru lat. Kuchnia jest spoko i można bez problemu ze startu podskoczyć by coś zjeść.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 11:07 wysłana przez mariusz.j »

ML

 • Administrator
 • Aktywny użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 105
 • Liked: 13
  • Szybowce.Com
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 09, 2013, 12:28 »
Hmmm ! Ale się zdziwiłem jak zobaczyłem "zaczęty" przeze mnie TEMAT.
Informuję kolegów że nie zacząłem tego wątku - jest to wycięta odpowiedź z innego wątku, a administratora proszę o NIE PODEJMOWANIE TAKICH DZIAŁAŃ BEZ KONSULTACJI ponieważ wyrwany z kontekstu wpis może być powodem nieporozumień.

Poprzedni wątek, który dotyczył wniosku do SKAP był na inny temat. Dyskusja rozwinęła się w kierunkiu hotelu i zarządzania GSS, w związku z czym wątek został podzielony na dwa o odpowiadających im tytułach. Myślałem, że system forum opisze, że wątek podzielono. Widać tego nie zrobił.

Administratorzy forum pozostawiają sobie możliwość dzielenia i przesuwania wątków, tak żeby utrzymać porządek dyskusji. Nie kasujemy, nie blokujemy nawet kontrowersyjnych ale mądrych wypowiedzi, staramy się tylko utrzymać dyskusję na temat / w odpowiednich wątkach i kategoriach forum.

Pozdrawiam,
ML

SebKaw

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 188
 • Liked: 173
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 10, 2013, 00:35 »

Panowie,
bierzcie przez pewien pryzmat to co wypisuje Tadek bo tu niestety mijał się już z prawdą i nie ma się czym emocjonować. Widzę tu wielu kolegów, którzy starają się pomóc, i dlatego że mi zależy by nie marnowali swojego czasu: Panowie,  jeśli nie macie własnej potrzeby dyskutować, to proszę się nie przejmować niesprawdzonymi informacjami. Jeśli będzie coś nowego to z pewnością bardzo szybko się dowiemy.
Do zobaczenia na Żarze 27 kwietnia i potem w maju. Śnieg już prawie zniknął.
SK

flymen.NEW

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 3
 • Liked: 0
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2013, 08:14 »
Jest tanio, za tanio. Sam z tego bezrefleksyjnie korzystałem. Ba, spóźniałem się z wpłatą i teraz bardzo się tego wstydzę. Dla dobra Szkoły wszyscy tu latający powinni zgodzić się na trochę wyższe ceny. Nie, nie tak wysokie jak w CSS. To jednak jest rozmowa w gronie Rady, środowiska lokalnego, Zarządu Szkoły. Jest także do omówienia symbioza z otaczającymi podmiotami, które przecież - zdarzyło się niejeden raz - wspierały Szkołę. Żar znów potrzebuje wsparcia, warunki symbiozy muszą być korzystniejsze dla Szkoły.

Robert, widzisz z mojej wypowiedzi, że nie chodzi tylko o tę jedną fakturę. Napisałem, w którejś z wcześniejszych wypowiedzi, o działaniach podejmowanych z bieżącej konieczności (tak się to jawi czasem, że "trzeba to zrobić, bo nie ma innego wyjścia"). Nie ma w tej chwili pewności, bo Bogdan albo uniósł się honorem, albo jest inna przyczyna - i nie przekazuje dokumentów finansowych. To jednak też jest na rozmowę w dobrym gronie i normalnej atmosferze, nie tu, gdzie intencje i wypowiedzi mogą ulec wykpieniu lub przepoczwarzeniu w formę, która nie służy Szkole (pal diabli osobiste dobra), albo wręcz mogą posłużyć rozgrywkom.

To dlatego proszę Was o to, żeby pisać tu z umiarem i nie podgrzewać atmosfery.


jasne, skąd my to znamy, jak to było? partia dla dobra narodu podnosi ceny, mordy moje by żyło sie lepiej, nam, tym w partii

madaa

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 156
 • Liked: 25
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 11, 2013, 19:28 »
A strona http://www.glidezar.com/ nie działa ...

SebKaw

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 188
 • Liked: 173
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 11, 2013, 19:54 »
No to trzeba zapytać nowego prezesa co się dzieje.
SK

Kilo Bravo

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 40
 • Liked: 0
Odp: Zarządzanie GSS
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 11, 2013, 23:37 »
A strona http://www.glidezar.com/ nie działa ...

Może to była jakaś chwilowa przerwa, bo u mnie działa bez problemu.